۱۰ سریال برتر اقتباسی از کتاب‌ها

چندین اقتباس سریالی خوب از کتاب‌ها داریم که خوشبختانه در ایران به آسانی به آنها دسترسی داریم.
series

اقتباس از رمان‌های محبوب برای سریال های تلویزیونی، برای دهه‌ها یکی ز اصول اصلی هالییود بوده است. این اقتباس‌ها باعث می‌شوند تا داستانی که در رمان شکل گرفته، به دنیای زنده سریال قدم بگذارند.

اقتباس‌های سریالی از کتاب‌ها، زمان بیشتری را نسبت به فیلم‌ها به داستان می‌دهند. در برخی موارد سریال حتی می‌تواند پا را فراتر گذاشته و داستان را گسترده‌تر کند. اگرچه هر اقتباسی به اندازه منبع اصلی خود مورد تحسین قرار نمی‌گیرد، اما برخی سریال ها شایستگی تحسین را دارند.

۱۰/۱۰

Normal People

سریال نرمال پیپل

دیزی ادگار جونز و پل مسکا در مینی سریال شبکه هولو با اقتباس از کتاب مردم عادی، در سال ۲۰۱۸ به ایفای نقش پرداخته‌اند. در این اقتباس روابط پیچیده بین ماریا و کانل را در دوران نوجوانی و بزرگسالی به تصویر می‌کشد.

این سریال دوازده قسمت دارد. فیلمنامه مجموعه توسط نویسنده همین رمان نوشته شد. این باعث می‌شد تا از همه پتانسیل‌های داستان استفاده شود. مردم عادی مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و در سه بخش از جشنواره امی نامزد شد.

۹/۱۰

Big Little Lies

سریال Big Little Lies

دروغ‌های کوچک بزرگ با یک گروه بازیگری ابرستاره، ارزش سریال های اقتباسی را اثبات می‌کند. این سریال در مورد پنج مادر است. آنها در تحقیقاتی پیچیده قتل شرکت کرده. در آن نه قربانی و نه قاتل در ابتدا برای بینندگان آشکار نمی‌شود.

در فصل دوم این مجموعه، فراتر از همیشه گسترش می‌یابد تا عمیق‌تر به زندگی شخصیت‌ها بپردازد.

۸/۱۰

The Sandman

سریال سندمن

اقتباسی که مدت‌ها انتظار آن را می‌کشیدیم، یعنی اقتباس از مجموعه کمیک‌های سندمن نیل گیمن سرانجام در ماه آگوست در نتفلیکس پخش شد. این مجموعه به خوبی فضای فراموش‌نشدنی داستان را به تصویر می‌کشد.

لینک مرتبط: ۱۰ سریالی که اگر Sandman را دوست داشتید، باید ببینید

این مجموعه حول محور داستان شخصیت اصلی، یعنی مورفئوس می‌گردد. گیمن علاقه بسیاری به ساخت فصل دوم سندمن دارد ولی نتفلیکس هنوز این موضوع را تایید نکرده است.

۷/۱۰

Little Fires Everywhere

رمان آتش‌های کوچک در همه‌جا اقتباسی بود که شبکه هولو با بازی ریس ویترسپون و کری واشنگتن ساخت. این مجموعه درام به شکاف شدید موجود در طبقه‌بندی‌ها و ظرافت مادری می‌پردازد.

این اقتباس پیچش‌های غیرمنتظره و قوس‌های شخصیتی را با دقت اجرا می‌کند. فرمت تلویزیون به این اثر اجازه داد تا به خوبی منبع اثر را اقتباس کرده و به گونه‌ای تغییر و گسترش دهد.

۶/۱۰

Sharp Objects

پس از موفقیت گسترده اقتباس سینمایی از رمان دختر گمشده، اثر گیلیان فیلین، هالیوود به سرعت چندین اثر دیگر از او را اقتباس کرد. بر اساس اولین رمان فیلین، اشیای تیز به یکی از سریال‌های خوب شبکه هولو تبدیل شد.

در این سریال، شخصیت آدامز کامیل که یک خبرنگار است، پس از دو قتل اخیر دختران جوان به زادگاهش برمی‌گردد. این مینی‌سریال پس از انتشار مورد تحسین ویژه منتقدان قرار گرفت.

۵/۱۰

Looking For Alaska

Looking For Alaska

مینی‌سریال هولو با اقتباس از اولین رمان جان گرین به نام در جستجوی آلاسکا، داستانی دلخراش است که دشوارترین بخش‌های بزرگ شدن را نشان می‌دهد. این رمان گرچه تحت‌الشعاع کارهای بعدی گرین قرار گرفت ولی همچنان یکی از بهترین کارهای اوست.

این اقتباس عمیقا به کتاب گرین وفادار است و شامل نقل‌قول‌های بسیاری از کتاب است. این اقتباس عمیقا جنبه تاریک کتاب را نشان می‌دهد.

۴/۱۰

Shadow And Bone

Shadow And Bone

سه‌گانه سایه و استخوان لی باردوگو اولین بار در سال ۲۰۱۲ مورد توجه خوانندگان قرار گرفت. با وجود طرفداران پروپاقرصی که داشت، ساخت یک اقتباس تلویزیونی که به محتوای منبع احترام بگذارد، کار کوچکی نیست.

فصل اول این سریال بر اساس اولین رمان این سه‌گانه در آوریل ۲۰۲۱ منتشر شد. این مجموعه به سرعت برای فصل دوم تمدید شد.

۳/۱۰

Outlander

سریال اوتلندر برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. از آن زمان تا کنون شش فصل آن پخش شده. این مجموعه بر اساس کتاب‌های فانتزی محبوب دایانا گابالدون ساخته شده است.

اوتلندر یک درام هیجانی است که بر کشش بی حد و حصر تاکید دارد. اوتلندر که تاریخ را با فانتری می‌آمیزد، همواره با سفر شخصیت‌ها همه چیز را نو نگه می‌دارد.

۲/۱۰

The Undoing

The Undoing

نیکول کیدمن و هیو گرانت شخصیت‌های این سریال هستند. این اقتباس هیجانی و پرپیچ‌وخم پیرامون مرگ مرموز یک مادر جوان و تحقیقات پس از آن است که شخصیت گرانت را به یکی از مظنونین اصلی تبدیل می‌کند.

این مجموعه به طرز ماهرانه‌ای سطحی از توطئه و معما را حفظ می‌کند و بینندگان اطمینان ندارند که تا پایان سریال به چه کسی اعتماد کنند. عملکرد کیدمن و گرانت مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

۱/۱۰

Heartstopper

Heartstopper

سریال نفسگیر اقتباسی از مجموعه رمان گرافیکی با همین نام است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ به عنوان یک وب‌کمیک آغاز به کار کرد. مشارکت بالای نویسنده رمان با کارگردان سریال باعث شد تا این اقتباس به شکلی عالی صورت گیرد.

بسیاری از شخصیت‌ها و روابط در این مجموعه بیشتر از رمان گرافیکی به تصویر کشیده می‌شوند. آنها به مجموعه عمق بیشتری می‌بخشند و فرصت‌های داستان‌سرایی را جذاب‌تر می‌کنند. نفسگیر در اوایل سال جاری دو بار تجدید چاپ شد و احتمالا در فصول آینده شاهد اقتباس از جلدهای سوم و چهارم رمان گرافیکی باشیم.

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 19 =