سریال The Idol پس از یک فصل به پایان رسید

سریال The Idol

اچ‌بی‌او با ساخت فصل دوم سریال The Idol توسط سام لوینسون، خالق Euphoria و Abel “The Weeknd” Tesfaye که او نیز در آن بازی کرده‌اند، موافقت نکرد و این سریال تنها با یک فصل کار خود را به پایان رساند. این سریال با بازی لیلی رز دپ در نقش یک ستاره پاپ که تحت کنترل مالک باشگاه هالیوود (د ویکند) قرار می گیرد. عمدتاً با نقدهای منفی منتقدان مواجه شد و بیننده های کمتری نسبت به دیگر برنامه های اخیر HBO را به سمت خود جذب کرد.

یکی از سخنگویان HBO در بیانیه‌ای گفت: « سریال The Idol یکی از تحریک‌آمیزترین برنامه‌های اصلی HBO بود و ما از استقبال شدید مخاطبان خرسندیم». «بعد از تفکر و بررسی زیاد، HBO و همچنین سازندگان و تهیه‌کنندگان تصمیم گرفتند که فصل دوم را ادامه ندهند. ما از سازندگان، بازیگران و گروه به خاطر این کار باورنکردنی شان سپاسگزاریم.»

سریال The Idol

دوراهی تمدید یا لغو سریال

به گفته منابع تصمیم در مورد تمدید یا لغو The Idol تا همین اواخر در جریان بود. هیچ برنامه مشخصی برای داستان چند فصلی وجود نداشت. اگرچه گزینه‌هایی برای ادامه سریال پس از پایان فصل پنج قسمتی وجود داشت.

داواین جوی راندولف بازیگر نقش اول که به عنوان بخشی از یک بازسازی خلاقانه به رهبری لوینسون اضافه شد، پس از پخش پایانی گفت: ” من می دانم که این هرگز قرار نبود یک مینی سریال باشد.”

در مورد قسمت پایانی سریال یک منتقد نوشت که “به نظر می رسد نتیجه یک نمایش کاملاً متفاوت است.” او همچنین خاطرنشان کرد که “یک بی هدفی ناخواسته در سریال وجود دارد که با اطمینان پیش بینی شده آن در تضاد است.”

سریال The Idol که توسط لوینسون، د ویکند و رضا فهیم ساخته شد. مسیری پر پیچ و خم را به سوی HBO طی کرد. در اواسط تولید در آوریل 2022 این سریال دستخوش تغییرات عمده ای شد که باعث شد امی سیمتز کارگردان و تهیه کننده اجرایی و چندین بازیگر با فیلمبرداری مجدد گسترده کنار رفتند. لوینسون در نهایت کارگردانی کل فصل را به پایان رساند و همچنین برای هر پنج قسمت از تلویزیون اعتبار دریافت کرد.

در ماه مارس، سه ماه قبل از پخش سریال، داستانی از رولینگ استون به تفصیل مسائل مربوط به تولید را شرح داد. از بازنویسی در آخرین لحظه تا آنچه برخی از اعضای تولید احساس می کردند. تاکید بیش از حد بر رابطه سمی بین شخصیت های دپ و د ویکند بود. اچ بی او و تیم برنامه از این اتهامات عقب نشینی کردند و د ویکند این گزارش ها را “مضحک” خواند.

سریال The Idol

اولین نمایش

طیق اخبار فیلم و سریال مووی 21 پس از نمایش اولین نمایش در جشنواره فیلم کن در ماه مه، The Idol اولین نمایش خود را در HBO در 4 ژوئن انجام داد و 913000 بیننده را در تمام پلتفرم ها برای شب نمایش خود جذب کرد. تماشاگران قسمت اول بعد از یک هفته به 3.6 میلیون نفر رسید. اما رتبه‌بندی شب اول برای قسمت‌های بعدی تا حدودی کاهش یافت. اچ‌بی‌او می‌گوید در 85 روزی که از پخش سریال می‌گذرد. قسمت اول به 7 میلیون بیننده رسیده است. اما آماری برای پخش کامل پنج قسمت منتشر نکرده است.

The Idol که با اولین نمایش پرمخاطب کن در جشنواره کن آغاز شد. یک اتفاق نسبتاً نادر برای HBO است که به فیلم هایی مانند John From Cincinnati، horse racing drama Luck ، سریال صنعت موسیقی Vinyl، Alan Ball’s Here and Now را درکارنامه خود دارد.

لوینسون، د ویکند و فهیم کارگردانی The Idol را با جو اپستاین، کوین تورن، آرون گیلبرت برای Bron، اشلی لوینسون، نیک هال، سارا ای وایت و A24 تهیه کردند. و این سریال تجربه خوبی برای کارنامه کاری لیلی رزپ نبود.

منبع Hollywoodreporter

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + نه =