Black Adam vs Wonder Woman؛ چه کسی پیروز خواهد شد؟

Wonder Woman

بلک آدام و واندر وومن از قدرتمندترین شخصیت‌های دنیای DC هستند و دی‌سی قبلاً فاش کرده است که اگر میان این دو شخصیت مبارزه ای صورت بگیرد کدامیک در مبارزه پیروز می‌شوند.

بلک آدام به راحتی یکی از قدرتمندترین شخصیت های دنیای DC است. اما اینکه او می تواند Wonder Woman را شکست دهد یا نه، قبلاً فاش شده است. Black Adam و Wonder Woman هر دو در عصر طلایی کمیک های ابرقهرمانی شروع به کار کردند و در حالی که Wonder Woman بلافاصله به یکی از سه ابرقهرمان نمادین دی سی تبدیل شد. Black Adam تا دهه های اخیر صرفاً یکی از بزرگترین دشمنان Shazam بود.

در داستان‌های مدرن دی‌سی بلک آدام بیشتر یک کاراکتر ضدقهرمان است تا یک کاراکتر شرور،  در حالی که درگیری‌های او با Shazam و سوپرمن مشهور است. او با Wonder Woman نیز مبارزه کرده است و DC مشخص کرده که چه کسی مبارز برتر است.

Wonder Woman

بلک آدام دارای قدرت های شش خدای باستانی بود اما از توانایی های باورنکردنی خود برای شر استفاده می کرد. اما با گذشت زمان شخصیت بلک آدام که زمانی به نام تث آدام شناخته می شد، بیشتر مشخص شد و پس زمینه ای به عنوان مردی به دست آورد که در مصر باستان به بردگی گرفته شده بود و به دنبال انتقام خانواده خود بود. این موضوع او را به شخصیتی خاکستری در کمیک های دی سی تبدیل کرد. بلک آدام توانایی های بسیاری دارد. حتی می تواند با مهاجمان دی‌سی مبارزه کند و سنگین ترین ضربات را به آن ها وارد نماید. اما او در برابر دختر هیپولیتا و زئوس یعنی همان واندر وومن ، چگونه عمل خواهد کرد؟

کمیک های مبارزه

طبق کمیک های موجود در مووی 21 دی سی کامیکس در شماره 5 Dark Nights: Metal اثر اسکات اسنایدر و گرگ کاپولو به این سوال پاسخ می دهد که شامل مبارزه تن به تن واندر وومن و بلک آدام است. مبارزه تا حدودی کوتاه است و اگرچه این دو تقریباً سطح یکسانی از قدرت و دوام مافوق بشری دارند. بلک آدام به سرعت نشان می‌دهد که بزرگترین دارایی او عدم محدودیت اوست و به او در نبرد با حریف محتاط‌ترش برتری می دهد.

با این حال Wonder Woman یک مبارز باهوش‌تر است و از Nth Metal Mace هاوکمن استفاده می‌کند تا رعد و برق بلک آدام را جذب کند و با یک ضربه او را ناک اوت کند. حتی بدون گرز Wonder Woman مبارز برتر است. در حالی که بلک آدام می تواند او را در برخی از سناریوها شکست دهد. دلیل اینکه او می تواند در یک مبارزه تک به تک برنده شود این است که مهارت های مبارزه و ذهن تاکتیکی او بیشتر است. بلک آدام بسیار افسارگسیخته و وحشیانه رفتار می کند.

Black Adam

آدام هیچ ابایی برای استفاده کامل از قدرت خود ندارد. بلک آدام به‌عنوان یک ضدقهرمان با یکی از قوی‌ترین مجموعه‌های قدرت در دنیای دی‌سی دلیلی برای عقب‌نشینی احساس نمی‌کند. به‌ویژه در برابر حریفی به قدرتمندی Wonder Woman و این احتمالاً به او برتری زودهنگام می‌دهد. در نبرد با او اگر بلک آدام به اندازه کافی تهاجمی باشد می تواند Wonder Woman یا دیگر اعضای قدرتمند Justice League مانند دشمن خود Shazam یا Superman را تحت تأثیر قرار دهد.

نقطه ضعف بلک آدام

بزرگترین نقطه ضعف بلک آدام این است که با گفتن کلمه Shazam می توان قدرت های او را از بین برد که او را دوباره به Teth-Adam تبدیل می کند. واندر وومن می‌تواند به سادگی با گرفتار کردن او در کمند حقیقت خود و مجبور کردن او به گفتن کلمه فوراً به یک مبارزه پایان دهد. اما حتی این مزیت برای او برای شکست دادن بلک آدام ضروری نیست. بلک آدام فاقد مهارت های مبارزه نیست او استاد Dhritishastra است.

یک هنر رزمی که توسط Vandal Savage ساخته شده است و به گفته Talia al Ghul یادگیری آن چندین سال طول می کشد. با توجه به اینکه او بیش از 3000 سال سن دارد. بلک آدام زمان کافی برای تسلط بر این فرم مبارزه داشته است و از آن به عنوان فن مبارزه در زمانی که به  Teth-Adam تبدیل می شود، استفاده می کند. برای شکست دادن بتمن در یک موقعیت نیز استفاده کرده است.

Wonder Woman

از طرف دیگر Wonder Woman دو هزار سال از بلک آدام بزرگتر است و ماهرترین جنگجو در بین آمازون ها است. Wonder Woman نه تنها مهارت های خود را بسیار طولانی تر از بلک آدام آموزش داده و تقویت کرده است. بلکه به لطف تربیتش در Themyscira، بر انواع مختلف سبک ها و تاکتیک های مبارزه نیز تسلط یافته است. دو مبارز از قدرت و دوام قابل مقایسه ای برخوردارند و اگرچه بلک آدام مانعی ندارد. اما Wonder Woman از مهارت ها و تاکتیک های مبارزه برتری برخوردار است که او را به محتمل ترین گزینه برای پیروزی در یک نبرد تبدیل می کند.

مطالب مرتبط: تریلر فیلم 2022 Black Adam

.

منبع Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =