باکس آفیس: رکوردشکنی فیلم باربی و اوپنهایمر با فروش 775 و 400 میلیون دلار

رکوردشکنی فیلم باربی

رکوردشکنی فیلم باربی برادران وارنر همچنان ادامه دارد. این فیلم در آخر هفته به سراسر جهان نشان داد  که همچنان با قدرت به کار خود ادامه می دهد. رکوردشکنی فیلم باربی با رسیدن به مجموع فروش جهانی با 774.5 میلیون دلار همه را شگفت زده کرد. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

مارگو رابی بازیگر نقش باربی امسال سومین فیلم بزرگ سال در سراسر جهان و چهارمین فیلم بزرگ بین‌المللی را در کارنامه کاری خود دارد. این فیلم توانست رکوردهای بیشماری را در مراسم افتتاحیه جا به جا کند.

رکوردشکنی فیلم باربی

جایگاه دوم

رکوردشکنی فیلم باربی باعث نمی شود که از فیلم جذاب اوپنهایمر چشم برداریم. اوپنهایمر یونیورسال در خارج از کشور فروش فوق‌العاده‌ای داشت و در 78 بازار در جلسه دوم تنها 26 درصد افت داشت و باکس آفیس بین‌المللی آخر هفته 72.4 میلیون دلار و فروش فراساحلی 226.3 میلیون دلار بود. در سطح جهانی، مجموع فروش حماسه کریستوفر نولان 400.4 میلیون دلار است.

اوپنهایمر بزرگترین فیلم نولان در 28 بازار از جمله هند، عربستان سعودی، امارات و ترکیه تخمین زده می شود. اوپنهایمر بهترین فیلم غیر بتمن برای نولان از در کشورهایی مانند مکزیک، برزیل، نروژ، فیلیپین و شیلی است.

اخبار مرتبط: آخرین تریلر فیلم اوپنهایمر

رکوردشکنی فیلم باربی

جایگاه سوم تا پنجم

فیلم جدید و بازسازی شده Haunted Mansion دیزنی تلاش کرد تا مخاطبان را پس از «باربنهایمر» به سمت خود جلب کند. اما نتوانست نتیجه خوبی رقم بزند. «Haunted Mansion» با 24.6 میلیون دلار از 3700 سینمای آمریکای شمالی در جایگاه سوم قرار گرفت. این فیلم با فروش 9.1 میلیون دلاری در باکس آفیس بین المللی، مجموع فروش جهانی خود را به 33 میلیون دلار رساند. دیزین حدود 150 میلیون دلار برای تولید این فیلم و تبلیغات آن هزینه کرده است.

فیلم Sound of Freedom در چهارمین هفته اکران در ۳۴۱۱ سالن سینما ۱۳.۸ میلیون دلار تا شنبه این هفته فروخته است و از ۱۵۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی عبور کرد و در جایگاه چهارم قرار گرفت.

Paramount/Skydance’s Mission: Impossible – Dead Reckoning قسمت اول این فیلم در این هفته 31.7 میلیون دلار در 71 بازار فروش داشت. که در سطح بین المللی 43 درصد کاهش یافت. درآمد خارج از کشور 309.3 میلیون دلار برای 448.5 میلیون دلار جهانی است. در میان رقابت قوی محلی بازار برتر M:I7 همچنان در چین با 45.7 میلیون دلار است. پس از آن کره با 28 میلیون دلار، انگلیس با 26.5 میلیون دلار، فرانسه با 17.5 میلیون دلار و ژاپن با 16.1 میلیون دلار پس از دومین آخر هفته و رتبه اول بازار قرار دارند.

رکوردشکنی فیلم باربی

جایگاه ششم تا هشتم

فیلم کم‌هزینه « Talk to Me» حدود 10 میلیون دلار از 2340 سینما در سراسر ایالات متحده به دست آورد. این دومین شروع بزرگ در اکران گسترده برای A24 است. پس از «Hereditary» با 13.6 میلیون دلار.

همچنین از دیزنی (و لوکاس فیلم) ایندیانا جونز 5 با فروش 6.3 میلیون دلار (-32 درصد) در 52 بازار افزایش داشت و مجموع فروش خارج از کشور را به 188.9 میلیون دلار و در سطح جهانی به 355.9 میلیون دلار رساندند. پنج کشور برتر در اینجا بریتانیا (24.4 میلیون دلار)، فرانسه (20.3 میلیون دلار)، ژاپن (16.3 میلیون دلار)، آلمان (13.6 میلیون دلار) و اسپانیا (11.5 میلیون دلار) هستند.

Elemental دیزنی/پیکسار 16.1 میلیون دلار در 51 بازار با 250.3 میلیون دلار فروش بین المللی تا به امروز به دست آورد. فروش جهانی فیلم در این هفته از 400 میلیون دلار عبور خواهد کرد که در حال حاضر تا یکشنبه 395.3 میلیون دلار است.

رکوردشکنی فیلم باربی

جایگاه نهم

جایگاه نهم مربوط به فیلم Insidious: The Red Door از استودیو بلومهاوس است. آخر این هفته فروش جهانی خود را به 174.3 میلیون دلار رساند و با پشت سر گذاشتن Insidious: The Last Key (168 میلیون دلار) به پرفروش ترین فیلم این مجموعه تبدیل شد.

منبع Deadline

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =