شخصیت های انیمه که از مردعنکبوتی الهام گرفته اند

درسته این شخصیت ها را نمی‌توان کپی برداری از مردعنکبوتی دانست ولی برخی از خصوصیات منحصر به فرد او را دارا هستند. با مقاله شخصیت های دنیای انیمه که از مردعنکبوتی الهام گرفته اند همراه باشید.

لینک مرتبط: ۹ تا از برترین انیمه های نوستالژیک دهه ۲۰۰۰
علیرغم تفاوت‌ها بین کمیک‌های ابرقهرمانی غربی و مانگا ولی همچنان می‌توان شباهت‌ها و ارتباطاتی بین آنها مشاهده نمود. به طور مثال، اسپایدرمن به عنوان محبوب‌ترین و نمادین‌ترین ابرقهرمان دنیای کمیک بوک، دارای قدرت‌ها و
آرمان‌هایی است که به راحتی در مدیوم‌های مختلف سرگرمی برای علاقمندان قابل شناسایی هستند. او سریع و قوی است و اشعار عمویش تشویقش کرد تا قهرمان خیرخواهی باشد. برخی از این خصوصیات را ما در شخصیت‌های انیمه هم می‌بینیم که تکرار می‌شوند و باعث می‌شود نوعی حس آشناپنداری یا نوستالژی در میان هواداران به وجود آید. ضمن اینکه مردعنکبوتی همواره قهرمان شماره یک ژاپنی‌ها بوده؛ از این رو بعید نیست که خالقین مانگا و انیمه از او الهام گرفته باشند.

10/10

Yuji Itadori – Jujutsu Kaisen

Yuji Itadori

جوجوتسو کایسن یک مجموعه مانگای ژاپنی است که توسط گگه آکوتامی نوشته و مصورسازی شد‌ه است و از مارس 2018 در هفته نامه شونن جامپ شوئيشا به صورت سریالی ارائه شد‌ه است. جلد تانکوبون از اکتبر 2020 منتشر شد. در آمریکای شمالی، صاحب امتیاز این مانگا، ويز مدیا است و این مجموعه را از دسامبر 2019 چاپ می‌کند. شوئيشا این مجموعه را به زبان انگلیسی در برنامه و وب‌سایت مانگا پلاس منتشر می‌کند. یک اقتباس انیمه‌ای 24 قسمته تولید شد‌ه توسط استودیو ماپا در اکتبر 2020 در شبکه خبری ژاپن به نمایش درآمد. این انیمه از کرانچی رول برای پخش جهانی خارج از آسیا و دوبله انگلیسی در نوامبر سال 2020 مجوز دارد. این انیمه هر شنبه ساعت 1:26 (به وقت ژاپن) از شبکه خبری ژاپن (INN) روی آنتن می‌رفت.

یوجی ایتادوری شخصیت اصلی آن است و پس از تنها یک قسمت تبدیل به اسپایدرمن دنیای انیمه شد! او دانش‌آموزی نوجوان بود که جملاتی حکیمانه و دلسوزانه از جانب پدربزرگش قبل از آنکه در بیمارستان بمیرد دریافت کرد و سپس فاجعه رخ داد. نفرین‌های قوی در مدرسه رها شد‌ه بودند و یوجی به دردسر افتاد و به سبکی تقریبا مشابه با اسپایدرمن به قدرت‌های فوق بشری‌اش دست یافت (او برای محافظت از دوستانش انگشت پوسیده‌ای را که باعث نفرین مدرسه شد‌ه بود را بلعید!) از آن موقع تا به حال یوجی داشته با نیروهای پلید مبارزه می‌کرده ولی در عین حال باید به
طور مسئولانه‌ای نگهدارنده قدرت های خود باشد. نظر شما از قرار گرفتن یوجی در لیست شخصیت های انیمه که از مردعنکبوتی الهام گرفته اند چیست؟

9/10

Shino Aburame – Naruto

Shino Aburame

شینو آبورامه از مجموعه “ناروتو” همیشه به‌نظر پسر کم حرفی است اما زمانی که حرف می‌زند شروع می‌کند به حرفهای قلمبه سلمبه زدن‌. به دلیل اینکه از خاندان آبورامه هست، تکنیک‌هایش برگفته از کنترل کردن حشرات است. این خاندان همیشه مینگ روی چشمانشان قرار دارد و هیچوقت چشمان اعضای این خاندان نشان د‌اده نشد‌ه. او همیشه آرام است و در آرامش کارهایش را انجام می‌دهد. همچنین توی مبارزاتش هم می‌شود گفت اکثر مواقع آرام است. جونسوهایش واقعا وحشتناکند و می‌تواند خیلی آرام و یواش یواش حریفش را از پا در بیاورد. شجاعت و هوشمندی او در مبارزه و ترحمی که به دیگران نشان می‌دهد ما را به یاد مردعنکبوتی می‌اندازد.

8/10

Kurapika – Hunter X Hunter

Kurapika

هانتر هانتر نام یک مجموعه مانگا است که از روی آن دو مجموعه انیمه هم سا‌خته شده‌ است. اولین قسمت مانگای هانتر هانتر در ماه مارس سال 1998 در هفته‌نامه شونن جامپ پخش شد و انتشار آن تاکنون ادامه دارد. شخصیت انتقام جوی کوراپیکا در این سری به مرد عنکبوتی شباهت دارد و با زنجیرهای ویژه خودش دشمنانش را اسیر می‌کند. او تا جای ممکن خون بیگناهان را بر زمین نمی‌ریزد. او هم مثل اسپایدرمن که ابتدا به دنبال انتقام گر‌فتن از قاتل عمو بن بود، به دنبال خونخواهی خانواده‌اش است ولی باید مراقب باشد که در انتقام و نفرت غرق نشود.

7/10

Inosuke Hashibara – Demon Slayer

Inosuke Hashibara

انيمه “شیطان کش”، اقتباسی از مانگایی با همین نام است. انتشار مانگای این اثر در فوریه 2016 در مجله هفتگی شونن جامپ آغاز شد و پس از بیش از چهار سال در ماه فوریه 2020 و با 205 چپتر به پایان رسید. پخش انیمه “شیطان کش” در آوریل 2019 آغاز شد. فصل اول آن پس از 24 قسمت به پایان رسید.
این انیمه در زمانی نسبتا کوتاه، طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان پیدا کرد. یکی از شخصیت های انیمه “شیطان کش” اینوسکه هاشیبیرا است که از پنج نفری بود که در امتحان نهایی پیروز شده بودند، اما هدف او برای شرکت در امتحان تبدیل شدن به یک شیطان کش نبود، اینوسکه در طبیعت وحشی بزرگ شده است و نحوه‌ی بزرگ شدنش، تاثیرات واضحی بر روحیات او دارد. تنها هدفی که اینوسکه در مقابل خود می‌بیند، افزایش قدرت خود و زورازمایی با افراد قدرتمند است، او اطلاعی از آداب و رسوم رایج جوامع انسانی ندارد.

ما در طول فصل اول انیمه می‌بینیم که او در تلاش است تا با کمک تانجيرو، اطلاعات خود از روابط انسانی را افزایش دهد. رشد شخصیتی او هر چند که با روندی آرام صورت می‌گیرد، اما کاملا قابل مشاهده است. اینوسکه استادی نداشته و تکنیک نفس هیولا را با زندگی در طبیعت آموخته است. بدن او نیز در طول این سال‌ها استقامت و انعطاف زیادی کسب کرده است. صورت اینوسکه زیباست که باعث می‌شود تا بعضی از افراد او را جدی نگیرند و حتی تصور کنند که او یک دختر است؛ به همین دلیل، او همیشه یک ماسک گراز را روی سر خود قرار می‌دهد تا صورتش قابل مشاهده نباشد.

سبک مبارزه‌ی اینوسکه در نوع خود خاص است و او با استفاده از دو شمشیر که هر دو شیارهای عجیبی دارند، به مقابله با دشمنان می‌رود. او به مردعنکبوتی شبیه می‌شود زیرا مثل پیتر پارکر، یتیم است و گاهی مثل پیتر که به دنبال انتقام گرفتن بابت مرگ عمویش بود، دنبال انتقام جویی می‌رود، ضمن اینکه هردو در مقابله با حریفان بزرگتر و نیرومندتر تبحر دارند. به همین دلیل او در لیست شخصیت های دنیای انیمه که از مردعنکبوتی الهام گرفته اند حضور دارد.

6/10

Jolyne Cujoh – JoJo’s Bizarre Adventure

Jolyne Cujoh

ماجراجویی عجیب و غریب جوجو یک مجموعه مانگای ژاپنی است که توسط هیروهیکو آراکی نو‌شته و تصویرگری شده‌ است. این سری بین سال های 1987 تا 2004 در هفته نامه شونن جامپ سریال سازی شد و در سال 2005 به ماهنامه سینن مانگا اولترا جامپ منتقل شد. این مجموعه به 8 آرک داستانی تقسیم شد‌ه است که هر کدام ماجراهای یک قهرمان جدید را که دارای نام مستعار جوجو هستند را دنبال می‌کند. در اکتبر 2012 یک مجموعه تلویزیونی انیمه‌ای تولید شد‌ه توسط دیوید پروداکشنز با اقتباس از روی این مانگا آغاز شد.

یکی از جدیدترین قهرمانان مجموعه، جولین کوم است که درست مثل مرد عنکبوتی در فیلم راهی به خانه نیست دچار دردسر بزرگی شد‌ه و دشمنان احاطه‌اش کرده‌اند، او به خاطر جرمی که مرتکب نشده در زندان است و بنظر تنها می‌رسد. پدرش، جوتارو شباهت‌هایی با عمو بن پیتر پارکر دارد. او همچنین قدرت های قوق بشری دارد که شبیه به قدرت های مرد عنکبوتی است (البته به غیر از خز‌یدن روی دیوار و یا حس عنکبوتی).

5/10

Charlotte Katakuri – One Piece

Charlotte Katakuri

شارلوت كاتاكوری در انیمه وان پیس دومین پسر و در مجموع سومین فرزند از خانواده شارلوت است. او برادر سه قلوی دایموکو و اوون است. کاتاکوری یکی از سه فرمانده شیرینی دزدان دریایی بیگ مام است و در سرزمین توتو به عنوان وزیر آرد خدمت می‌کند و همین طور کارهای اداری جزیره کوموگی را بر عهده دارد.

اقدامات و نقش او در نیمه دوم آرک به جزیره سزار کیکه باعث شد تا او آنتاگونیست ثانویه این آرک باشد. کاناکوری به عنوان یک فرمانده شیرینی در دزدان دریایی دیگر عالم از لحاظ قدرت و اختبارات به عنوان فرد دوم و پس از مادرش، یعنی بیگ مام قرار می گیرد. جایزه تعیین شد‌ه برای او نشان می‌دهد دولت جهانی او را یک تهدید بسیار خطرناک قلمداد می‌کند. او حتی در دوران کودکی قدرتش همانند یک «هیولا» بود‌ه. کاتاکوری تا زمان اولین شکستش از لوفی هرگز هیچ نبردی را نباخته بود. او حس غریبی دارد که آدم را به یاد حس عنکبوتی اسپایدرمن می‌اندازد که اگر آرامش نداشته باشد دچار اختلال می‌شود.

4/10

Lubbock – Akame Ga Kill!

Lubbock

آکامه گا کیل یک مجموعه شونن مانگا ژاپنی، که توسط تاکاهیرو نو‌شته شد‌ه و بوسیله تلسويا تأشيرو مصورسازی شد‌ه است. انتشار این مجموعه از مارس 2010 در مجله گانگان ژوکر شرکت اسکوئر انیکس، آغاز شد‌ه است. یک سری مانگا با نام آکامه گا کیل زیرو که درباره داستان‌های گذشته می‌باشد نیز توسط اسکوئر انیکس از 25 اکتبر 2018 در ماهنامه بیگ گانگان در حال انتشار است. بر پایه نسخه اصلی، یک مجموعه تلویزیونی انیمه‌ای 24 قسمتی نیز به کارگردانی توموکی کوبایاشی مورد ساخت قرار گرفت، که بخش آن در شبکه توکیو ام ایکس از ژوئیه تا دسامبر 2014 ادامه داشت.

لوباک یکی از اعضای گروهی آدم کشی است و به خوبی از سلاح ویژه خود استفاده می‌کند. او زیاد حرف می‌زند، مخصوصا موقع نبرد که آدم را به یاد مردعنکبوتی می‌اندازد. از نوعی سیم الیاف مانند هم بهره می‌جوید که بسیار به کارش می‌آید مشابهتش با اسپایدرمن را افزایش می‌دهد.

3/10

Levi Ackerman – Attack On Titan

Levi Ackerman

زمانی که صحبت از شکست داد‌ن تایتان‌ها به میان می آید، به احتمال زیاد اولین نامی که به ذهنتان می‌آید، لیوای آکرمن ، ستاره درخشان دنیای انیمه Attack on Titan است. او نه تنها در میدان نبرد به عنوان مبارزی شدیدا ماهر ظاهر شده‌ و با کمک هوش استراتژیکش به دشمنی قدرتمند بدل می‌شود، بلکه به واسطه شخصیت مهم و نیش‌دارش نوع خاصی از طنز را به انیمه تزریق می‌کند. تمامی این موارد باعث شده‌اند که لیوای به یکی از محبو‌ب‌ترین شخصیت‌های انیمه حمله به تایتان تبدیل شود.

علی رغم این که لیوای یک شخصیت مکمل بود‌ه، اما تو‌انسته است فرصت کافی برای نمایش توانایی‌هایش در سکانس اکشن را به دست آورد و در این حال در قالب فلش‌بک ها مخاطب را با کودکی‌اش آشنا کند. نوع تحرک این شخصیت بی‌شباهت به تاب خور‌دن مردعنکبوتی نیست.

2/10

Usagi Tsukino – Sailor Moon

Usagi Tsukino

سیلر مون برای اولین بار توسط انتشارات کودانشا در مجله ناکاپوشی از دسامبر 1991 تا فوریه 1997 به چاپ رسید. داستان مجموعه درباره ماجراجویی های دختری جوان به نام اوساگی سوکینو است که زندگی او بعد از آشنایی با لونا، گرده‌ای سخنگو دست خوش تغییر می‌شود. اوساگی پس از این ماجرا، مطلع می‌شود که یک سیلر مون است و وظیفه مبارزه با شیاطین و اجرای عدالت به نام ماه و پرنسس اسرارآمیز ماه را برعهده دارد، یک مجموعه تلویزیونی انیمه
توسط استودیو توئی انیمیشن بر اساس نسخه مانگا دستمایه اقتباس قرار گرفت که بین سال های 1992 تا 1997 میلادی از شبکه نروی اسامی در پنج فصل متفاوت و جمعا 200 قسمت پخش شد.

اوساگی هم درست مثل پیتر پارکر به طور ناگهانی به قدرت‌های فوق بشری دست یافت و زندگی شخصی‌اش دستخوش تغییرات ناخواسته شد. ضمنا او نیز حس مسئولیت‌پذیری و عدالت‌جویی زیادی دارد. و البته نوع راستی که با انگشتان دستش می‌گیرد آدم را به یاد مرد عنکبوتی در هنگام تارافکنی می‌اندازد. به‌نظر شما لایق قرار داشتن در لیست شخصیت های انیمه که از مردعنکبوتی الهام گرفته اند می‌باشد؟

1/10

Izuku Midoriya – My Hero Academia

Izuku Midoriya

اکادمی قهرمانی من یک مجموعه مانگای ژاپنی ابرقهرمانی به نویسندگی و تصویرگری، کوهی موریکوشی است. این مجموعه مانگا از ژوئیه 2014 تاکنون توسط هفته‌نامه شونن جامپ در حال چاپ است، یک مجموعه تلويزيونی انيمه‌ای توسط استودیو بونز از این مانگا اقتباس شد، اولین فصل انیمه از اوریل تا ژوئن 2016 پخش شد. در دنباله آن
یک فصل دوم از آوریل تا سپتامبر 2017 پخش شد. بعد یک فصل سوم از آوریل تا سپتامبر 2015، یک فصل چهارم هم از اکتبر 2019 تا آوریل 2020 پخش شد. فصل 5 این انیمه در سال 2021 انتشار یافت. همچنین فصل ششم این انیمه نیز در این روز که مقاله نوشته می‌شود، درحال پخش به‌صورت هفتگی است.

شخصیت اصلی این انیمه ایزوکو میدوریا نام دارد که شبیه به پیتر پارکر است چون یک پسر معمولی بود که روزی به قدرت های فرابشری دست پیدا کرد. البته او به جای گزیده شدن توسط عنکبوت رادیو اکتیو، قدرتی موسوم به One For All را بدست آورده و در تلاش است تا بفهمد چطور از این قدرت استفاده کند. ضمن اینکه او نیز مثل مرد عنکبوتی باید
خیلی وقتها هنگام مبارزه به راه حل هاي فی‌البداهه و خلاقانه دست یابد.

این بود از لیست شخصیت های انیمه که از مردعنکبوتی الهام گرفته اند. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: GameRant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 20 =