رتبه‌بندی فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن

فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن

فرانچایز ماموریت غیرممکن با اکشن هیجان انگیز، جاسوسی جالب، و ستاره پیشروی کاریزماتیک، تام کروز، برای دهه ها توجه مخاطبان را به خود جلب کرده است. با معرفی فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن همراه باشید.

10. The ‘Bond’ Franchise

فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن

فرانچایز باند یکی از نمادین‌ترین و ماندگارترین مجموعه‌های فیلم در سینماست. این سری بر اساس نوشته‌های نویسنده بریتانیایی ایان فلمینگ، ماجراهای جاسوس بریتانیایی خیالی جیمز باند، که با نام مامور 007 نیز شناخته می‌شود، را دنبال می‌کند.

همچنین بخوانید: هر آنچه از جیمز باند باید بدانید!

بدیهی است که فرنچایزهای باند و ماموریت غیرممکن در عین داشتن ویژگی‌های متمایز شباهت‌های مشترکی دارند. به عنوان مثال، هر دو حول یک مامور مخفی متمرکز می‌شوند، سکانس‌های اکشن مفصلی دارند، خطر دائمی و حس دسیسه جهانی را به نمایش می‌گذارند.

9. The A-Team (2010)

فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن

The A-Team بر اساس مجموعه تلویزیونی محبوب دهه 1980 با همین نام، گروهی متشکل از چهار سرباز سابق نیروهای ویژه منحصربه‌فرد و بسیار ماهر را دنبال می‌کند که خود را به اشتباه متهم به جرمی می‌بینند که مرتکب نشده‌اند. بنابراین، آنها باید مأموریتی را برای پاک کردن نام خود و جستجوی عدالت آغاز کنند.

فیلم The A-Team از لحن سبک‌تر و کمدی برخوردار است، در حالی که ماموریت غیرممکن چنین نیست. با این حال، هر دوی آن‌ها دارای تیم‌های بسیار ماهری هستند که با هم در ماموریت‌های چالش‌برانگیز همکاری می‌کنند، سکانس‌های اکشن هیجان‌انگیزی دارند، و نقشه‌های پیچیده، و فرارهای هیجان‌انگیزی ارائه می‌کنند که بینندگان را درگیر می‌کند.

8. Red (2010)

فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن

قرمز حول محور گروهی از ماموران بازنشسته سیا می چرخد ​​که با عنوان “RED” (بازنشسته، بسیار خطرناک) فعالیت دارند و خود را هدف قاتلان می بینند. این تیم به رهبری فرانک موزس (بروس ویلیس)، دوباره متحد می شوند تا توطئه پشت مخمصه خود را کشف کنند و از خود محافظت کنند.

پویایی تیم RED بسیار شبیه به MIF است، زیرا علیرغم بحث های مکرر آنها، آنها پیوند قوی‌ای با یکدیگر دارند. این اثر یکی از فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن است.

7. Atomic Blonde (2017)

فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن

داستان آن در سال 1989 در روزهای پایانی جنگ سرد اتفاق می‌افتد. بلوند اتمی به داستان مامور MI6، لورین بروتون (شارلیز ترون) می پردازد که برای تحقیق در مورد قتل یک مامور دیگر به برلین فرستاده می‌شود و فهرست مفقودی حاوی هویت ماموران دوگانه را بازیابی می‌کند.

بلوند اتمی بهترین گزینه برای طرفداران شخصیت های مونث سری فیلم های ماموریت غیرممکن است. علاوه بر این، این اثر دارای صحنه‌های اکشن رضایت‌بخش بسیاری است.

6. Spy (2015)

فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن

جاسوس، داستان سوزان کوپر (ملیسا مک کارتی)، تحلیلگر بی ادعای سیا را دنبال می کند که داوطلب می شود تا در یک ماموریت خطرناک مخفیانه در زمانی که هویت ماموران میدانی اصلی به خطر بیفتد، برود.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی بهترین فیلم های ملیسا مک کارتی

هم ماموریت غیرممکن و هم جاسوس دارای موضوعات مشترکی در مورد عناصر جاسوسی و اکشن هستند. با این حال، در حالی که ماموریت غیرممکن مکرراً بر مهارت و شجاعت قهرمان ماهری مانند اتان هانت تأکید می کند، جاسوس با نشان دادن کوپر به عنوان یک جاسوس شایسته اما غیر متعارف – و اغلب شوخ طبع – انتظارات مخاطبان را زیر سوال می برد.

5. The Man From U.N.C.L.E (2015)

فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن

داستان The Man From U.N.C.L.E در اوایل دهه 1960 و در اوج جنگ سرد اتفاق می افتد و داستان آن درباره ناپلئون سولو مامور سیا (هنری کویل) و ایلیا کوریاکین (آرمی همر) مامور KGB است. این دو مامور با اکراه با هم همراه می شوند تا یک سازمان جنایتکار را از دستیابی به سلاح هسته‌ای بازدارند.

هر دو اثر بسیار محبوب هستند و برخی شباهت‌ها و تفاوت‌هایی باهم را دارند. به عنوان مثال هر دو اثر در ژانر جاسوسی هستند و دارای ماموران مخفی هستند که در ماموریت‌های مخاطره‌آمیز شرکت می‌کنند که صحنه‌های اکشن پر ارزش و هیجان‌انگیزی را ارائه می‌کنند.

4. Salt (2010)

فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن

سالت داستان اولین سالت (آنجلینا جولی) را دنبال می کند، یک مامور سیا که متهم به جاسوسی از روسیه است و باید برای پاک کردن نام و محافظت از شوهرش فرار کند. هویت واقعی و وفاداری سالت به معمای اصلی داستان تبدیل می شود.

Salt به راحتی می تواند توجه طرفداران ماموریت غیرممکن را به خود جلب کند زیرا شباهت های قابل توجهی بین داستان های پرمخاطره با مضمون جاسوسی و سکانس های اکشن وجود دارد.

3. Jason Bourne Franchise

فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن

بر اساس رمان‌های رابرت لودلوم، مجموعه فیلم‌های جیسون بورن حول محور مامور سابق سیا با بازی مت دیمون می‌چرخد. ماموری که از فراموشی رنج می‌برد و در شبکه پیچیده‌ای از توطئه‌ها، ترورها، و هویت شخصی حرکت می‌کند.

هر دو سری به شدت بر جاسوسی و دسیسه های جهانی تمرکز می کنند و شخصیت های بسیار موفقی را نشان می دهند که ماموریت های خطرناکی را انجام می دهند. این مجموعه فیلم از فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن است.

2. Jack Ryan: Shadow Recruit (2014)

فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن

Jack Ryan: Shadow Recruit نسخه ریبوت شده شخصیت برجسته‌ی جک رایان (کریس پاین) را معرفی می کند که توسط تام کلنسی ساخته شده است. رایان یک تحلیلگر جوان و باهوش سیا است که نقشه تروریستی روسیه برای فروپاشی اقتصاد آمریکا را کشف می کند.

ماموریت غیرممکن و جک رایان در مورد مأموریت‌های جاسوسی بسیار با هم مقایسه می‌شوند. بعلاوه، هر دو فرنچایز دارای قهرمانان قوی و شایسته ای هستند که بینندگان را در شبکه پیچیده ای از دروغ ها و وظایف سنگین غوطه ور می کنند.

1. Jack Reacher (2012)

فیلم های شبیه ماموریت غیرممکن

جک ریچر بر اساس رمان‌های لی چایلد، داستان وی را دنبال می‌کند که توسط تام کروز بازی می‌شود، و افسر سابق پلیس نظامی می باشد. زمانی که یک تک تیرانداز سابق ارتش به یک قتل عام متهم می شود، ریچر وارد تحقیقات می شود و یک توطئه پیچیده را کشف می کند که عمیق تر از حد انتظار است.

در آخر از شما دعوت می‌شود تا از مقاله‌ی رتبه‌بندی فیلم های ماموریت غیرممکن دیدن بفرمایید.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هشت =