رایان مورفی می‌گوید برای سریال Dahmer با خانواده قربانیان تماس گرفتیم

رایان مورفی

پس از انتقاد برخی از خانواده‌ها، خالق مینی سریال نتفلیکس گفت که قربانیان جفری دامر مستحق یک یادبود هستند و او “خوشحال می شود که هزینه آن را بپردازد”.

طبق اخبار تلویزیون مووی 21 رایان مورفی خالق داستان Jeffrey Dahmer گفت که او و تیمش حدود سه سال و نیم برای تحقیق و آماده سازی سریال نتفلیکس درباره قاتل زنجیره ای زمان صرف کردند. در این مدت نیز با خانواده و دوستان 20 قربانی تماس گرفتند.

مورفی در یک رویداد برای نمایش در تئاتر DGA در لس آنجلس در روز پنجشنبه گفت: “این چیزی است که ما برای مدت طولانی در مورد آن تحقیق کردیم.” و ما در طول سه الی سه سال و نیم روی این طرح کار کردیم. در این میان با 20 نفر از خانواده‌ها و دوستان قربانیان تماس گرفتیم . اما حتی یک نفر هم به ما پاسخ نداد. بنابراین ما تنها به گروه محققان خودمان متکی بودیم. من حتی خبر ندارم گروه تحقیق چگونه یکسری از موضوعات را پیدا کرده است. اما با تلاش شبانه روزی سعی می کردیم حقیقت را در مورد این افراد کشف کنیم.»

رایان مورفی

قتل های جفری

بین سال های 1978 تا 1991، دامر 17 مرد را به طرز وحشتناکی به قتل رساند. با توجه به توضیحات سریال « داستان جفری دامر سریالی است که جنایات این فرد را افشا می‌کند.»

این سریال با واکنش خانواده‌های قربانیان مواجه شده است. برخی از آن‌ها نتفلیکس و تیم را به عدم تماس با خانواده قربانیان متهم کرده‌اند. ریتا ایزبل خواهر ارول لیندزی، که در سن 19 سالگی توسط دامر به قتل رسید. از نتفلیکس برای سود بردن از داستان غم انگیز انتقاد کرد. شرلی هیوز، مادر تونی هیوز که قبل از قتل دامر با او رابطه داشت گفت: این سریال داستان پسرش را دراماتیزه کرد.

رایان مورفی توضیح داد: «ما در ساخت سریال چندان به جفری دامر و آن شخص علاقه‌مند نبودیم. اما به این موضوع علاقه مند بودیم که بدانیم دقیقا چه چیزی او را تبدیل به این هیولا کرد. ما در این مورد زیاد صحبت کردیم.»

رادنی برفورد در سریال نقش تونی هیوز(قربانی ناشنوا) را بازی می‌کند گفت: «می‌بینید که دامر فقط چپ و راست مردم را می‌کشد. بدون هیچ احساسی، بدون پشیمانی. اما تونی وارد ماجرا می شود. او ناشنوا است و سیاه پوست است. اما با این حال، جف او را در مقایسه با افراد دیگر دوست داشت و او ارتباط برقرار کردند.»

نیسی نش، بازیگر نقش گلندا کلیولند همسایه دامر که بارها سعی کرد پلیس را در مورد قتل دامر آگاه کند. اما همیشه نادیده گرفته می شد. این سوال را مطرح کرد که چرا هیچ بنای یادبودی برای قربانیان برپا نشده است.

مورفی گفت: “هر کاری که می‌توانیم انجام می دهیم تا این اتفاق بیفتد. حتی خوشحال می‌شوم که خودم هزینه آن را بپردازم.”

رایان مورفی

انتخاب ایوان پیترز

رایان مورفی توضیح داد که پیترز و مورفی قبلاً روی American Horror Story با هم کار کرده بودند و پیترز ابراز کرده بود که می‌خواهد نقش یک فرد عادی را بازی کند. او گفت که پس از تست بازیگری از حدود 100 نفر برای Dahmer، با فیلمنامه سراغ پیترز رفت: “روز بعد او با من تماس گرفت و گفت: “خیلی چالش برانگیز است.” آنقدر سخت است که باید آن را قبول کنم و خوم را به چالش بکشم.»

پیترز در مورد روند اماده شدن برای نقش Dahmer صحبت کرد و گفت که تمام کتاب‌ها و مقاله‌های مربوط به قاتل و همچنین گزارش‌های روان‌شناختی، اعترافات و جدول‌های زمانی را خوانده است. «در تلاش برای درک اینکه چرا Dahmer  چنین کاری را انجام داده است.»

او اضافه کرد: « تحقیقات بسیاری روی تمام جوانت انجام دادم. حتی راه رفتن او در حالتی که موقع راه رفتن دست هایش را تکان نمی داد. نوع لباس پوشیدن. حتی گوش دادن به فایل های صوتی برای تقلید دقیق لهجه و توع صحبت کردن او همگی کارهایی بود که من برای شبیه شدن به Dahmer انجام دادم.”

این سریال در هفته اول اکران خود به رتبه 1 در نتفلیکس رسید. مورفی گفت که طی چند روز آینده، 1 میلیارد ساعت پخش خواهد شد. نش گفت: “من نمی دانم چگونه این سریال به یک پدیده تبدیل شد.” اما چیزی که من امیدوارم این است که امیدوارم روح گلندا در هر جا که هست احساس آرامش کند.

منبع Hollywoodreporter

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هشت =