باکس آفیس: فروش آواتار 2 از 850 میلیون دلار عبور کرد

فروش آواتار 2

پس از 10 روز حضور در سینما، حماسه پرهزینه دیزنی و قرن بیستم «آواتار: راه آب» با 855 میلیون دلار فروش جهانی ، پنجمین فیلم پرفروش سال شد. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

تا به حال دنباله جیمز کامرون که مدت‌ها به تأخیر افتاده، ۲۵۳.۷ میلیون دلار در باکس آفیس داخلی و ۶۰۰ میلیون دلار در سطح بین‌المللی فروش داشته است. حتی با وجود هوای سرد زمستانی در آمریکای شمالی و افزایش موارد ابتلا به کووید و آنفولانزا در سراسر جهان. انتظار می‌رود که فروش آواتار 2 در روزهای آینده سود زیادی به همراه داشته باشد. تا پایان سال فروش این فیلم به مرز 1 میلیارد دلار خواهد رسید. تنها دو فیلم دیگر “Top Gun: Maverick” و “Jurassic World Dominion” در سال 2022 موفق به نمایش آن شده اند.

فروش آواتار 2

فروش جهانی

طبق خبرهای سینمایی مووی 21 در خارج از آمریکای شمالی فروش آواتار 2 با 100.5 میلیون دلار بیشترین مشارکت را در چین داشته است. پس از آن کره با 53 میلیون دلار، فرانسه با 52.3 میلیون دلار، هند با 37 میلیون دلار و آلمان با 35.7 میلیون دلار در رتبه های بعدی قرار دارند. دلایل متعددی وجود دارد که نشان می دهد چرا فیلم آواتار 2 هنوز به اوج‌ فروش نسخه قبلی خود که 2.97 میلیارد دلار در سراسر جهان فروش داشت، نرسیده است. آواتار 1 پرفروش‌ترین اکران تاریخ سینما است. اولاً باکس آفیس در سراسر جهان به طور کامل از همه گیر کرونا خلاص نشده است و بازارهای مهمی مانند چین در حال احیای مجدد ویروس هستند. علاوه بر این آواتار2 در روسیه پخش نخواهد شد. جایی که فیلم اصلی ۱۱۶ میلیون دلار فروخت.

آی مکس بخش قابل توجهی از فروش بلیط های جهانی را با 97 میلیون دلار از صفحه های پریمیوم این شرکت تامین کرده است. انتظار می‌رود که بلیط‌های گران‌تر Imax و 3D مانند نسخه اصلی، درآمد کلی «آواتار 2» را افزایش دهند.

ریچ گلفوند مدیرعامل ایمکس گفت: فروش آواتار 2  مقاومت خوبی را در باکس آفیس جهانی که انتظارش را داشتیم نشان می‌دهد. به‌ویژه با عملکرد خارق‌العاده‌اش در سطح بین‌المللی، جایی که چندین بازار کلیدی در آخر هفته افتتاحیه نمایش خود را انجام می دهند.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 2 =