پوشیدن لباس‌های باربی در هالووین به دلیل اعتصاب اتحادیه بازیگران ممنوع شد

پوشیدن لباس‌های باربی در هالووین

بنا بر شرایط اعتصاب بازیگران، هالووین 2023 نیز باید با فقوانین خاصی پیش برود. به این صورت که پوشیدن لباس‌های باربی در هالووین و دیگر پروژه‌های مشمول اعتصاب اتحادیه بازیگران ممنوع شد. هر لباسی که مربوط به شخصیت های نمایش تلویزیونی و یا فیلم ها هستند نباید پوشیده شوند. در مقابل در بیانیه درج شده که بهتر است از کاستوم هایی با شکل اروح و زامبی و اسپایدر استفاده نمایید.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 هالووین امسال همراه با اعتصاب اتحادیه بازیگران بر اساس دستورالعمل‌های جدید اتحادیه که به آن‌ها می‌گوید چگونه از عبور از خط تظاهرات اجتناب کنند، دشوار است. گفته شده مانند شخصیت‌های تولیدات بزرگ استودیویی لباس نپوشید یا عکس‌های لباس‌ها را در شبکه های اجتماعی پست نکنید.

اتحادیه انجمن بازیگران سینما-فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-Aftra) در بیانیه روز 5شنبه گفت: “بیایید از قدرت جمعی خود برای ارسال پیامی با صدای بلند و واضح به کارفرمایان ضربه خورده خود استفاده کنیم که ما محتوای آنها را بدون قرارداد منصفانه تبلیغ نمی کنیم.”

این اتحادیه از اعضای خود خواست که «هالووین امسال را جشن بگیرند و در عین حال همبستگی خود را حفظ کنند».

پوشیدن لباس‌های باربی در هالووین

اتحادیه بازیگران

SAG-Aftra که نماینده بیش از 150000 بازیگر تلویزیونی و سینمایی است. از ماه ژوئیه اعتصاب کرده و در حال مذاکره با اتحاد تولیدکنندگان فیلم و تلویزیون است که نماینده شرکت‌های بزرگ فیلم و پخش از جمله دیزنی، نتفلیکس و برادران وارنر است.

به طور کلی اتحادیه اعضای اعتصاب‌کننده ها را تشویق می‌کند تا عکس‌هایی از مشارکت اتحادیه و خط اعتراض خود را به اشتراک بگذارند تا خواسته‌های خود را تقویت کنند. که شامل افزایش پرداخت‌های باقی‌مانده از خدمات پخش، افزایش دستمزد و حمایت‌های مربوط به استفاده از هوش مصنوعی است.

اما SAG-Aftra گفت که دستورالعمل های هالووین آن “برای اطمینان از اینکه اعضای ما به طور ناخواسته قوانین اعتصاب را زیر پا نمی گذارند” در نظر گرفته شده است.

دستورالعمل‌ها از اعضا می‌خواهد لباس‌های عمومی را انتخاب کنند. مثلاً از زامبی‌ها، عنکبوت‌ها یا ارواح. یا لباس‌های خود را بر اساس شخصیت‌های نمایش‌های تلویزیونی متحرک قرار دهند. و پوشیدن لباس‌های باربی در هالووین و دیگر پروژه‌های مشمول اعتصاب اتحادیه بازیگران ممنوع شده است.

در دستورالعمل های جدید که در روز پنجشنبه منتشر شد. برخی از نکات فنی این قوانین را برجسته کرد. به عنوان مثال پوشیدن لباس‌های باربی در هالووین می تواند نشان دهد که فرد بزرگ ترین فیلم تابستان را از یک استودیو بزرگ تبلیغ می کند.

به گفته اتحادیه عکس‌های رسانه‌های اجتماعی از لباس‌هایی که از محتوای پوشش داده شده توسط اعتصاب الهام گرفته شده‌اند، می‌توانند کار تبلیغاتی در نظر گرفته شوند.

پوشیدن لباس‌های باربی در هالووین

واکنش بازیگران

مشخص نبود که بازیگران چگونه با لباس پوشیدن به عنوان باربی یا جی رابرت اوپنهایمر در رویدادهایی که به اطلاع عموم نمی‌رسند برخورد می‌کنند. یا اینکه آیا بازیگران بر انتخاب لباس اعضای خانواده‌شان تأثیر می‌گذارند.

یکی از بازیگران گفت: “من مشتاقانه منتظرم که تمام شب بر سر کودک 8 ساله‌ام فریاد بزنم. او در اتحادیه نیست “

جان روشا بازیگر اتحادیه و مجری مشترک پادکست نقد و بررسی فیلم The Hot Mic این تصمیم را “احمقانه” خواند و گفت که امیدوار است SAG-Aftra مسیر خود را تغییر دهد.

او در ایکس گفت: «میهمانی در هالووین با لباس هایی مانند شخصیت هایی که بازیگران SAG همکارشان زنده می کنند باید تشویق شود.»

مذاکرات بین استودیوهای سرگرمی و اتحادیه کمتر از دو هفته پیش به شکست انجامید. و هر دو طرف گفتند که در مورد مهم‌ترین موضوعات از هم فاصله دارند. آنها روز سه شنبه به میز مذاکره بازخواهند گشت. و باید دید نتیجه این مذاکرات پس از 100 روز اعتصاب به کجا خواهد رسید. اکران و ساخت بسیاری از به دلیل اعتصاب بازیگران به تعویق افتاده است. و فیلم های اکران شده نیز اکثرا به دلیل عدم تبلیغات بازیگران نتوانستند به فروش خوبی دست پیدا کنند.

منبع Straitstimes

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =