تغییر نام توییتر توسط ایلان ماسک ؛ نام توییتر به X تغییر پیدا کرد

تغییر نام توییتر توسط ایلان ماسک

تغییر نام توییتر توسط ایلان ماسک به صورت رسمی اعلام شد. و نام توییتر به X تغییر پیدا کرد. ایلان ماسک مولتی میلیاردر که توییتر را کنترل می کند گفت شبکه اجتماعی که او در اکتبر 2022 در اختیار گرفت به “X” تغییر نام می دهد. ماسک این پرنده آبی کوچولو را به تاریخ تبدیل کرد.

ماسک در پست آخر شب شنبه خود نوشت: “به زودی با برند توییتر می آییم و به تدریج از همه پرندگان خداحافظی خواهیم کرد. او همچنین گفت که وب‌سایت این پلتفرم از نام دامنه x.com حذف می‌شود و یک نظرسنجی در مورد اینکه آیا باید رنگ پلتفرم پیش‌فرض را به سیاه تغییر دهد (با حدود ۷۵ درصد آرا از صبح یکشنبه) ارسال کرد.”

ماسک در توییتی نوشت: «اگر امشب یک لوگوی X پیدا شود که به انداره کافی خوب باشد. فردا [آن را] در سراسر جهان پخش خواهیم کرد» ماسک حدود یک ساعت بعد چیزی را که به نظر می‌رسد لوگوی X باشد، منتشر کرد.

در آوریل 2023 این شرکت فاش کرد که ماسک نام شرکت را از توییتر به X Corp تغییر داده است. که در نوادا با محل اصلی تجارت خود در سانفرانسیسکو ثبت شده است. و حالا تغییر نام توییتر توسط ایلان ماسک به عنوان نقطه پایانی تغییرات در این شرکت است.

تغییر نام توییتر توسط ایلان ماسک

تغییر نام

طبق اخبار هالیوود مووی 21 تغییر نام توییتر توسط ایلان ماسک پیش از اینکه مدیریت توییتر را در دست بگیرد در ذهن او بوده است. در 4 اکتبر 2022 در اولین نظرات غول فناوری پس از خبر خرید توییتر، او در توییتی نوشت: «خرید توییتر تسریع کننده ای برای ایجاد X است. یک برنامه همه کاره که همه چیز در آن وجود دارد ». او توضیح بیشتری در این باره نداد. اما قبلاً از اپلیکیشن‌هایی مانند TikTok و WeChat به عنوان مدل‌هایی برای آنچه توییتر باید تبدیل شود، تمجید کرده بود. در همین حال X.com نام اصلی بانک اینترنتی ماسک بود که در سال 1999 تاسیس شد و یک سال بعد نام خود را به PayPal تغییر داد.

توییتر که در سال 2006 راه اندازی شد. از سال 2008 از پرنده ای به عنوان لوگو استفاده کرده است و طرح فعلی لوگوی پرنده توییتر در سال 2012 معرفی شد.

ماسک با 149 میلیون فالوور در این پلتفرم بیشترین فالوور را در توییتر دارد. باراک اوباما با 132 میلیون نفر دوم است. ماسک در اوایل یکشنبه پست کرد: «مطمئن نیستم چه چیزی باید در لوگو باشد. اما حرف X را دوست دارم. یکی از فرزندان ماسک که نوازنده و هنرمند گریمز X Æ A-XII نام دارد که با نام مستعار “X” شناخته می شود.»

تغییر نام توییتر توسط ایلان ماسک

خرید توییتر

پس از اینکه ماسک کنترل توییتر را در یک معامله 44 میلیارد دلاری به دست گرفت. رهبری اجرایی توییتر را برکنار کرد و هیئت مدیره آن را منحل کرد. سپس توییتر چهار دور اخراج گسترده کارکنان خود را انجام داد. و تعداد کارکنان خود را حدود 80 درصد کاهش داد و از 7800 به حدود 1500 نفر کاهش داد.

ماسک، لیندا یاکارینو مدیر تبلیغات سابق NBCUniversal را به عنوان مدیر عامل توییتر استخدام کرد. با این امید که بتواند کاهش چشمگیر درآمد تبلیغاتی شرکت را معکوس کند. یک هفته پیش، ماسک پست کرد که جریان نقدی توییتر به دلیل کاهش تقریباً 50 درصدی درآمد تبلیغاتی و بدهی سنگین، منفی است.

ماسک تلاش کرده است تا درآمد اشتراک را از طریق Twitter Blue (8 دلار در ماه) افزایش دهد. که مزایای اصلی آن شامل علامت چک آبی “تأیید شده” است (قبلاً فقط برای افراد مشهور و سایر حساب های قابل توجه در دسترس بود). این شرکت اخیراً شروع به تقسیم درآمد تبلیغاتی با افراد خاص کرده است. برای واجد شرایط بودن برای کسب درآمد، کاربران باید مشترک توییتر آبی باشند.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =