دولت باربادوس ممکن است از خانواده بندیکت کامبربچ غرامت بگیرد

خانواده بندیکت کامبربچ

دولت باربادوس پس از تبدیل شدن به یک جمهوری در سال 2021 شروع به جستجوی نوادگان ثروتمند برده دار سابق کرده استتا از آنها غرامت دریافت کند.

بندیکت کامبربچ بازیگر نامزد جایزه اسکار و ستاره شرلوک هم توسط دولت باربادوس زیر ذره بین قرار گرفته است.

خانواده بندیکت کامبربچ ممکن است در ماه‌های آینده با فشار مالی از سوی باربادوس مواجه شوند. زیرا مقامات دولتی تحقیقاتی را شروع کرده اند تا از خانواده‌های سابق مزرعه‌دار باربادوس غرامت بگیرند. این کشور در سال 2021 رسماً به جمهوری تبدیل شد. دولت باربادوس با شکستن 396 سال کنترل سلطنت بریتانیا بر جزیره توانست مستقل شود. حالا مقامات دولتی باربادوس شروع به دریافت غرامت از فرزندان خانواده های برده دار و صاحبان مزارع کرده اند.

هفتمین پدربزرگ یا در واقع هفت نسل قبل خانواده بندیکت کامبربچ در سال 1728 مزرعه کلیلند را در سمت شمالی جزیره خرید و مالکیت آن را تا زمانی که برده داری در باربادوس در سال 1834 لغو شد در اختیار داشت. گفته می شود مزرعه کلیلند محل زندگی 250 نفر برده بوده است. این مزرعه منبع ثروت اندک خانواده کامبربچ شد.

خانواده بندیکت کامبربچ

دولت باربادوس

طبق اخبار هالیوود مووی 21 ماه گذشته دولت باربادوس برنامه های خود را برای پیگیری غرامت از عضو محافظه کار پارلمان بریتانیا ریچارد درکس که بزرگترین مزرعه جزیره یعنی دراکس هال را به ارث برده بود، اعلام کرد. این مزرعه در ضلع جنوبی جزیره تنها مزرعه ای است که صاحبان اصلی آن باقی مانده اند.

مقامات باربادوس برای بازگرداندن زمین به دولت، درکس را تحت فشار قرار داده است. اگر درکس از پس دادن زمین خودداری کند، باربادوس برای دریافت غرامت از طریق دادگاه داوری بین المللی اوضاع را پیگیری خواهد کرد.

اگر باربادوس در دادگاه پیروز شود. زمینه ای فراهم می شود که به دولتش اجازه می دهد تا از دیگر فرزندان ثروتمند برده داران مانند کامبربچ، غرامت بگیرد. تلگراف این هفته گزارش داد که دبیر کل جنبش کارائیب برای صلح و ادغام دیوید دنی به این روزنامه گفت: «هر کدام از نوادگان صاحبان مزارع سفیدپوست که از تجارت برده سود برده اند، باید از میان خانواده کامبربچ غرامت بپردازند. ” اگرچه خانواده کامبربچ دیگر مالک مزارع کلیلند نیستند. گفته می‌شود مبلغی که در زمان لغو برده‌داری به آن‌ها پرداخت شد. حدود 1 میلیون دلار به صورت پوند بریتانیا ارزش داشت.»

دنی درباره کاربردهای بالقوه غرامت خانواده درکس گفت: «این پول باید برای برای ساخت بیمارستان، حمایت از مدارس محلی، و بهبود زیرساخت ها و مسکن استفاده شود.»

خانواده بندیکت کامبربچ

فیلم 12 سال بردگی

کامبربچ قبلاً با جنجال های خانوادگی روبرو شده بود. یک بار فاش کرد که مادرش به او توصیه کرده از ترس ادعای غرامت از نام واقعی خود استفاده نکند. این بازیگر در گذشته نقش خود را به عنوان مالک مزرعه در فیلم 12 Years a Slave تا حدی برای جبران گذشته خانواده خود بازی کند.

دیوید کومیشنگ نایب رئیس کمیسیون ملی غرامت جزیره باربادوس اصرار داشت که درخواست غرامت برای مدتی ادامه خواهد داشت. هنگامی که از کمیشن در پاسخ به تلگراف پرسیده شد که آیا دولت باربادوس برنامه مشخصی برای پیگیری حقوقی علیه خانواده کامبربچ دارد یا خیر گفت: “این موضوع در مراحل اولیه است. ما تازه کار را شروع کرده ایم. بسیاری از وقایع تاریخی اکنون آشکار می شود.»

منبع Thedailybeast

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سیزده =