8 شرور تلویزیونی که با ضعیف‌تر از خود نمی‌جنگند

چه بخاطر همدردی و عملگرایی و چه بخاطر هیجان‌طلبی، برخی از شرورهای تلویزیونی از مبارزه با افراد ضعیف‌تر از خود خودداری می‌کنند و تنها از به چالش کشیدن افراد هم‌سطح خود یا بالاتر لذت می‌برند.

چه بخاطر همدردی و عملگرایی و چه بخاطر هیجان‌طلبی، برخی از شرورهای تلویزیونی از مبارزه با افراد ضعیف‌تر از خود خودداری می‌کنند و تنها از به چالش کشیدن افراد هم‌سطح خود یا بالاتر لذت می‌برند.

شرورهای تلویزیونی برای انجام کارهای بد وجود دارند. گاهی اوقات دشمنی برایشان کافی نیست و باید رذایل و عادات شخصی داشته باشند که آنها را به شدت به قلمرویی دوست‌داشتنی و فاسد سوق می‌دهد تا مبادا بیش از حد مهربان شوند! با اینحال آنها کاملاً عاری از اخلاق نیستند و بسیاری از آنها اخلاق انسانی دارند.

یک استاندارد اخلاقی تکرارشونده برای شرورها این است که دوست ندارند افراد بی‌پناه را سوژه قرار دهند. آنها با قهرمانانی که می‌توانند بجنگند، به مبارزه می‌‎پردازند و به دنبال غیرنظامیان و سربازان عادی که شانسی ندارند، نیستند.

۸/۸

Chris Argent (Teen Wolf)

در دو فصل اول تین ولف، کریس آرجنت به عنوان یک ضدشرور عمل می‌کند و هنوز اقدامات قهرمانانه از خود نشان نداده است. او یکی از اعضای برجسته خانواده شکار آرجنت است و به هیچ وجه مخالف حل مشکلا گرگ‌نماهای بیکن هیلز با اسلحه و تیربار نیست. با این حال او خود با پایبندی شدید به قوانین آنها از دیگر اعضا متمایز می‌کند.

برخلاف همسرش، خواهر یا حتی دخترش، کریس تنها گرگ‌نماها رو هدف قرار می‌دهد. گذشته از چند اشتباه در معیارهای موجود در رابطه با اسکات، کریس از سوزاندن اعضای زنده خانواده هیل که گرگ‌نما نبودند نفرت داشت. کریس فقط در مقابل موجوداتی که از خودش قوی‌تر می‌جنگد.

۷/۸

Jaime Lannister (Game Of Thrones)

با اینکه جیمی لنیستر بازی تاج و تخت را به عنوان یکی از لنیسترهای مخالف و کاملاً شرور شروع می‌کند، اما ثابت می‌کند که استانداردهای مشخصی در زمینه مبارزه دارد. او فقط یک مبارزه می‌خواهد که او را به چالش بکشد. چیزی که بتواند از آن لذت ببرد. با این حال خارج از مبارزه او با بی‌رحمی یک کودک خردسال را از برچ به پایین می‌اندازد.

این موضوع چندین بار در طول چند فصل اول نشان داده شده است. جیمی بعد از اینکه یکی از سربازانش ند استارک را می‌کشد، علی رغم اینکه قبلا از مبارزه مساوی آنها لذت می‌برد، حاضر به کشتن آنها نمی‌شود. او تنها به این دلیل توسط استارک‌ها دستگیر می‌شود که به ارتش بزرگتر راب استارک‌ها در جنگل ویسپینگ حمله کند و شخصاً به محافظان راب یورش برد تا به شورش او در آنجا پایان دهد.

۶/۸

Zuko (Avatar: The Last Airbender)

شخصیت زوکو یکی از پیچیده‌ترین‌های داستان آواتار: آخرین بادافزار است. او در فصل اول بسیار شرور است. با وجود رفتار خشن و تندش، باز هم نشان می‌دهد که پیچیدگی بسیاری دارد. به ویژه در جستجوی شرافتش.

به این منظور، زوکو هرگز با کسی که از او ضعیف‌تر است مبارزه نمی‌کند. بیشتر مبارزات او به عنوان یک شرور بر علیه آنگ است که آواتار و یکی از مهره‌های اصلی جهان می‌باشد. گذشته از آنگ، زوکو با ژادو، دریاسالار ارشد ملت آتش، و با کاتارا، پس از آنکه ثابت می‌کند یک آب‌افزار قدرتمند است، مبارزه می‌کند. و آزولا نیز که از او قوی‌تر است.

۵/۸

Walter White (Breaking Bad)

گاهی اوقات، اکراه از مبارزه با افراد ضعیف‌تر اخلاقی نیست. بلکه عملی است. در مورد بریکینگ بد، والتر وایت اصلا از مبارزه لذت نمی‌برد. او که یک فرد پنجاه ساله است، با هیچ یک از خلافکاران حاضر در ای سریال همذات‌پنداری نمی‌کند و حتی زمانی که از بمب یا سلاح استفاده می‌کند. به هیچ وجه احساس راحتی نمی‌کند.

به طور کلی، والتر ترجیح می‌دهد افراد ضعیف‌تر از خود را بترساند. تنها باری که او واقعا با کسی می‌جنگد، چه یک مشت فروشنده مواد مخدر باشد، چه توطئه او برای ترور گاش، یا قتل عام او از گروه جک واکر، به این دلیل است که نمی‌تواند از دیگر اشکال قدرت خود استفاده کند. اغلب، این به این دلیل است که آنها برای گمراه کردن یا ترساندن بیش از حد قوی یا محافظت‌شده هستند.

۴/۸

John Kreese (Cobra Kai)

در کبرا کای، دوجو یک فلسفه بسیار بی‌رحم را آموزش می‌دهد و اعضای آن را تشویق می‌کند تا از هر نقطه ضعف دشمنان خود بهره بگیرند. رهبر کبرا کای، جان کریز، در بیشتر سریال، شاگردانش را به این موضوع تشویق می‌کند. او به آنها یاد می‌دهد که به وقت خود شرور باشند.

در فیلم‌های کاراته کید، کریز کاملا مایل به کشتن جانی لارنس نوجوان است. به عنوان یک مرد مسن‌تر در کبرا کای، گفته می‌شود که او نسبت به این موضوع احساس گناه می‌کندو به این ترتیب، در حالی که او شاگردانی را به استفاده از هر وسیله لازم تشویق می‌کند، مبارزات واقعی کریز علیه مردانی است که جوان‌تر و قوی‌تر از خود او هستند. با این حال، او با مهارت خالصش پیروز میدان است.

۳/۸

Spike Longs (Buffy The Vampire Slayer)

بیشتر خون‌آشام‌ها در بافی قاتل خون‌آشام شکارچی هستند و از کشتن هر کسی که دم دستشان باشد و مستعد شکار ضعیف‌ها باشد، خوشحال می‌شوند. با این حال اسپایک حریفانی را ترجیح می‌دهد که نسبت به او بتری دارند. او از جنگیدن بیشتر از کشتن لذت می‌برد، بنابراین از حریف‌های ضعیف خوشش نمی‌آید.

اسپایک لزوما خود را درگیر این تعصب نمی‌کند و نمونه‌هایی از او در حال شکار یا تلاش برای حمله به انسان‌های معمولی است. با این حال وقتی اسپایک به دنبال مبارزه می‌گردد به دنبال حریفی است که حداقل به اندازه خودش قوی باشد. به طور خاص او علاقه زیادی به قاتلان خون‌آشام دارد.

۲/۸

Shane Walsh (The Walking Dead)

شین والش نزدیک‌ترین چیز به شرور در دو فصل اول واکینگ دد است. او که عضو گروه ریک است، بخاطر موقعیت رهبر و زندگی خانوادگی‌اش حسادت شدیدی نسبت به ریک دارد با این وحود غرایز حفاظتی دارد و در درجه اول برای محافظت از دیگران مبارزه می‌کند.

شین با اعضای شعیف‌تر گروهش دعوا نمی‌کن. در عوض بیشتر مبارزات او علیه واکرها، دشمنان مسلح یا ریک است که به خوبی شین مسلح و آموزش‌دیده هستند. تنها زمانی که این اخلاق شین از بین می‌رود زمانی است که اوتیس را می‌کشد و زمانی که رندال را می‌کشد. هر دوی این اعمال به عنوان سراشیبی برای این اخلاقیات او محسوب می‌شوند.

۱/۸

Moriarty (Sherlock)

جیمز موریارتی به معنای سنتی مبارزه، با شرلوک به مبارزه نمی‌پردازد. در عوض او یک مغز متفکر جنایی است و درگیری‌هایش با شرلوک شامل تلاش آنها برای دور زدن و فکر کردن به یکدیگر است. علی رغم جایگاه موریارتی به عنوان ناپلئون جنایت، این تنها باری است که او شخصا با جنایاتش درگیر می‌شود.

در طول سریال، موریارتی از دیگر فعالیت‌های مجرمانه خمایت می‌کند، اما به صورت فیزیکی درگیر نمی‌شود. او تنها زمانی نقش فعالی در برنامه‌ریزی و انجام جنایات ایفا می‌کند که فرصتی برای مقابله با شرلوک داشته باشد. میل او به مبارزه تن به تن با روشنفکران به حدی شدید است که پس از مرگ ظاهری شرلوک، موریارتی ترجیح می‌دهد به جای بازگشت به بازی با مردم عادی با خودکشی به زندگی خود پایان دهد.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. ما را از نظرات خود غافل نکنید!

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 11 =