حکم دادگاه الک بالدوین صادر شد؛ لغو 5 سال حبس بالدوین

دادگاه الک بالدوین

آقای بالدوین مدتهاست که مسئولیت فاجعه اکتبر 2021 را انکار کرده است. داستان از آنجا شروع شد که اسلحه ای که الک در حال تمرین با آن برای یکی از سکانس های فیلم بود به صورت ناگهانی شلیک شد و گلوله واقعی درون آن بود که در نهایت باعث کشته شدن هالینا هاچینز فیلمبردار شد. در هفته‌هایی که دادستان منطقه سانتافه اعلام کرد قصد دارد او را به قتل غیرعمد متهم کند. وکلای این بازیگر خواستار رد صلاحیت دادستان ویژه پرونده شدند و با موفقیت در دادگاه الک بالدوین استدلال کردند که یکی از اتهامات علیه او را از بین ببرند.

Hannah Gutierrez-Reed که مسئول اسلحه و مهمات در صحنه فیلمبرداری بود نیز به قتل غیرعمد متهم شد. خانم گوتیرز رید اولین حضور در دادگاه مجازی خود را در این پرونده روز جمعه انجام داد. قاضی از او نخواست که ادعای خود را مطرح کند. اما یک وکیل مدافع او جیسون بولز گفت که او قصد دارد خود را بی گناه اعلام کند.

دادگاه الک بالدوین

دادگاه الک بالدوین

طبق اخبار هالیوود مووی 21 قاضی پرونده دادگاه الک بالدوین، مری مارلو سامر به هر دو متهم اجازه داده است که بدون وثیقه از بازداشت خارج شوند. شرط آزادی این است که متهم نباشد دیگر اسلحه داشته باشد. اما قاضی مارلو سامر به خانم گوتیرز-رید اجازه داد تا اسلحه ای را در خانه اش نگه دارد. زیرا از زمان تیراندازی در صحنه فیلمبرداری، امنیت او تهدید شده بود.

آقای بالدوین 64 ساله و خانم گوتیرز رید 25 ساله هر کدام دو اتهام داشتند. به این معنی که اگر مجرم شناخته شوند هیئت منصفه تصمیم می گیرد که حکم قتل غیرعمد را صادر کند یا خبر.

دادستان ها در ابتدا قانون ایالتی به نام تقویت سلاح گرم را اعمال کرده بودند که حداقل پنج سال حبس دارد. اما پس از اینکه وکلای هر دو متهم در دادگاه الک بالدوین تاکید کردند که دادستان منطقه آنها پیش از این بدون در نظر گرفتن این قانون آنها را متهم کرده است. به این صورت حکم زندانی 5ساله منحل شد. اکنون طولانی ترین محکومیتی که متهمان می توانند با آن مواجه شوند 18 ماه است.

اما دادستان ها می گویند که آقای بالدوین تا حدودی مقصر این مرگ است و در اسناد دادگاه استدلال می کند که او استانداردهای ایمنی فیلم را در صحنه فیلمبرداری زیر پا گذاشته است. از جمله اینکه آموزش کافی در مورد سلاح گرم نداشته و انگشت خود را روی ماشه قرار داده است. آقای بالدوین گفته است که قبل از شلیک کردن اسلحه ماشه را نکشیده است. در حالی که دادستان ها گفته اند که یک F.B.I. تجزیه و تحلیل به این نتیجه رسیده بود که ماشه کشیده شده است.

دادگاه الک بالدوین

از سر گیری فیلمبرداری

آقای بالدوین بر سر این قسمت با چندین پرونده قضایی روبرو است. یکی از شاکیان همسر خانم هاچینز بود که موافقت کرده به عنوان تهیه کننده اجرایی فیلم «Rust» انتخاب شود و قرار است فیلمبرداری آن در بهار امسال در مونتانا ادامه یابد.

برنامه های شروع مجدد پروژه با آقای بالدوین وضعیت غیرعادی را در میان دادرسی های کیفری و مدنی ایجاد کرده است. متهمی که با اتهامات جنایی روبرو است اغلب مجاز به تماس با شاهدان احتمالی در پرونده نیست. اما قاضی به آقای بالدوین اجازه داده است که این کار را برای تکمیل فیلم انجام شود.

شرکت سازنده این فیلم Rust Movie Productions همچنین در حال مذاکره با اداره بهداشت و ایمنی شغلی نیومکزیکو بوده است. که سال گذشته 136793 دلار جریمه حداکثر مجاز طبق قانون ایالتی پس از اینکه متوجه شد شرکت “بی تفاوتی آشکار” نشان داده است، صادر کرد.»

این شرکت نسبت به جریمه اعتراض کرد. اما روز جمعه توافقنامه تسویه حساب با آژانس را اعلام کرد. طبق این توافق شرکت پذیرفت جریمه ای معادل 100000 دلار بپردازد. ملینا اسپادون وکیل این شرکت در بیانیه‌ای گفت که تسویه حساب بهترین راه برای ازسرگیری تولید و تکمیل فیلم است.

منبع Nytimes

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفده =