فیلم های بد با پایان خوب؛ رتبه بندی شده

فیلم های بد با پایان خوب

آیا یک پایان خوب برای نجات یک فیلم بد کافی است؟ تا به حال فیلمی را تماشا کرده اید که دوست نداشته باشیدش اما نتوانید از دیدن آن دست بکشید، به این امید که در پایان بهتر شود؟ اغلب اینطور نیست و احساس می کنید که دو ساعت از وقت گرانبهایتان را تلف کرده اید. اما گاهی اوقات، اتفاق شگفت‌انگیزی رخ می‌دهد، و فیلم ناگهان شروع به تغییر می‌کند و پایانی را ارائه می‌دهد که ارزش مبارزه‌ی روانی قبلی را دارد. چه یک سکانس نبرد حماسی باشد یا یک چرخش داستانی تکان دهنده. با مووی 21 در معرفی فیلم های بد با پایان خوب همراه باشید.

10. The Lone Ranger (2013)

The Lone Ranger فیلم های بد با پایان خوب

رنجر تنها یکی از بدنام ترین آثار دیزنی و یکی از مشکل ترین تولیدات تمام دوران و یک فاجعه بود. این فیلم با بازی آرمی همر در نقش شخصیت اصلی و جانی دپ در نقش توتو، همدم کومانچی‌اش، کارهای آنها را به عنوان یک مراقب در غربِ قدیم دنبال می‌کند.

کارگردان، گور وربینسکی که تلاش می‌کند جادوی دزدان دریایی کارائیب را دوباره به تصویر بکشد، از فرمول بلاک‌باستر مشابهی برای The Lone Ranger پیروی می‌کند، اما غافل از اینکه جواب نمی‌دهد. همه چیز تا آخرین سکانس اکشن در یک قطار، کسل کننده به نظر می رسد.

9. Jason Goes to Hell: The Final Friday (1993)

Jason Goes to Hell: The Final Friday فیلم های بد با پایان خوب

جیسون به جهنم می‌رود نهمین فیلم این فرنچایز است. با این تصمیم که بدن پوسید‌ه‌ی جیسون به اندازه کافی باعث قتل عام شد‌ه است، هدف این دنباله این است که بازیکن هاکیِ قاتل، اکنون می تواند بین اجساد بپرد و دیگران را برای ارتکاب قتل خود تصاحب کند.

همه این‌ها منجر به تشکیل یکی از بدترین آثار فرنچایزی می‌شود. اما در نهایت، دیدن دستکش فردی کروگر که برای گر‌فتن نقاب جیسون از زمین بیرون می‌آید، کافی است تا تماشاگران را سر شوق بیاورد. این فیلم یکی از فیلم های بد با پایان خوب است.

8. Terminator 3: Rise of the Machines (2003)

Terminator 3: Rise of the Machines فیلم های بد با پایان خوب

ترمیناتور ۳، دنباله‌ای که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدیم، ​​ده سال بعد از فیلم قبلی روی پرده سینما می‌رود. جان کانر (نیک استال) که اکنون بالغ شد‌ه است، هنوز با آینده خود به عنوان یک مبارز آزادی دست و پنجه نرم می کند. او به تعقیبِ مرگبارِ دیگری کشید‌ه می شود زیرا یک ماشین جدید در زمان به عقب فرستاده می شود تا او را بکشد، در حالی که T-850 (آرنولد شوارتزنگر) برای محافظت از او برمی گردد.

ترمیناتور 3 مطمئناً سرگرم کننده است، اما بیشتر شبیه به نسخه ضعیف ترمیناتور 2 به نظر می رسد. انحراف اصلی و خوبِ آن، پایانش است، جایی که قهرمانان متوجه می شوند که تلاش آنها برای نجات جهان بیهوده است، زیرا روز قضاوت، فارغ از هر کاری که انجام بدهند فرا خواهد رسید. ترمیناتور 3 یکی از فیلم های بد با پایان خوب است.

7. Dark Phoenix (2019)

Dark Phoenix از فیلم های بد با پایان خوب

دارک فینیکس، با پایان د‌ادن به حماسه محبوب مردان ایکس تلاش می کند تا یکی از محبوب ترین خطوط داستانیِ این مجموعه را بازگو کند. در حالی که ژان گری (سوفی ترنر) تلاش می کند تا قدرت های خود را کنترل کند، تهدید مخربی که او ایجاد می کند باعث می شود جهش‌یافته‌ها از هر دو طرف دور هم جمع شوند تا او را از آسیب رسا‌ندن به دیگران بازدارند.

Dark Phoenix که با مشکلات پشت صحنه مواجه است، یکی از ضعیف‌ترین سری‌های این فرنچایز است. همانطور که قهرمانان در نهایت به تهدید پایان می دهند داستان با صحنه‌ی درخشانی به پایان می رسد؛ سکانسی که خاویر (جیمز مک آووی) و اریک (مایکل فاسبندر) دوباره متحد می شوند تا یک بار دیگر شطرنج بازی کنند.

6. Staying Alive (1983)

Staying Alive از فیلم های بد با پایان خوب

«تب شنبه شب» یکی از محبوب ترین فیلم های دهه 1970 است و یکی از بهترین بازی های جان تراولتا را در خود دارد. بنابراین امیدها برای Staying Alive زیاد بود، دنباله‌ای که داستان تونی مانرو را دنبال می‌کند و او همچنان به دنبال رویای خود برای تبدیل شد‌ن به یک رقصنده حرفه‌ای است.

این دنباله به کارگردانی سیلوستر استالونه، گویی برای مکیدن تاریکی از نسخه اصلی و جایگزینی آن با یک داستان بسیار خوش‌بینانه سا‌خته شد‌ه است. قوی‌ترین لحظه‌ی فیلم، پایان آن است. از این رو، این اثر نیز مانند دیگر آثار این لیست از فیلم های بد با پایان خوب است.

5. Doom (2005)

Doom از فیلم های بد با پایان خوب

Doom که اقتباسی از بازی ویدیویی‌ای به همین نام است، دواین جانسون و کارل اوربان را به عنوان اعضای یک تیم تفنگدارِ فضایی برای بررسی مستعمره‌ای که در مریخ واقع شد‌ه است، به تصویر می‌کشد. سربازان با رسید‌ن به کشف این محل که توسط شیاطین تسخیر شد‌ه است، هر چیزی را که بر سر راه آنها قرار می گیرد، با سلاح های انفجاری می‌کشند.

Doom ترکیبی سرگرم‌کننده از اکشن، علمی-تخیلی و وحشت است. فیلم، زمانی که Urban’s Reaper قدرت های مافوق بشری به دست می آورد و شیاطین را در یک سکانس تیراندازی اول شخص که رفرنسی از بازی ها است، اوج می گیرد.

4. Thor: The Dark World (2013)

Thor: The Dark World از فیلم های بد با پایان خوب

دومین فیلم از سری فیلم‌های ثور، ثور: دنیای تاریک، داستان این آزگاردی را پس از وقایع انتقام‌جویان دنبال می‌کند که او با ارتشی از الف‌های تاریک که در تلاش برای سرنگونی نه قلمرو هستند، می‌جنگد. ثور (کریس همسورث) با پیو‌ستن به نیروها با عشقش جین فاستر (ناتالی پورتمن) و برادرش لوکی (تام هیدلستون) راهی سفر پر اکشن دیگری می شود.

The Dark World که اغلب به عنوان یکی از ضعیف‌ترین فیلم‌های MCU شناخته می‌شود، یک اثر به یاد ماندنی در این مجموعه است. با این حال، آنچه که به یاد ماندنی است، “صحنه پایانی عالی” آن است، زیرا ثور لحظه ای زیبا را با پدرش به اشتراک می گذارد. ثور: دنیای تاریک یکی از فیلم های بد با پایان خوب است.

3. The Village (2004)

The Village از فیلم های بد با پایان خوب

The Village که در دهکده ای کوچک در قرن نوزدهم می گذرد، داستان ساکنانش را در حالی دنبال می کند که سعی می کنند به زندگی خود ادامه دهند. این در حالیست که از موجوداتی که جنگل های اطرافشان را احاطه کرده‌اند می ترسند. آیویِ نابینا (برایس دالاس هاوارد)، پس از اینکه دوستش بشدت مجروح می شود، داوطلب می شود تا وارد جنگل های خطرناک شود تا برای زخم هایش دارو بیاورد.

ام. نایت. شیامالان به سبکی واقعی این فیلم را با پایانی پیچید‌ه به پایان می رسد. این اثر از دیگر فیلم های بد پایان خوب است که اگر به آثار این کارگردان علاقمند هستید، تماشای آن به شما پیشنهاد می شود.

2. Smokin’ Aces (2006)

Smokin' Aces از فیلم های بد با پایان خوب

Smokin’ Aces یک ثریلر جناییِ پر از انرژیست که حول محور جادوگر لاس‌وگاس، بادی اسرائیل (جرمی پیون) می‌چرخد. پس از اینکه او تصمیم می گیرد پیش دوستان مافیایی خود برگردد، مجموعه ای از قاتل ها به خانه امن او می رسند تا جایزه میلیون دلاریِ سر او را بگیرند.

در حالی که دو قسمت اول زمان زیادی را صرف تلاش برای ایجاد سناریو می کنند، سومین فیلم در نهایت به وعده فیلم عمل می کند. زیرا قاتل‌ها، گلوله هایی را با نیروی پلیسی که برای محافظت از اسرائیل تعیین شد‌ه است معامله می کنند. لحظات پایانی فیلم، ارزش تحمل کردن این فیلم تا آخر را دارد.

1. Pirates of the Caribbean: At World’s End (2007)

Pirates of the Caribbean: At World's End از فیلم های بد با پایان خوب

در پایان جهان که به عنوان پایانی بر سه‌گانه‌ی اصلی دزدان دریایی کارائیب مطرح می شود، داستان کاپیتان باربوسا (جفری راش)، ویل ترنر (اورلاندو بلوم) و الیزابت سوان (کیرا نایتلی) را در تلاش برای نجات جک اسپارو (جانی دپ) دنبال می کند. همه کشتی های دزدان دریایی را در سراسر زمین متحد می‌شوند تا با نیروهایی که به دنبال نابود کردن نوع خود هستند نبرد کنند.

ضعیف‌ترین قسمت از این مجموعه تا به این لحظه همین اثر است، اما بهترین نقطه‌ی اوج فرنچایز هم در همین فیلم قرار دارد. شرکت هند شرقی و ارتش دیوی جونز با شلیک توپ و شمشیر مبارزه می‌کنند و یک پایان فراموش‌نشدنی را خلق می‌کنند که با یک سکانس اسلوموشن فوق‌العاده به پایان می‌رسد. این قسمت از این فرنچایز یکی از فیلم های بد با پایان خوب است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =