رتبه‌بندی بهترین فیلم های ایتالیایی تاریخ

بهترین فیلم های ایتالیایی

صنعت فیلم ایتالیا مجموعه ای از فیلم های عالی را در طول قرن بیستم و تا قرن بیست و یکم تولید کرده است. تولیدات سینمایی این کشور با جنبش نئورئالیسم ایتالیا در دهه 1940 توجه جهانی را به خود جلب کرد. سپس با آثار دهه 1950/1960 در سرتاسر جهان به رسمیت شناخته شد. با مووی 21 در معرفی بهترین فیلم های ایتالیایی تاریخ همراه باشید.

10. Umberto D. (1952)

Umberto D. از بهترین فیلم های ایتالیایی

اومبرتو دی، فیلمی جذاب اما به‌طرز غیرقابل انکاری روح‌خراش است. این اثر به راحتی یکی از پرجوش‌وخروش‌ترین فیلم‌های نئورئالیسم ایتالیایی است. این اثر یک فیلم فوق‌العاده ساده است، صرفاً در مورد یک پیرمرد و سگ وفادارش که با حقوق بازنشستگی محدود این مرد زندگی را گذران می کنند. اما احساساتی که این فیلم می‌تواند برانگیزد عمیق و فوق‌العاده قدرتمند است.

بیان اینکه چه چیزی این فیلم را جذاب می کند کمی سخت است. Umberto D. نوعی فیلم است که نشان می دهد شما می توانید تقریباً از هر چیزی فیلم بسازید. و نگاهی همدلانه و تکان‌دهنده را ارائه می دهد. این اثر یکی از بهترین فیلم های ایتالیایی در سایت IMDb می باشد.

9. Il Sorpasso (1962)

Il Sorpasso از بهترین فیلم های ایتالیایی

یکی از بهترین فیلم‌هایی که ژان لوئی ترینتینانت فقید را به نمایش می‌گذارد، ایل سورپاسو است. یک کمدی/درام درباره دو فرد بسیار متفاوت که با هم به یک سفر جاده‌ای می‌روند. همه چیز نسبتاً آرام و با نشاط شروع می شود، اگرچه درام بیشتری با پیش‌روی اثر به داستان راه پیدا می کند و به یک نتیجه‌گیری نسبتاً غافلگیرکننده می‌رسد.

این فیلم به دلیل ترکیب بی‌نظیر کمدی و درام، جذابیت بازیگران اصلی و این واقعیت که می‌تواند مناظر بسیار زیبای ایتالیایی را به بینندگان نشان دهد، بهتر و بالاتر از فیلم‌های جاده‌ای متوسط قرار می گیرد ​. این اثر یک فیلم قدیمی و جذاب است که از بسیاری جهات به خوبی پردا‌خته شد‌ه است و برای طرفداران سینمای ایتالیا و تازه‌واردان به دنیای فیلم های این کشور ارزش تماشا را دارد.

8. Rocco and His Brothers (1960)

Rocco and His Brothers از بهترین فیلم های ایتالیایی

روکو و برادرانش که فیلمی حدوداً سه ساعته است، حماسه‌ای جنایی درباره خانواده است. این اثر یک فیلم پرتنشِ عاطفی است که گروهی از خواهر و برادران را دنبال می‌کند که همگی درگیر یک زندگی جنایت‌آمیز به درجات مختلف هستند و اختلافاتی که وقتی دو تا از برادران عاشق یک زن می‌شوند به وجود می‌آید.

این فیلم به دلیل اینکه یکی از اولین نقش های اصلی آلن دلون بزرگ است، قابل توجه است. و نیز فیلمی است که در آن جذابیت و توانایی بازیگری او واقعاً می درخشد. روکو و برادرانش یکی از بهترین فیلم های ایتالیایی است.

7. For a Few Dollars More (1965)

For a Few Dollars More از بهترین فیلم های ایتالیایی

اولین فیلمِ وسترنِ سرجیو لئونه، A Fistful of Dollars اثر سال 1964 بود، و این فیلم بود که هم او و هم ستاره فیلم، کلینت ایستوود را به نام های بزرگی در عرصه سینما تبدیل کرد. آن‌ها تنها یک سال بعد برای دنباله‌ای به نام For a Few Dollars More بازگشتند.

6. Bicycle Thieves (1948)

Bicycle Thieves از بهترین فیلم های ایتالیایی

بالاترین امتیاز فیلم نئورئالیسم ایتالیایی از نظر کاربران IMDb، دزد دوچرخه است و فهمیدن دلیل آن کار سختی نیست. این اثر یکی دیگر از فیلم‌های غم‌انگیز و ریشه‌دار درون جنبش است که این بار بر روی پدری از طبقه کارگر تمرکز می‌کند که تمام تلاش خود را می‌کند تا دوچرخه دزدید‌ه شده‌اش را بازیابی کند. زیرا برای کار و تأمین مخارج خانواده‌اش به آن نیاز دارد.

بیشتر فیلم شامل مرد و پسرش می‌شود که صرفاً به دنبال یک دزد دوچرخه می‌گردند، با داستانی ساده که در نهایت نقش‌ها احساسی می شوند و فیلم را به یک فیلم جذاب تبدیل می‌کنند. رک و بی‌شیله‌پیله بودن آن ممکن است باعث نشود که روی کاغذ آنقدرها جذاب به نظر برسد، اما در عمل عالی است و باعث شد‌ه است که دزد دوچرخه به عنوان یکی از بهترین فیلم های ایتالیایی تمام دوران شناخته شود.

5. The Best of Youth (2003)

The Best of Youth از بهترین فیلم های ایتالیایی

The Best of Youth داستانی دارد که تقریباً 40 سال را در بر می گیرد و تمام آن زمان را در مدت‌زمان 6 ساعته خود در بر می گیرد. این اثر یک درام خانوادگی است که بیشتر بر روی دو برادر و مسیرهای متفاوت زندگی آنها متمرکز است و زمان زیادی را نیز صرف عاشقانه های آنها می کند.

این فیلم به طرز قابل توجهی خوب سا‌خته شد‌ه است و برای بینندگانی که برایش وقت صرف می کنند سفری ارزشمند خواهد بود.

4. Cinema Paradiso (1988)

Cinema Paradiso از بهترین فیلم های ایتالیایی

یک عاشقا‌نه تلخ و شیرین، یک داستان بلوغ، و یک نامه عاشقانه پرشور، همه در یک فیلم جمع شده‌اند. سینما پارادیزو یک فیلم تقریباً عالی است. صادقانه بگویم، امتیاز عالی 8.5/10 در IMDb ممکن است کمی پایین باشد، زیرا به سختی می توان در فیلمی مانند این ایراد زیادی پیدا کرد.

این فیلم به پسر جوان یتیمی می‌پردازد که در ایتالیای پس از جنگ جهانی دوم حضور دارد. او با فیلم‌ساز بدخلق سینمای محلی پیوند برقرار می‌کند. با این کار، پسر جوان نیز عاشق فیلم به عنوان یک هنر می شود و تصمیم می گیرد روزی زندگی خود را وقف تبدیل شدن به یک کارگردان بزرگ کند. سینما پارادیزو از بهترین فیلم های ایتالیایی است.

3. Once Upon a Time in the West (1968)

Once Upon a Time in the West از بهترین فیلم های ایتالیایی

روزی روزگاری در غرب با یکی از جسورانه ترین صحنه های تاریخ غرب شروع می شود و با یک دوئل نمادین به پایان می رسد. روزی روزگاری در غرب یک وسترن کاملاً بی‌نقص است. همه چیز بین صحنه‌های آغازین و پایانی نیز فوق‌العاده است، با داستانی فراگیر درباره زنی که قطعه‌ای از زمین ارزشمندی را از شوهر کشته‌شده‌اش به ارث می‌برد و شخصیت‌های مختلف – برخی مبهم، برخی در نهایت آبرومند – به دلایل مختلف آن زمین را می‌خواهند.

سرجیو لئونه تا این مرحله در زندگی حرفه‌ای خود بر ژانر وسترن تسلط پیدا کرده بود و مطمئن شد روزی روزگاری در غرب یک کلاسیک محشر باشد.

2. Life is Beautiful (1997)

Life is Beautiful از بهترین فیلم های ایتالیایی

Life is Beautiful یکی دیگر از بهترین فیلم های ایتالیایی است که قصد دارد بینندگان خود را به چیزی شبیه به یک ترن هوایی احساسی ببرد. این فیلم به‌عنوان یک کمدی رمانتیک که اندکی قبل از جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد، شروع می‌شود، اگرچه نیمه دوم آن در طول جنگ اتفاق می‌افتد، و در حالی که لحظاتی کمدی وجود دارد، همه چیز به طور کلی بسیار جدی‌تر می‌شود.

1. The Good, the Bad, and the Ugly (1966)

The Good, the Bad, and the Ugly از بهترین فیلم های ایتالیایی

در حالی که سه بازیگر اصلی آمریکایی هستند، خوب، بد و زشت به عنوان یک محصول ایتالیایی با کارگردان ایتالیایی، سرجیو لئونه که در راس آن قرار دارد، شنا‌خته می‌شود. این اثر یک وسترن حماسی است که مدت‌زمانی حدوداً سه ساعته دارد و بر روی سه مرد متمرکز است که همگی به دنبال ثروتی هستند که در جایی در بیابان دفن شده‌ است.

این فیلم با اختلاف قابل توجهی با امتیاز 8.8/10 در IMDb، بالاترین امتیاز بین فیلم های ایتالیایی را دارد. سه نقش اصلی برجسته، جلوه های بصری شگفت انگیز، موسیقی بی نقص، بیان عالی و یکی از بهترین پایان های تاریخ سینما را داراست.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 5 =