رتبه‌بندی بهترین اقتباس های سیندرلا

بهترین اقتباس های سیندرلا

سیندرلا یکی از معروف‌ترین افسانه‌های پریان است که قرن‌ها قدمت دارد و در سراسر جهان اقتباس شده است. با معرفی بهترین اقتباس های سیندرلا همراه مووی 21 باشید.

10. Cinderella (2021)

Cinderella بهترین اقتباس های سیندرلا

استودیوی آمازون اقتباسی مدرن و متفاوت از داستان کلاسیک قدیمی دارد. در این نسخه کامیلا کابلو در نقش سیندرلا و بیلی پورتر در نقش مادرخوانده پری با آهنگ های مدرنی که برای روایت داستان معروف استفاده می شوند، بازی می کنند.

در این نسخه، سیندرلا جسور و جاه‌طلب است، با رویاهای بزرگ و فراتر از یافتن یک مرد است. این اثر نقدهای بسیار متفاوتی را دریافت کرد.

9. Sneakerella (2022)

Sneakerella بهترین اقتباس های سیندرلا

Sneakerella، یک اقتباس مدرن از سیندرلاست که فیلمنامه را تغییر می دهد. این بار، نقش‌های جنسیتی عوض شده‌اند، زیرا داستان مرد جوانی را دنبال می‌کند که تلاش می‌کند با کمک صمیمی‌ترین دوستش و پدرخوانده پری، علی‌رغم موانع ناپدری‌اش، رویاهای خود را برای تبدیل شدن به یک طراح کفش کتانی دنبال کند.

چیزی دوست‌داشتنی و تازه در این اقتباس خاص وجود دارد که مخاطبان جوان‌تر را به سمت خود می‌کشاند. این اثر از بهترین اقتباس های سیندرلا است.

8. Cinderella II: Dreams Come True

Cinderella II: Dreams Come True بهترین اقتباس های سیندرلا

همه پایان سیندرلا را می‌دانند… آن‌ها با خوشحالی زندگی می‌کنند. اما این دنباله که اثری از دیزنی است، این سوال را مطرح می کند که بعد از آن چه اتفاقی می افتد؟ در Cinderella II: Dreams Come True، مخاطبان با مشکلات تطبیق سیندرلا با زندگی سلطنتی، یک داستان عاشقانه دیگر و… مواجه می شوند.

دنباله‌های دیزنی در طول سال‌ها مورد انتقاد شدید قرار گرفته‌اند زیرا هرگز نتوانسته‌اند به قسمت اول خود وفادار باشند، اما دنباله‌های سیندرلا با این وجود جایگاه ویژه‌ای در قلب طرفداران دارند.

7. Another Cinderella Story (2008)

Another Cinderella Story بهترین اقتباس های سیندرلا

Another Cinderella Story با بازی سلنا گومز، دقیقا همان چیزی است که عنوان آن وعده می دهد. این فیلم یک اقتباس مدرن دیگر از این داستان معروف است، که در آن یک مرد و زن جوان در یک مراسم رقص با هم ملاقات می کنند، اما دختر باید قبل از پایان رقص فرار کند و پسر را مجبور به جستجو برای یافتن خود می‌کند.

خود داستان ممکن است قابل پیش بینی باشد، اما برای طرفداران ژانر فیلم رقص، این فیلم با به ارمغان آوردن سرگرمی، دارای ارزش تماشا می باشد.

6. A Cinderella Story (2004)

A Cinderella Story بهترین اقتباس های سیندرلا

فیلمی که اسپین‌آف‌ها و بازخوانی‌های متعددی را به وجود آورد، داستان سیندرلا یک فیلم تینیجری در اوایل دهه 2000 است. این فیلم با بازی هیلاری داف و جنیفر کولیج، سامانتا، دختر نوجوانی را معرفی می‌کند که دائماً توسط نامادری و خواهران ناتنی‌اش مورد استثمار قرار می‌گیرد.

داستان سیندرلا داستان را وارد هزاره جدید کرد و شخصیت های این فیلم با تکنولوژی سروکار دارند. این اثر از بهترین اقتباس های سیندرلا است.

5. Ella Enchanted (2004)

Ella Enchanted بهترین اقتباس های سیندرلا

بر اساس کتاب گیل کارسون لوین، Ella Enchanted یک بازخوانی جادویی و سرگرم کننده از سیندرلا است. آن هاتاوی در این فیلم نقش الا را بازی می‌کند، زن جوانی که پری او را نفرین می‌کند تا همیشه مطیع باشد، اما پس از سروکله‌زدن با محدودیت‌های خود با خانواده سخت‌گیرش، تلاش می‌کند تا راهی برای شکستن نفرین پیدا کند.

الا یک شخصیت با اراده و مستقل است که برای نجات نیازی به شاهزاده ندارد. او کاملاً قادر است مأموریت های نجات خود را هدایت کند. این فیلم یک اثر لذت‌بخش و کامل است.

4. Rogers and Hammerstein’s Cinderella (1997)

Rogers and Hammerstein's Cinderella بهترین اقتباس های سیندرلا

هنگامی که Rogers and Hammerstein’s Cinderella در سال 1997 در دنیای شگفت انگیز دیزنی به نمایش درآمد، این اولین باری نبود که این نسخه موزیکال از سیندرلا روی پرده می رفت، اما این اقتباس یکی از نمادین ترین ها بود و تبدیل به یک موفقیت شد.

3. Cinderella (2015)

Cinderella بهترین اقتباس های سیندرلا

در سال 2015 دیزنی اقتباس لایواکشنی خود از سیندرلا را منتشر کرد. این فیلم با بازی لیلی جیمز و کیت بلانشت تا حد زیادی به فیلمنامه اصلی وفادار است و داستان زن جوانی است که نامادری و خواهران ناتنی‌اش زندگی او را تا زمانی که با یک شاهزاده جذاب در یک مراسم رقص ملاقات می‌کند مختل می‌کنند.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی بهترین لایواکشن های دیزنی

با وجود اینکه داستانی بود که مخاطبان قبلاً شنیده بودند، اما باز هم اقتباسی زیبا و موفق بود. این فیلم برای حفظ کیفیت افسانه‌ای‌اش مانند نسخه انیمیشنی خود، نیازی به موسیقی نداشت و بر عشق و مهربانی به عنوان پیام اصلی خود برای انتقال به مخاطبان تأکید داشت.

2. Ever After: A Cinderella Story (1998)

Ever After: A Cinderella Story بهترین اقتباس های سیندرلا

Ever After: A Cinderella Story یک فیلم دوست داشتنی با بازی درو بریمور و آنجلیکا هیوستون است. داستان این فیلم، یک زن جوان شوخ و زیبا را دنبال می کند که نامادریش با او همانند یک خدمتکار رفتار می کند. او سپس با شاهزاده هنری روبرو می شود و خود را عاشق و دلباخته‌ی وی می‌بیند.

این اقتباس بیشتر شبیه به یک عاشقانه تاریخی است. هیچ جادو و موسیقی‌ای در این اثر وجود ندارد، اما همچنان یکی از بهترین اقتباس های سیندرلا است.

1. Cinderella (1950)

Cinderella بهترین اقتباس های سیندرلا

سیندرلای والت دیزنی فیلمی جاودانه است که الهام بخش دختران جوان بی‌شماری بوده و به نماد فرهنگ پاپ تبدیل شده است. با موسیقی به یاد ماندنی خود، موش های کوچک دوست داشتنی که به سیندرلا کمک می کنند، نامادری شرور، و تک‌کفش شیشه‌ای، چندین نسل را به وجد آورده است.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی بهترین فیلم های عصر نقره‌ای دیزنی

اقتباس دیزنی از سیندرلا باعث نجات استودیو از ورشکستگی شد و از آن زمان به سنگ بنای این شرکت تبدیل شده است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 10 =