مهران کریمی ناصری سوژه ایرانی فیلم The Terminal در فرودگاه درگذشت

مهران کریمی ناصری

مهران کریمی ناصری، مردی که سال‌ها در فرودگاه شارل دوگل پاریس زندگی می‌کرد و الهام‌بخش فیلم «The Terminal» استیون اسپیلبرگ در سال 2004 بود. روز شنبه در همان فرودگاه درگذشت. سخنگوی فرودگاه به CNN گفت که ناصری به دلایل طبیعی درگذشته است.

طبق اخبار سینما مووی 21 مهران یک پناهنده ایرانی بود که در سال 1988 از بلژیک عازم انگلیس بود. به همین دلیل در میانه راه در فرودگاه پاریس توقف کرد. اما مدارک خود را گم کرد و نتوانست سوار هواپیما شود و فرودگاه را ترک کند. او تا سال 2006 در بلاتکلیفی گیر کرد و در فرودگاه پاریس ماندگار شد.

سخنگوی فرودگاه گفت: مهران از اواسط سپتامبر برای زندگی دوباره به فرودگاه بازگشت. او پیش از این در خانه سالمندان به عنوان یک فرد بی خانمان زندگی می کرد. سخنگو افزود که ناصری یک شخصیت نمادین در فرودگاه بود و کل جامعه فرودگاهی به او وابسته بودند و کارکنان ما در طول سالیان متمادی تا آنجا که ممکن بود از او مراقبت می کردند.

The Terminal

در حالی که داستان گیر افتادن ناصری در داخل فرودگاه با بازی تام هنکس در فیلم «The Terminal» به تصویر کشیده شد. سخنگوی فرودگاه خاطرنشان کرد: «فیلم اسپیلبرگ حاکی از آن است که او در منطقه ترانزیت پاریس-شارل دوگل گیر افتاده است. او چندین سال اقامت را در آنجا گذراند. اما همیشه در محوطه عمومی فرودگاه آزادانه رفت و آمد داشت.»

در مقطعی مقامات فرانسوی به او اجازه اقامت در فرانسه را دادند. اما ناصری این پیشنهاد را رد کرد. بنا به گزارش ها دلیل رد کردن این پیشنهاد این بود که مهران می خواست به مقصد اصلی خود یعنی انگلیس برسد.

منبع CNN

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =