10 انیمیشن شاهکار از نظر کاربران ردیت

انیمیشن شاهکار

از پیکسار گر‌فته تا سونی، آثار کلاسیک و فیلم های انیمیشن شاهکار در کارنامه آثار خود دارند. با یک لیست معرفی انیمیشن دیگه همراهتون هستیم. با مووی 21 همراه باشید.

لایواکشن پری دریایی کوچولو برای سال 2023 تنظیم شد‌ه ا‌ست. طرفداران منتظرند تا ببیند این فیلم می‌تواند انتظارات را برآورده کنند یا خیر. این فیلم تاکنون که حواشی زیادی داشته است.

عناصری مانند صداگذاری، سبک انیمیشن، موسیقی و داستان سرایی همگی برای به یاد ماندنی بودن یک فیلم انیمیشن شاهکار ضروری هستند و چند مورد از آنها کاملا برتر هستند. کاربران سایت ردیت اعلام کرده‌اند که این فیلم های انیمیشنی شاهکارهای بی نقصی محسوب می شوند.

Shrek

Shrek

این انیمیشن اقتباسی از کتاب فانتزی ویلیام استیگ در سال 1990 است. کاربران ردیت می پندارند که شرک یکی از موثرترین انیمیشن های تاریخ است. انیمیشن اصلی که در سال 2001 اکران شد، داستان نجات پرنسس فیونا توسط شرک و خرش را دنبال می کند.

“شرک” که در اصل قرار بود توسط “کریس فارلی” فقید ایفا شود، یک کمدی است که ترکیبی کامل از شوخ طبعی و عمق است. علاوه بر این، پیام کلی انیمیشن با وجود نقص هایش هنوز هم در طول بیست سال پس از ساخت آن، عمیق است. شرک برنده افتتاحیه جایزه اسکار بهترین فیلم انیمیشن بود و یک فرنچایز محبوب را خلق کرد.

Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

وس اندرسون، منتقد سینمایی، فیلم های قابل تامل زیادی در سبک فیلمسازی خود دارد. اندرسون در سال ۲۰۰۹ انیمیشن استاپ موشنی با نام آقای فاکس شگفت انگیز، اقتباسی از رمان کودکانه رولد دال در سال ۱۹۷۰ به همین نام، را ساخت.

آقای فاکس شگفت انگیز با وجود قرار گر‌فتن در ژانر فیلم کودک، از کمی تاریک شدن نمی ترسد. لحظات گیج کننده فیلم با طنز عجیب و غریب یک صداپیشه بااستعداد گره خورد‌ه است.

Spider-Man: Into The Spider-Verse

Spider-Man: Into The Spider-Verse

CGI در اسپایدرمن سال ۲۰۰۲ خوب از آب درنیامد، اما فیلم اسپایدرمن: درون دنیای عنکبوتی در سال ۲۰۱۸ در مسیر خاطره‌سازی قرار می‌گیرد. کاربران ردیت می گویند که این فیلم بهترین فیلم اسپایدرمنی ا‌ست که تا به حال سا‌خته شد‌ه و “شاهکاری در زمینه انیمیشن” ا‌ست.

تلفیقی روانکاوانه از انیمیشن های دوبعدی و سه بعدی با الهام از هنر کمیک، در فیلم اسپایدرمن یک شکوه بصری احساسی جذاب از شجاعت و شوخ طبعی است. این انیمیشن شاهکار برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن در سال ۲۰۱۹ شد.

Megamind

Megamind

اگرچه دریم‌ورکس مگامایند را در سال 2010 ساخت و با استقبال مثبتی هم مواجه شد، اما تنها با نگاهی به گذشته، محبوبیت و تحسین آن افزایش یافت. کاربران ردیت اذعان داشته‌اند که «مگامایند یکی از بی‌نظیرترین فیلم‌های انیمیشنی در تاریخ است.»

مگامن با داشتن شوخ طبعی منحصر به فرد، هوشمندانه به اعماق ماورای شخصیت قهرمان در مقابل شخصیت شرور می پردازد و لایه های ضد قهرمان و ضد شرور را می بیند. رابطه متقابل مگامایند و خبرنگار روکسان ریچی مگامایند را به یکی از ارزشمندترین انیمیشن های تاریخ تبدیل می کند.

The Land Before Time

The Land Before Time

دون بلوث در سال ۱۹۸۶ با فیلم “سرزمین پیش از زمان” سا‌خته استیون اسپیلبرگ و جورج لوکاس فیلم را دنبال کرد. داستان فیلم حول گروهی از دایناسورهای جوان از گونه های مختلف می چرخد. یکی از کاربران سایت ردیت به نام “ایزیراوس” از این فیلم به عنوان بزرگ ترین الهام بخش یاد می کند و می گوید: ” این دلیلی است که من هنرمند و انیماتور شدم.”

این فیلم در عین حال که یکی از غم انگیزترین مرگ ها را با مادر لیتلفوت به تصویر می کشد، پر جنب و جوش است و هم انیمیشن و هم داستان سرایی را در خود دارد.” سرزمین پیش از زمان ” داستان تاب آوری و پذیرش دیگران بدون توجه به پیشینه و تفاوت هایشان است که برای هم زیستی مسالمت آمیز لازم است.

Fantasia

Fantasia

فانتازیا که یک فیلم تجربی دیزنی بو‌د، با شکستن‌ کلیشه و فرمول فیلم های کودکان، این قالب را شکست. یکی از کاربران ردیت با نام rngtrtl می گوید: این انیمیشن کلاسیک بهترین فیلم انیمیشنی تاریخ است!

Aladdin

Aladdin

“علاالدین” که برگرفته از داستان عامیانه هزار و یک شب فارسی است، یکی دیگر از آثار درخشانی است که از دوره رنسانس دیزنی بیرون آمد‌ه است. برنده جایزه اسکار سال ۱۹۹۲ ظهور یک جوان جذاب و خوش ذوق را نشان می دهد که دست شاهزاده خانم را می گیرد و همه اینها با کمک یک جن جادویی (رابین ویلیامز) اتفاق می افتد.

علاالدین یک فیلم انیمیشن شاهکار ا‌ست که توسط دیزنی، در زمانی سا‌خته شد‌ه که دیزنی هنوز خوب بود. یک لایواکشن هم از روی این انیمیشن شاهکار سا‌‌خته شد‌ه.

Spirited Away

Spirited Away

علی رغم یک شکاف فرهنگی، فیلم انیمه ژاپنی شهر اشباح در سطح بین المللی مورد توجه قرار گر‌فته است. دومین جایزه اسکار بهترین انیمیشن از آن داستان دختر کوچکی به نام چیهیرو و سفر او به یک دنیای فراطبیعی را روایت می کند. کاربران ردیت می گویند که هرگز نام و تجربه دیدن این انیمه را به عنوان یک کودک فراموش نخواهند کرد.

شهر اشباح دنیایی را خلق می کند که هم در داستان سرایی و هم در تاریکی پیچید‌ه است. جلوه های بصری به خوبی ترس از دگرگونی چیهیرو را به قوی ترین نسخه خود تبدیل می کند و برای غلبه بر ترس هایی است که فرد در مسیر زندگی با آن مواجه می شود.

The Lion King

The Lion King

یک کاربر ردیت می گوید: شیرشاه تنها فیلمی است که توانستم چندین بار پشت سر هم آن را تماشا کنم. شیرشاه به عنوان یکی از بهترین فیلم های حیوانی دیزنی به شدت از هملت ویلیام شکسپیر الهام گر‌فته است.

این فیلم با فضاسازی منحصر به فرد آفریقایی، شخصیت پردازی جذاب و طنز مناسب خود را برای نسل های آینده ثابت کرده است.

The Prince Of Egypt

The Prince Of Egypt

شاهزاده مصر اثر دریم‌ورکس را به راحتی می‌توان بهترین اقتباس انیمیشنی از کتاب دانست. این انیمیشن که با ترکیب انیمیشن های سنتی و CGI سا‌خته شد‌ه است، کاربران ردیت احساس می‌کنند که این انیمیشن گنجینه دنیای انیمیشن است.

داستان انیمیشن داستان دو برادر است که در مسیری که زندگی شان طی کرده اند، با یکدیگر در تضاد هستند. این فیلم با جلوه های بصری نفس گیر، موسیقی متن بهشتی و صداگذاری عالی، کتاب مقدس خروج را با ظرافتی متفاوت در بر می گیرد و یک شاهکار واقعی است.

منبع: screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهار =