۵ فایت برتر انیمه‌ای در سال ۲۰۲۲

با انتشار انیمه‌های عالی، سال 2022 تعدادی از هیجان‌انگیزترین و میخکوب‌کننده‌ترین مبارزات را برای طرفداران به ارمغان آورده است. هیچ کمبودی از این لحاظ وجود نداشته.
بهترین فایتها

از آنجایی که طرفداران انیمه مشتاقانه منتظر عرضه انیمه‌های جدید در سه ماهه پایانی سال 2022 هستند. و ‌بسیاری از آنها به بهترین صحنه‌های فایت سال می‌اندیشند. سه ماهه پایانی سال با انیمه‌های موردانتظار بسیاری همچون Chainsaw Man و فصل ششم My Hero Academia همراه خواهد بود. اما با این حال بسیاری از صحنه‌های فایت در اوایل سال منتشر شد.

با انتشار انیمه‌های عالی چون Jujutsu Kaisen 0 و فصل دوم Demon Slayer و انیمه‌های جدیدی چون Spy x Family، در مورد سکانس‌های فایت هیچ کمبودی نذ‌اشتند. در نتیجه سال 2022 تاکنون شاهد برخی از بهترین مبارزات انیمه‌ای بوده است.

۵/۵

تلاش لوید برای مبارزه با یور هنگام مستی خنده‌دار بود (Spy x Family)

اکثر مبارزات در انیمه‌های شونن طنز نیستند، اما اسپای فمیلی بطور مداوم کلیشه‌ها و چارچوب‌ها را می‌شکند. یکی از فراموش‌نشدنی‌ترین فایت های سال، زمانی بود یور مست کرده بود و سعی داشت با لوید بجنگد. این زمانی رخ داد که سعی داشتند برای آنیا یک جشن موفقیت برپا کنند.

به عنوان یک قاتل متخصص، مهارت‌های مبارزه‌ای یور برای تماشاگران چشمگیر نبودند. با این حال لوید کاملا غافلگیر شد. اگرچه مست بود، اما لوید را دست‌کم نگرفت. قرار نبود تا این حد در نقش خود به عنوان بوندمن و یورتیشیا فرو روند، ولی در آخر یور از هوش رفت.

۴/۵

همه با هم متحد می‌شوند تا یگریست‌ها را بین ببرند (Attack on Titan)

پارت دوم از فصل نهایی حمله به تایتان زمانی به اوج خود رسید که همه علیه یگریست‌ها به پاخاسته بودند. گروه میکاسا با رزمندگان مارلیایی برای مبارزه با یگریست‌ها متحد می‌شوند و بسیاری از رفقای سابق خود را کشتند.

گروه بچه‌ها از اینکه بتوانند جلوی رامبلینگ را بگیرند ناامید شده بودند، اما تنها چیزی که جلوی آنها را می‌گرفت، فرقه یگریست‌ها بود. فایت تاثیربرانگیزی بود چرا که دوستان اسبق خود را همچون تایتان‌ها از پای در می‌آوردند. این سکانس یکی از به‌یادماندنی‌ترین جلوه‌های بصری را داشت. باران خون هنگام کشتاری که میکاسا به راه انداخته بود دیدنی بود.

لینک مرتبط: ۱۰ انیمه با قهرمان‌های خیلی زیاد

۳/۵

فایت جولین علیه میو میو لحظه‌ای پرتنش بود (Jojo’s Bizarre Adventure)

دومین پارت از قسمت‌های Ocean Stone با نبرد جولین علیه میو میو به پایان رسید. ماجراهای عجیب جوجو در گذشته فایت های بسیار جالبی به جای گذاشته است، اما تعداد کمی از آنها در این حد حماسی واقع شده‌اند.

Jail House Lock باعث نوعی فراموشی می‌شود که به قربانیان اجازه می‌دهد تا سه چیز به خاطر بسپارند. هر بار که چیز چهارمی به خاطر سپرده شود، یکی از آنها به کنار می‌رود. در نهایت مغز قربانی خسته می‌شود و از کار می‌افتد.

۲/۵

تنگن و تانجیرو برای شکست دادن گیوتارو با هم متحد می‌شوند (Demon Slayer)

شیطان‌کش آرک منطقه سرگرمی، پر زرق و برق و پر از اکشن بود و هیچ چیزی از مانگا را سانسور نمی‌کرد. ماه بالای ششم، داکی و گیوتارو مطمئنا با هیاهو زندگی کرده‌اند و ثابت کرده‌اند که دوازده شیطان رده بالای موزان چقدر وحشتناک هستند.

هواداران نمی‌دانستند که نبرد چگونه به پایان خواهد رسید. مبارزه تنگن و تانجیرو با گیوتارو به اوج رسید و ناگهان متوقف شد، زیرا دومی دید که اولی بی‌حرکت روی زمین دراز کشیده و یک بازویش را از دست داده. در همین حین، زنیتسو و اینوسکه فکر می‌کردند که داکی را شکست داده‌اند، اما گیوتارو بلافاصله به قلب اینوسکه خنجر زد. این فایت از ابتدا تا انتها مطلقا میخکوب‌کننده بود. کیفیت باورنکردنی انیمیشنی که استودیو Ufotable ارائه داده بود، و همچنین جلوه‌های بصری خیره‌کننده و موسیقی متن عالیش سبب شده بود تا به یکی از بهترین فایت ها تبدیل شود.

۱/۵

رژه شبانه صد شیطان فراتر از انتظار طرفداران رفت (Jujutsu Kaisen 0)

طرفداران انیمه‌اونلی جوجوتسو کایسن فقط درباره یوتا اوکوتسو و رژه شبانه صد شیطان شنید‌ه بودند و او را ندیده بو‌دند. اما در این سینمایی، این فایت پر اکشن انیمیت شد و فراتر از انتظار هواداران رفت.

رویارویی گوجو در برابر میگل و نانامی عالی بود. اما نبرد یوتا در برابر سوگورو گتو توجه‌ها را دزدید. در پایان مبارزه آنها، بوتا نفرین ریکا را آزاد کرد و چنان گتو را مجروح کرد که قبل از اینکه گوجو ضربه نهایی را وارد کند، مجبور به عقب‌نشینی شد.

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − پنج =