اکران باربی در سینماهای فیلیپین تایید شد

اکران باربی در سینماهای فیلیپین

پس از بررسی سانسورچیان فیلم این کشور، فیلم «باربی» گرتا گرویگ اجازه اکران در فیلیپین را دریافت کرد. با این حال صحنه‌ای که نقشه‌ای بحث‌برانگیز را نشان می‌دهد، ممکن است باید محو شود. تا در نهایت طرفداران شاهد اکران باربی در سینماهای فیلیپین باشند.

این فیلم هفته گذشته در ویتنام به دلیل گنجاندن صحنه‌ای با یک نقشه که ادعا می‌شد « nine dash line» را نشان می‌دهد در ویتنام توقیف شد. بنابر علامت «nine dash line» چین ادعا می‌کند تقریباً تمام دریای چین جنوبی را قلمرو خود می داند. ویتنام می گوید که ادعاهای چین حاکمیت این کشور را نقض می کند و فیلم ها و برنامه های تلویزیونی نباید نقشه غیرقانونی را نشان دهند. روز دوشنبه، ویتنام سریال چینی «پرواز به سوی تو» را به دلیل نمایش نقشه در چند قسمت ممنوع کرد.

روز سه‌شنبه هفته گذشته هیئت بازبینی و طبقه‌بندی فیلم و تلویزیون فیلیپین (MTRCB) با اشاره به نگرانی‌های مشابه گفت که به بررسی فیلم «باربی» خواهد پرداخت.

توزیع‌کننده برادران وارنر این موضوع را رد کرد که نقشه نشان‌داده‌شده در فیلم « nine dash line» بحث‌برانگیز را نشان می‌دهد. وارنر عنوان کرد: «نقشه در سرزمین باربی یک نقاشی مداد رنگی کودکانه است. سخنگوی گروه فیلم برادران وارنر هفته گذشته به گفت، این نقشه سفر ساختگی باربی از سرزمین باربی به «دنیای واقعی» را نشان می دهد.»

اکران باربی در سینماهای فیلیپین

بررسی فیلم توسط MTRCB

بیانیه MTRCB خود را با این دیدگاه هماهنگ می کند. با توجه به زمینه ای که نقشه کارتونی شخصیت «باربی » در فیلم به تصویر کشیده شده است، کمیته بازبینی متقاعد شده است که صحنه بحث برانگیز « nine dash line» را به تصویر نمی کشد. MTRCB در بیانیه ای گفت: “سفر ساختگی باربی از سرزمین باربی به “دنیای واقعی” به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از داستان است. و در نهایت تصمیم به اکران باربی در سینماهای فیلیپین گرفتند.”

در نامه ای که به سناتور فرانسیس تولنتینو فیلیپین نوشته شده گفته شد: «هیئت مدیره معتقد است که با در نظر گرفتن همه چیز، هیچ مبنایی برای ممنوعیت فیلم «باربی» وجود ندارد. زیرا هیچ تصویر واضح و آشکاری از « nine dash line» وجود ندارد و اکران باربی در سینماهای فیلیپین هیچ منعی ندارد.»

MTRCB از زمان اعلام بررسی 4 جولای وب سایت خود را با بیانیه جدیدی به روز نکرده است. با این حال بیانیه جدیدی را برای منتشر کرد. در فهرستی از طبقه‌بندی‌های اخیر، نشان داده می‌شود که «باربی» گواهی «PG» دریافت کرده است. به این معنی که بینندگان زیر ۱۳ سال باید توسط والدین یا بزرگسال ناظر همراه باشند.

اخبار مرتبط: پس از ویتنام امکان ممنوعیت اکران باربی در فیلیپین نیز وجود دارد
.

اکران باربی در سینماهای فیلیپین

بیانیه MTRCB

رسانه‌های فیلیپین همچنین گزارش می‌دهند که سانسورچی‌ها از برادران وارنر خواسته‌اند تا خطوط بحث‌برانگیز روی نقشه را محو کند، اگرچه این موضوع در بیانیه MTRCB ذکر نشده است.

در اینجا بیانیه کامل MTRCB آمده است:

هیئت بازبینی و طبقه‌بندی فیلم و تلویزیون (MTRCB) پس از انجام دو جلسه نقد، بررسی‌های کامل و مشاوره با سازمان‌های دولتی مربوطه، از جمله یک کارشناس حقوقی در مورد دریای فیلیپین غربی، به فیلم «باربی» درجه PG را اعطا کرده است. رتبه بندی PG به این معنی است که بینندگان زیر سیزده (13) سال باید توسط والدین یا بزرگسال ناظر برای دیدن فیلم همراه شوند.

“با توجه به زمینه ای که نقشه کارتونی شخصیت “باربی ” در فیلم به تصویر کشیده شده است. کمیته بازبینی متقاعد شده است که صحنه بحث برانگیز « nine dash line» را به تصویر نمی کشد. در عوض نقشه مسیر را به تصویر می کشد. سفر ساختگی باربی از سرزمین باربی به دنیای واقعی، به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از داستان فیلم است.

“مطمئن باشید که هیئت مدیره تمام منابع ممکن را برای رسیدن به این تصمیم بررسی کرده است. زیرا ما در گذشته برای تحریم فیلمسازان/تهیه کنندگان/توزیع کنندگان به دلیل نمایش « nine dash line» ساختگی در مطالب خود تردیدی نداشته ایم.”

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 12 =