۱۰ سریالی که اگر Sandman را دوست داشتید، باید ببینید

از آنجایی که فصل اول سریال سندمن به پایان رسید و انتظاری طولانی برای فصل دوم وجود دارد، این سریال‌ها می‌توانند جای سندمن را برای طرفداران داستان‌های ماورایی پر کنند.

از آنجایی که فصل اول سریال سندمن به پایان رسید و انتظاری طولانی برای فصل دوم وجود دارد، این سریال‌ها می‌توانند جای سندمن را برای طرفداران داستان‌های ماورایی پر کنند.

اقتباس نتفلیکسی از کامیک بوک‌های سندمن، اثری از نیل گیمن، با موفقیت بسیاری روبرو شده. نظرات بینندگان و منتقدان در مورد این سری به شدت مثبت بوده. سندمن به قدری موفق بوده که در ۱۰ سریال برتر نتفلیکس قرار گرفت و پس از مدت کوتاهی پس از انتشار فصل یک، قسمت ویژه‌ای برایش منتشر شد.

این سریال با موفقیت بزرگ خود هزاران هزار بیننده داشته. به لطف پخش یکباره تمامی قسمت‌های فصل اول، اکثر طرفداران این سریال را دیده و تمام کرده‌اند، در نتیجه به دنیال چیزهای دیگری هستند. تعدادی سریال شبیه به سندمن وجود دارد که می‌تواند تا فصل دوم این مجموعه، شما را سرگرم کند.

۱۰/۱۰

His Dark Materials

بر اساس رمان‌های فیلیپ پولمن با همین نام، ساخته شده. این سریال برای طرفداران سندمن تجربه خوبی خواهد بود. این سریال، داستان لایرا بلاکوای یتیم را دنبال می‌کند، دختر جوانی که در یک پیشگویی در مورد تغییر جهان می‌آید.

چندین دنیا که در این سریال نمایش داده می‌شود، بیننده را به یاد نمونه‌های مشابه در سندمن می‌اندازد، مانند رویا، قلمرو جهنم و دنیای انسان‌ها. همچنین شیاطینی که شکل انسان را به خود گرفته‌اند یادآور رویاها برای بینندگان خواهند بود.

۹/۱۰

The Witcher

ویچر، که در ابتدا به عنوان یک مجموعه کتاب، سپس به عنوان فرانچایز بازی‌های ویدیویی و حالا به عنوان یک سریال موفق در نتفلیکس شروع به پخش کرده، شناخته می‌شود؛ برای طرفدارانی که به دنبال چیزی شبیه به سندمن هستند، بسیار عالی خواهد بود. سریال داستان سه شخصیت به نام‌های گرالت از ریویا، سیری از سنترا و ینیفر از ونگربرگ را که در کنار هم زندگی کرده و از دنیای خود در برابر نیروهای شیطانی محافظت می‌کنند را دنبال می‌کند.

المان‌های فانتزی ویچر بسیار متناسب با دنیای رویا هستند، از جمله هیولاهایی که گرالت بایستی با آنان روبرو شود. خلق و خوی تند گرالت نیز بسیار شبیه به رفتار عادی مورفئوس است.

۸/۱۰

Supernatural

یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های ژانر دارک فانتزی، سوپرنچرال است. داستان در مورد دو برادر با نام‌های دین و سم وینچستر است که نیروهای ماورایی بدذات از جمله انواع هیولاها و شیاطین را شکار می‌کنند. سوپرنچرال از سال ۲۰۰۵ تا سال ۲۰۲۰ به مدت پانزده فصل پخش شد.

موجودات و پدیده‌ها در سوپرنچرال شبیه به برخی از عناصر سندمن هستند. تغییر جهان و اتفاقات مخرب احتمالی در هر دو سریال، المان‌های مشترکی هستند که طرفداران از آنها لذت خواهند برد. از آنجایی که این سریال، طولانی است، بینندگان چیزهای زیادی برای تماشا خواهند داشت.

۷/۱۰

Preacher

یکی دیگر از مجموعه‌های ماجراجویی فراطبیعی برای طرفداران سندمن، سریال پریچر است. بر اساس کمیکی با همین نام نوشته کارت انیس و استیو دیلون. پریچر داستان جسی کاستر، کشیشی رذل است علی‌رغم داشتن بحران ایمان، پس از به دست اوردن یک هدیه فوق‌العاده در تلاش است تا به معنای واقعی کلمه خدا را پیدا کند.

پریچر برخلاف سندمن در به دنبال قدرت گشتن است. در حالی که رویا به دنبال بازپسگیری ابزارها و قدرت‌های خود است، به جسی توانایی قدرتمندی داده می‌شود و به دنبال پاسخ‌های در رابطه با آن می‌گردد.

۶/۱۰

Lucifer

سریال لوسیفر از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ بر روی آنتن تلویزیون پخش می‌شد. این مجموعه با تحسین طرفداران و منتقدان مواجه شد. پس از اینکه لوسیفر مورنینگ استار از وظایف خود در جهنم خسته شد، تصمیم گرفت پادشاهی خود را به مقصد لس آنجلس ترک کند. لوسیفر با استفاده از توانایی‌های خود به یک کارآگاه لس آنجلسی که با تعداد زیادی از موجودات فراطبیعی سروکار دارد، کمک می‌کند.

لوسیفر مورنینگ استار یکی از شخصیت‌های کامیک نیل گیمن بود و در واقع در کامیک‌های سندمن به عنوان یک شخصیت مکمل حضور داشت. بنابراین تماشای لوسیفر برای طرفداران گیمن و سندمن خالی از لطف نخواهد بود؛ گرچه شخصیت لوسیفر ما با آن چیزی که در سندمن دیدیم تفاوت‌های آشکاری دارد.

۵/۱۰

Neil Gaiman’s Likely Stories

طرفدارانی که در جستجوی آثار کمتر شناخته شده نیل گیمن هستند، می‌توانند به این سریال رجوع کنند. این مینی‌سریال از چند داستان کوتاه نیل گیمن اقتباس شده‌اند و هر کدام اثری از هیجانات روانی گیمن را در خود دارند.

داستان‌های تصادفی نیل گیمن مشخصا برای کسانی جذاب خواهد بود که به دنبال آثار بیشتری از گیمن هستند. داستان‌ها دارای عناصر تاریکی هستند که در قسمت‌هایی مانند «24/7» در سندمن انعکاس داده شده‌اند. اگر از طرفدارانی هستید که دوست دارید تهاتوی آثار این نویسنده را در بیاورید، این سریال برای شماست.

۴/۱۰

Swamp Thing

یکی دیگر از آثار کلاسیک دی‌سی، سوامپ ثینگ است که سریالی عالی برای طرفداران اقتباس سندمن خواهد بود. این سریال عناصر جادویی و تاریکی را در قالب تحقیقات ابی آرکانز در مورد یک بیماری ناشی از مرداب جا داده. او متوجه می‌شود که عشقش، الک هالند، به چیزی باورنکردنی تبدیل شده.

تم و حس سوامپ ثینگ بسیار شبیه به سندمن است. هالند و مورفئوس بسیار به هم شبیه هستند چرا که هر دور تجسم قدرت‌های بزرگ هستند، مورفئوس به عنوان رویا و هالند به عنوان سبز!

۳/۱۰

American Gods

یکی دیگر از ساخته‌های گیمن که پا به عرصه تلویزیون گذاشته، خدایان آمریکایی است که بر اساس رمانی به همین نام در سال ۲۰۰۱ ساخته شده است. این مجموعه داستان شدو مون را دنبال می‌کند، کسی که پس از آزادی از زندان و مرگ همسرش، شروع به تلاش برای بازپسگیری قدرت خدایان قدیمی را می‌کند.

این سریال نه تنها مانند سندمن بر اساس اثری از گیمن ساخته شده، بلکه از تم مشابهی از موجودات قدرتمندی که از جایگاه خود سقوط کرده‌اند را به دنبال دارد. در حالی که ممکن است آقای ونزدی برخلاف مورفئوس نیاز به تحسین انسان‌ها داشته باشد، اما شباهت‌های بسیاری بین این دو شخصیت وجود دارد.

۲/۱۰

Constantine

کنستانتین یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ورتیگو را برای بینندگان به ارمغان می‌آورد. سریال به داستان جان کنستانتین می‌پردازد؛ جادوگری که در تلاش برای رستگاری از گناهان گذشته خود می‌باشد و با نیروهای فراطبیعی شر به مبارزه می‌پردازد.

طرفداران سندمن پیش از این با کنستانتین با بازی جنا کلمن آشنا شده‌اند، که البته نام او در سریال به جوهانا کنستانتین تغییر کرده. این داستان از نظر زیبایی‌شناسی، داستان و نگرش به شخصیت اصلی شباهت دارد، اما مت رایان در نقش کنستانتین ظاهر شبیه‌تری به کمیک‌های Hellblazer دارد. کنستانتین می‌تواند یک سریال عالی برای طرفداران سندمن باشد.

۱/۱۰

Good Omens

اگر طرفداران به دنبال آثار بیشتری از گیمن هستند، اما چیزی کمی سبک‌تر می‌خواهند، فال نیک سریالی است که باید تماشا کنند. این سریال که توسط آمازون پرایم و بر اساس کمدی فانتزی‌ای از نیل گیمن ساخته شده، داستان کراولی شیطان و آزیرافل فرشته را به دنبال دارد.

عناصر فراطبیعی فال نیک، از جمله فرشتگان و شیاطین، بینندگان را به یاد زمانی می‌اندازد که مورفئوس در قلمرو لوسیفر بود. کمدی این مجموعه لحن خوبی دارد و پس از سندمن تجربه بسیار خوبی را رقم خواهد زد.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. لطفاً ما را از نظرات و پیشنهادات خود غافل نکنید!

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =