رتبه‌بندی بهترین فیلم های سال 1979

بهترین فیلم های سال 1979

سال 1979 سال فوق‌العاده‌ای برای سینما بود. به نظر می‌رسد که سال‌هایی که با «9» به پایان می‌رسند بسیار عالی هستند. سال 1999 سال بسیار قدرتمندی بود، در سال 2009 فیلم‌های شگفت‌انگیز زیادی در ژانر علمی تخیلی وجود داشت، و سال 2019 سال بسیار فوق‌العاده‌ای بود. با معرفی بهترین فیلم های سال 1979 همراه مووی 21 باشید.

10. Escape from Alcatraz

Escape from Alcatraz از بهترین فیلم های سال 1979

فرار از آلکاتراز یک فیلم نسبتاً شناخته‌شده (با استانداردهای امروزی) از کلینت ایستوود است. این اثر یک داستان هیجان‌انگیز و پیوسته‌ی پرتنش در مورد خروج از زندانی که ممکن است یکی از بدنام‌ترین زندان‌های قرن بیستم باشد را روایت می‌کند.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین سه‌گانه‌ها

این فیلم بر اساس رویدادهای واقعی از اوایل دهه 1960 سا‌خته شد‌ه است و بسیاری از سکانس‌ها در همان محل فیلمبرداری شد‌ه است تا به فیلم حس اصالت بیشتری بدهد. این اثر از بهترین فیلم های سال 1979 است.

9. The Warriors

The Warriors از بهترین فیلم های سال 1979

The Warriors یک اکشن-مهیج کلاسیک است و حول محور یک جنگ ساختگی بین باندهای خیابانی شهر نیویورک است. پس از کشته شد‌ن رهبر یکی از باندها، فیلم، داستان اعضای آن باند را دنبال می کند که سعی می کنند از دست باندهای دیگر فرار کنند تا کشته‌ نشوند.

8. Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre از بهترین فیلم های سال 1979

کمتر فیلمی مانند Nosferatu the Vampyre چنین نگاه وهم‌آور و ترسناکی به مبارزات پیری ارائه می‌دهد. این هیولای داستان ما، خود را غم انگیزتر از هر خون آشامی معرفی می کند، زیرا او مشتاق ارتباط انسانی و نوعی زندگی کامل است. اما در اوضاع بدبختانه‌ای، به تنهایی زندگی می‌کند.

این اثر یکی از بهترین فیلم‌های ورنر هرتزوگ است. این فیلم از بهترین فیلم های سال 1979 است.

7. Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer از بهترین فیلم های سال 1979

در حالی که برنده بهترین فیلم سال 1979 در اسکار، ممکن است با استانداردهای امروزی به عنوان بهترین فیلم سال در نظر گر‌فته نشود، باز هم اثر قابل احترامی است.

در واقع، کرامر در برابر کرامر با داستانی که طبیعتاً احساسات سنگینی در آن جریان دارد، و دو اجرای تحسین‌شده از داستین هافمن و مریل استریپ، به عنوان یک کلاسیک از ژانر درام قانونی شنا‌خته می شود.

6. Being There

Being There از بهترین فیلم های سال 1979

آخرین فیلم پیتر سلرز که قبل از مرگش تکمیل شد نیز یکی از بهترین فیلم های وی به حساب می‌آید. حضور به یک فیلم عجیب اما خاطره انگیز شد‌ه است. اگر به دنبال دیدن اثری کمدی که شما را به یاد پلنگ صورتی بیندازد هستید، این فیلم برای شماست؛ و با یکی از بهترین فیلم های سال 1979 روبرو هستید، پس منتظر چه هستید؟

5. Stalker

Stalker از بهترین فیلم های سال 1979

آندری تارکوفسکی در طول دوران کارگردانی کوتاه اما تاثیرگذار خود، فیلم‌های تحسین‌شده متعددی ساخت، اگرچه هیچ‌کدام مانند استاکر در آزمون زمان تاب نیاورده‌اند. این اثر یک فیلم علمی تخیلی درباره سه مرد است که به منطقه ای مرموز و به ظاهر ماورایی می روند، زیرا انتظار دارند چیزی را در درون خود پیدا کنند که به آنها توانایی آرزوی هر چیزی را بدهد.

استاکر بیش از اینکه به اکشن و ماجراجویی بپردازد، یک فیلم علمی تخیلی است که بیشتر به بررسی درونی شرایط انسان و پرسیدن اینکه چه چیزی کل نژاد بشر را هدایت می کند، می پردازد. این فیلم تا مدتها پس از تماشا در ذهن شما باقی خواهد ماند.

4. Life of Brian

Life of Brian از بهترین فیلم های سال 1979

از بین تمام فیلم‌هایی که گروه کمدی مونتی پایتون ساخته است، زندگی برایان بدون شک بهترین آنهاست. این فیلم داستان برایان را دنبال می‌کند، که مردی فوق‌العاده بدشانس است که نمی‌تواند استراحت کند و پس از اشتباه گر‌فته‌شدن با مسیحا، زندگی‌اش از کنترل خارج می‌شود. این اثر از بهترین فیلم های سال 1979 است.

3. Alien

Alien از بهترین فیلم های سال 1979

Alien فرنچایزی را به وجود آورد که ماندگاریِ باورنکردنی‌ای داشت. گروهی از مردم خود را در یک کشتی در فضا گیر افتاده می بینند، و شکلی از زندگی بیگانه وجود دارد که به نظر می رسد جهنمی است که همه آنها را یک به یک خواهد کشت.

مطلب مرتبط: فیلم های جیمز کامرون، از آندرریتدترین تا اورریتدترین

2. All That Jazz

All That Jazz از بهترین فیلم های سال 1979

All That Jazz نشان می دهد که همه موزیکال ها شاد و شاداب نیستند. این فیلم نیمه‌اتوبیوگرافیک در جهتی کاملاً متضاد پیش می‌رود، زیرا اساساً درباره مردی است که از خود تا حد مرگ کار می‌کشد و در عین حال نگرانی‌های مختلف سلامتی خانواده‌اش را نادیده می‌گیرد.

1. Apocalypse Now

Apocalypse Now از بهترین فیلم های سال 1979

این اثر یکی از پر دردسرترین ساخته‌های تاریخ سینما بود. داستان درباره مردی است که به او مأموریت داده می شود تا سرهنگی را بکشد که ظاهراً عقل خود را از دست داده و خود را در اعماق جنگل منزوی کرده است. این اثر به همان اندازه که سفری به ذهن شخصیت اصلی فیلم است، سفری به جنگل‌های تاریک و خطرناک ویتنام و کامبوج است. این فیلم بعد از 40 سال هنوز هم ارزش تماشا را دارد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =