برترین فیلم های دادگاهی با رتبه بندی imdb

درام های حقوقی هم در سینما و هم در تلویزیون یک موضوع مشترک هستند و چندین دهه است که وجود دارند. قصد داریم به معرفی فیلم های دادگاهی imdb بپردازیم. با مووی 21 همراه باشید.

یک ژانر کامل از نمایش های وکیل در تلویزیون وجود دارد، به خصوص درام های رویه‌ای، به قدری که یک کانال کامل می تواند وجود داشته باشد تا همه آن ها را پوشش دهد. در دنیای فیلم ها، درام های دادگاهی زیادی وجود دارند. آنها تلاش می کنند سیستم قضایی و پرونده های دادگاه را نشان دهند، هم داستانی و هم براساس پرونده های زندگی واقعی.

با در نظر گر‌فتن این موضوع، این لیست بهترین فیلم های دادگاهی imdb تمام ادوار را پوشش خوا‌هد داد.

In The Name Of The Father (1993) – 8.1

 In The Name Of The Father

دنیل دی لوئیس در این فیلم نقش گری کانلون، مرد ایرلندی را بازی می کند که یکی از چهار نفری بود که به اشتباه به جرم بمب افکن های موقت IRA و یکی از عاملان بمب گذاری های کافه گیلدفورد در سال ۱۹۷۴ محکوم شد‌ه بود.
طبق معمول، یکی از بهترین اثر های این سبک همانند همیشه عالی است و سعی می کند تا ویژگی های Real – Life Conlon و تجربه دلخراشش را درونی کند.

Once A Moth (1976) – 8.2

 Once A Moth

داستان فیلم درباره یک پرستار فیلیپینی به نام “کورا د لا کروز” است که رویای مهاجرت به آمریکا را در سر می پروراند اما در جریان پرونده آزار و اذیت خود و در جستجوی عدالت برای قتل برادرش به دست یک سرباز آمریکایی، با سیستم قضایی این کشور دچار اختلاف شد.

این فیلم هم تفسیری از شکست سیستم قضایی آمریکا و هم نقدی بر حضور نظامی آمریکا در فیلیپین است.

Shahid (2012) – 8.2

Shahid

براساس روایت زندگی واقعی یک وکیل هندی و فعال حقوق بشر، شهید در سال ۲۰۱۲ داستان شهید عظمی را در حالی بازگو می کند که از میان صفوف برای برقراری عدالت برای آن مظلوم بالا می رود. شهید و خانواده اش شاهدان شورش های بمبئی هستند و باعث می شوند که او علی رغم ظلم و ستمی که تجربه می کند، مدرک حقوق بگیرد و برای آرمان مبارزه کند.
راجکامار رائو نقش اصلی را به طور موثر و با جدیت و همدلی ایفا می کند و داستان زندگی او یک داستان کامل برای تفسیر از طریق فیلم است.

Judgment At Nuremberg (1961) – 8.2

 Judgment At Nuremberg

قضاوت در نورنبرگ براساس محاکمه ۱۹۴۷ است که در آن ارتش آمریکا دادگاه های نظامی برای چندین جنایتکار جنگی نازی دستگیر شد‌ه در نورنبرگ برگزار کرد.
این فیلم به بررسی پیچیدگی های آنچه که یک جرم مطلق را تشکیل می دهد می‌پردازد، براساس فلسفه های فرهنگی، کنترل غیرنظامی، و مفاهیم سیاسی می پردازد. با یک گروه اختصاصی، این یک فیلم پس از جنگ جهانی دوم است که ارزش تماشا دارد.

Miracle In Cell No. 7 (2013) – 8.2 (2013) – 8.2

 Miracle In Cell No. 7

یکی از محبوب ترین فیلم های کره ای در سطح بین المللی، “معجزه در سلول شماره ۷” است. یک درام خانوادگی درباره مردی است که به اشتباه به قتل و دختر ناخلفش متهم شد‌ه است.
زمانی که این مرد، لی یونگ – گو، زندانی شد، دخترش یئونگ راه خود را به درون سلولش باز می کند و زندگی او و هم سلولی های یونگ – گو را تحت‌الشعاع قرار می دهد. در نهایت یئونگ وکیلی می شود که از پدرش دفاع می کند. داستان براساس یک پرونده زندگی واقعی است.

To Kill A Mockingbird (1962) – 8.2

To Kill A Mockingbird

داستان “کشتن مرغ مقلد” براساس رمان پیشگامانه هارپر لیچ درباره وکیلی به نام آتیکوس فینچ است. این وکیل به عنوان وکیل مدافع یک مرد سیاه پوست به نام تام رابینسون که متهم به تجاوز است، منصوب شد‌ه است.
گرگوری پک به عنوان فینچ، نمایش قدرتمندی ارائه می دهد که او را به عنوان یکی از بزرگ ترین قهرمانان سینما بالا می برد.

Close-Up (1990) – 8.3

Close-Up

کلوزآپ فیلمی ایرانی در سال ۱۹۹۰ درباره مردی به نام حسین سبزیان است. که در فیلم جدیدش از محسن مخملباف فیلمساز شناخته شد‌ه سینمای ایران تقلید کرده و خانواده ای را فریب داد‌ه است. با این حال، او دستگیر شد و دادگاهی برای صدور حکم نهایی او تشکیل شد.
یکی از منحصر به فردترین جنبه های این فیلم این است که در سبک سینمایی – اورجینال ارائه می شود. این موضوع کمک می کند روایت داستانی سبزیان از شخصیت مخملباف به شکلی اصیل سا‌خته شود. این امر در نشان دا‌دن معضل شخصیت بین هویت انسانی و انسجام هنری ضروری است و آن را به فیلمی واقعا شگفت انگیز تبدیل می کند.

Witness For The Prosecution (1957) – 8.4

Witness For The Prosecution

براساس داستان کوتاه آگاتا کریستی، شاهد دادستانی پیرامون پرونده قتل مردی به نام لئونارد ول (تیرون پاورز) وکیل دادگستری بریتانیا، سر ویلفرید رابرتز (چارلز لاتون) که متخصص سلامت روانی است. علی رغم اعتراضات پرستار خصوصی خود، باید از ولو دفاع کند.

بیلی وایلدر، کارگردان افسانه ای، مطالب منبع را با لطافت و نرمی می گیرد و به آن فیلم مورد نیاز را می دهد. این فیلم یک سیاه و سفید جذاب است که در لیست فیلم های دادگاهی imdb می درخشد.

Capernaum (2018) – 8.4

Capernaum

این فیلم یک درام لبنانی در سال ۲۰۱۸ درباره پسری ۱۲ ساله است که قصد دارد از پدر و مادرش به خاطر بی توجهی به فرزندشان شکایت کند. در تمام این مدت، فلش بک هایی از زندگی گذشته او در محله های فقیرنشین بیروت نشان داد‌ه می شود. این فلش بک ها رابطه عجیب او با مادر و پدرش را نشان می دهد که منجر به زندانی شدن نهایی او به خاطر چاقو زد‌ن به یک غریبه می شود.

“نادین لباکی” کارگردان این فیلم هرگز در هنگام به تصویر کشید‌ن سختی های فقر و ارائه آن ها از منظر یک آدم فقیر عقب نمی نشیند. این فیلم شایسته نامزدی اسکار است.

12 Angry Men (1957) – 9.0

12 Angry Men

در آخر،

یکی از محبوب ترین درام های دادگاهی که به طور کامل در یک دادگاه نیست. به عنوان اولین کار کارگردانی سیدنی لومت است. ۱۲ مرد خشمگین بر روی هیات منصفه ۱۲ نفره ای تمرکز می کند که حکم یک جوان فقیر ۱۸ ساله را ارزیابی می کنند. در ابتدا، بیشتر هیات منصفه جوانان را به عنوان افراد بی گناه معرفی می کنند، اما هیات منصفه شماره ۸ (هنری فوندا) جوان بی گناهی است که برای آن مبارزه می کند.

میراث ۱۲ مرد خشمگین براساس تمرکز مردانی سا‌خته شد‌ه است که هنگام ارزیابی پرونده جوانان با تعصبات اخلاقی آن ها مواجه می شوند.

منبع: screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + دوازده =