رتبه‌بندی بهترین لایواکشن های دیزنی

بهترین لایواکشن های دیزنی

در چند سال گذشته، دیزنی در حال بررسی آثارِ با عملکرد برتر خود بوده و تلاش کرده است تا راه‌هایی برای ریبوت، احیا یا ساخت مجدد برخی از محبوب‌ترین فرنچایزهای خود بیابد. برخی از مخاطبان می گویند که این ریبوت ها، فیلم های اصلی را همانگونه که بودند نشان دا‌ده یا حتی بهبود بخشید‌ه است. با این حال، به نظر می رسد برخی از فیلم ها طعم بدی را در دهان بینندگان به جا گذاشته‌اند. با معرفی بهترین لایواکشن های دیزنی همراه مقالات مووی 21 باشید.

10. Alice in Wonderland (2010)

Alice in Wonderland از بهترین لایواکشن های دیزنی

در سال 2010، دیزنی آلیس در سرزمین عجایب، اقتباس تیم برتون از داستان کلاسیک لوئیس کارول را منتشر کرد. با امتیاز 51 درصدی در سایت راتن تومیتوز، واضح است که مخاطبان نسخه اصلی 1951 را ترجیح می دهند. اثری که در حال حاضر دارای امتیاز 84 درصد است. حتی با وجود بازیگران پر ستاره و تصاویر سورئال ویژه‌ی برتون، او نتوانست زیبایی و جذابیت اصلی فیلم را به تصویر بکشد.

در حالی که این اثر از لحاظ فنی ادامه داستان اصلی به جای یک بازسازی کامل است، اما تقریباً مانند یک جهان و شخصیت های کاملاً متفاوت به نظر می رسد. استفاده از همان کسانی که باعث محبوبیت او شدند، از جمله جانی دپ، هلنا بونهام کارتر، و دنی الفمن، کار چندانی برای نجات این فیلم از نگاه منتقدان انجام نداد.

9. The Lion King (2019)

The Lion King از بهترین لایواکشن های دیزنی

اگرچه این اثر یک فیلم لایواکشن نیست (همه حیواناتی که می بینید ساخته‌شده با کامپیوتر هستند). تصاویر واقعی که توسط شیر شاه در سال 2019 استفاده شد‌ه است، قرار است این احساسات را القا کند. ریمیک جان فاورو از ماندگارترین داستان دیزنی تمام قطعات لازم برای موفقیت را داشت: صداپیشگی گروهی با حضور دونالد گلاور، آلفر وودارد و ست روگان، CGI عالی، آهنگ اصلی که بیانسه خواند‌ه است. این فیلم در حال حاضر امتیاز 52 درصدی در Rotten Tomatoes را داراست قرار دارد.

نسخه اصلی شیر شاه در سال 1994 در Rotten Tomatoes موفق به کسب 94 درصد شد و به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ شناخته می شود. با این حال، علی‌رغم انتخاب صداپیشگان و گرافیک تخیلی، بسیاری از بینندگان نسبت به ریبوت لایواکشنی سال 2019 بی‌طرف بودند و متوجه شدند که با نسخه اصلی مطابقتی ندارد.

8. Maleficent (2014)

Maleficent از بهترین لایواکشن های دیزنی

این فیلمی است که یک ریبوت کامل نیست، بلکه یک بازگویی است. در حالی که بازی آنجلینا جولی به عنوان معشوقه شرارت، تعیین کننده حرفه است و جلوه های ویژه خیره کننده هستند، خود داستان نمی تواند با عظمت زیبای خفته 1959 برابری کند.

در حالی که فیلم اصلی امتیاز خیره کننده 89 درصدی را در Rotten Tomatoes دارد، تماشاگران این فیلم را تا حدودی لذت بخش می دانستند اما نزدیک به جادوی فیلم اول نیست. این لایواکشن با این حال از بهترین لایواکشن های دیزنی شنا‌خته می شود.

7. Aladdin (2019)

Aladdin از بهترین لایواکشن های دیزنی

این فیلم گای ریچی زمانی که برای اولین بار معرفی شد حرف های زیادی برای گفتن‌ داشت. علاءالدین اصلی یک شاهکار با رتبه بالای 95٪ است و از آثار دوران رنسانس دیزنی در نظر گرفته می شود. با در‌گذشت رابین ویلیامز، بسیاری از طرفداران احساس کردند که جایگزین مناسبی برای جن وجود ندارد و این داستان باید برای همیشه در تپه های شنی آگرابا آرام بماند. به همین دلیل، وقتی اعلام شد که ویل اسمیت این نقش نمادین را بازی خواهد کرد، بسیاری از طرفداران ناراحت بودند.

این فیلم بدون شک دیالوگ‌های پر انرژی ویلیامز و تاثیرات نمادین را از دست داده است. این فیلم جنبه هایی از نمایش برادوی و همچنین فیلم اصلی را ترکیب می کند. و در عین حال برخی از تصاویر غیر حساس تر را که فیلم اصلی به خاطر آنها مورد انتقاد قرار می گیرد، به‌روز می کند. برداشت اسمیت از جن به خوبی با شخصیت او مطابقت داشت و مطمئناً این فیلمی است که سال‌ها بعد همچنان تماشا می‌کنیم و از آن لذت می‌بریم. علاءالدین از بهترین لایواکشن های دیزنی محسوب می شود.

6. Lady and The Tramp (2019)

Lady and The Tramp از بهترین لایواکشن های دیزنی

این ریمیک اقتباسی از یک رمان عاشقانه کلاسیک و از اولین فیلم‌های اورجینال موجود در دیزنی پلاس بود. و این سرویس استریم مطمئناً تلاش کرد تا بهترین کار را انجام دهد. Lady and the Tramp در سال 2019 منتشر شد و در حال حاضر امتیاز 66 درصدی دارد. این فیلم با مجموعه ای از بازیگران از جمله تسا تامپسون، سم الیوت و ژانل مونه، راهی عالی برای معرفی دوباره شخصیت های دوست داشتنی بود که مخاطبان از نسخه اصلی 1955 به یاد داشتند.

CGI در این فیلم در کنار زدن جذابیت‌های کلاسیک کار بسیار خوبی انجام می‌دهد و در عین حال چشم‌ها را با به‌روزترین فناوری‌ها قلقلک می‌دهد.

5. Beauty and the Beast (2017)

Beauty and the Beast از بهترین لایواکشن های دیزنی

لایواکشن «دیو و دلبر» اثر سال 2017، یک اثر خیره‌کننده و چشمنواز است. اثری که همان داستان عالی سال 1991 که میلیون‌ها نفر را عاشق انیمیشن دیو و دلبر کرد حفظ می‌کند. اما واتسون در نقش بل می درخشد، که البته کمی بازنویسی شده است تا عمق شخصیت بیشتر شود.

در ساخت ریبوت، همیشه این سوال وجود دارد که چقدر باید از نسخه اصلی فاصله گرفت تا با نیازهای مخاطبان فعلی مطابقت دا‌شته باشد و در عین حال به اصل نیز وفادار بماند. به جرات می توان گفت که کارگردان اثر، بیل کاندون توانست حد وسطی پیدا کند و فیلم در نهایت در کاری که قرار است انجام دهد موفق است. این اثر که یکی از بهترین لایواکشن های دیزنی است در سایت راتن تومیتوز موفق به دریافت امتیاز 71 درصدی شد.

4. Mulan (2020)

Mulan از بهترین لایواکشن های دیزنی

در حالی که تماشاگران با این بازسازی از فیلم 1998 خیلی مجذوب نشدند ولی این اثر توانست امتیاز 72 درصدی در سایت راتن تومیتوز بدست آورد. بسیاری از تغییرات، مانند حذف عناصر موسیقی و تغییر لحن سینمایی، مخاطبان را نگران کرد که بازسازی با نسخه اصلی مطابقت نداشته باشد. به دلیل تفاوت‌های فراوان بین این نسخه و نسخه 1998، و همچنین قیمتی که پس از انتشار اصلی فیلم در دیزنی پلاس وجود داشت، بسیاری از طرفداران در ابتدا از تماشای این فیلم خسته شدند.

در حالی که این فیلم با انیمیشن کلاسیک اصلی سال 1998 متفاوت است، این فیلم دارای جلوه های بصری قابل توجهی است و مطمئناً ارزش تماشای یکباره را دارد.

3. Cruella (2021)

Cruella از بهترین لایواکشن های دیزنی

Cruella با امتیاز 75% در Rotten Tomatoes در بین سه تا از بهترین لایواکشن های دیزنی که تاکنون ریبوت کرد‌ه است، قرار دارد. این فیلم به کارگردانی کریگ گیلسپی برای داستان، طراحی صحنه و لباس و بازی های بازیگران مورد تحسین قرار گرفت. در مجموع این اثر، کار فوق‌العاده‌ای انجام داد و یک پس‌زمینه قوی برای یکی از نمادین‌ترین شخصیت‌های شرور دیزنی فراهم کرد.

اما استون در نقش Cruella de Vil نشان داد که یک نابغه است. کروئلا علاوه بر داستانی جذاب و اجراهای بسیار تحسین شده، به رگه های برتر بصری دیزنی ادامه می دهد – این فیلم حتی برنده جایزه اسکار بهترین طراحی لباس شد.

2. Cinderella (2015)

Cinderella از بهترین لایواکشن های دیزنی

اقتباس‌های زیادی از این داستان چند صد ساله انجام شده است، و پس از اینکه نسخه‌های مختلف سیندرلا در کتاب‌ها و فیلم‌ها تکرار شده‌اند، پیدا کردن یکی که در میان این همه سروصدا برجسته باشد دشوار است. با این حال، جلوه‌های بصری خیره‌کننده، داستان‌های متحرک و امتیاز فوق‌العاده با هم ترکیب می‌شوند تا این بازسازی از یک کلاسیک دیزنی را به یکی از بهترین ریبوت‌های لایواکشنی که دیزنی تا به حال انجام داده تبدیل کند.

کیت بلانشت و لیلی جیمز، بازیگرانِ خبره‌ی هالیوودی، این بازسازی جادویی کلاسیک دهه 1950 را رهبری می‌کنند. با امتیاز 83 درصدی در Rotten Tomatoes، واضح است که منتقدان و طرفداران به طور یکسان از این فیلم رضایت دارند.

1. The Jungle Book (2016)

The Jungle Book از بهترین لایواکشن های دیزنی

تعجب آور نیست که هیچ کس این شاهکار را در انیمیشن و داستان نویسی تجربه نکرده باشد، این فیلم به لطف جان فاورو بالاترین امتیاز را بین ریبوت لایواکشن های دیزنی تاکنون دارد. در حالی که نسخه اصلی سال 1969 یکی از بزرگترین موفقیت ها در دنیای انیمیشن است، نسخه لایواکشن تمام جذابیت های اصلی را افزایش می دهد. با امتیاز 94 درصدی، این تنها ریبوت لایواکشنی از دیزنی است که امتیاز بالاتری نسبت به فیلم اصلی دارد که در حال حاضر دارای امتیاز 88 درصدی است.

دقیقاً مانند ریبوت علاءالدین، «کتاب جنگل» نوستالژی را با نسخه‌های به‌روز شخصیت‌هایی که مطابق با استانداردهای مدرن امروزی نیستند، می‌آمیزد. این اثر، همراه با صداپیشگان فوق‌العاده‌ای از جمله بن کینگزلی، بیل موری، و ادریس البا، این فیلم را نه تنها به بهترین ریبوت دیزنی تبدیل کرد، بلکه احتمالاً یکی از بهترین فیلم‌هایی است که دیزنی تا به حال ساخته است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =