ابرقهرمان جدید دنیای DC با انتشار پوستر Blue Beetle معرفی شد

Blue Beetle

پوستری جدیدی از The Blue Beetle در دنیای DC منتشر شده که در آن نئون اسکرب ابرقهرمان معرفی می‌شود و تاریخ اکران سینمایی آن در سال 2023 را تایید می‌کند.

این فیلم اولین حضور جیمی ریس در دنیای دی سی است. جیمی یک دانش‌آموز معمولی مدرسه متوسطه در ال پاسو، تگزاس بود که توانایی‌های خود را از اِسکرب (موجودی بیگانه به شکل سوسک سرگین‌چرخانان) پس از اینکه تِد کُرد (دومین تجسم از شخصیت بلو بیتل) آن را گم کرد بدست آورد. او بواسطه اسکرب توانایی‌های زیادی پیدا می‌کند و قادر است از بی‌گناهان محافظت کند. مدتی کوتاه پس از مرگ شخصیت کرد، اسکرب با جیمز پیوند می‌خورد و برای او لباس زره‌پوش فرازمینی فراهم می‌سازد.

شولو ماریدوئنا در نقش ریس، در کنار برونا مارکزینه، بلیسا اسکوبدو، جرج لوپز، آدریانا بارازا، الپیدیا کاریو، دامیان آلکازار، رائول تروهی‌یو و سوزان ساراندون بازیگران آن هستند. در حالی که حدود هشت ماه تا اکران این فیلم در سینماها باقی مانده است. توییتر رسمی دی سی کامیکس اولین پوستر فیلم Blue Beetle را معرفی کرد.

Blue Beetle

شرح تاریخچه کمیک بلو بیتل

بلو بیتل (Blue Beetle) عنوان سه شخصیت خیالی ابرقهرمان است که از سال ۱۹۳۹ در کتب کامیک چندین انتشارات مختلف از جمله چارلتون کامیکس و دی‌سی کامیکس وجود دارد؛ و برای اولین بار، در شمارهٔ ۱ از مجلهٔ میستری من کامیکس (اوت ۱۹۳۹) معرفی شد. نخستین بلو بیتل توسط انتشارات فاکس کامیکس خلق شد و بعدها به چارلتون کامیکس تعلق گرفت.

اولین بیتل دن گرت نام داشت و قدرت‌های خود را از ویتامین خاصی بدست آورد که بعدها قدرت‌های او به اِسکرب مقدس تغییر یافت. دومین بلو بیتل توسط چارلتون کامیکس به عنوان جانشین دن گرت، تحت نام تِد کُرد بود. او همراه با تعدادی دیگر از شخصیت‌های چارلتون کامیکس، در مجموعه کمیک بحران در زمین‌های بی‌نهایت به دنیای دی‌سی کامیکس وارد شد. کرد از هیچگونه توانایی ابرانسانی برخوردار نبود، اما از علم و دانش به منظور خلق ابزارهای مختلفی برای کمک به او در مبارزه با جنایت استفاده می‌کرد. او همچنین یکی از اعضای گروه لیگ عدالت آمریکا به‌شمار می‌رفت و بعدها در خط داستانی مجموعه اینفینیت کرایسس از دی‌سی کامیکس کشته شد.

سومین شخصیت بلو بیتل جیمی ریس نام دارد که توسط دی‌سی کامیکس ساخته شده‌است. جیمی یک نوجوان دبیرستانی است که پس از یافتن اِسکرب و پیوند با آن از توانایی‌های ابرانسانی برخوردار شد. در طول سال‌ها او به تیم تایتان‌های نوجوان ملحق شد و در دو مجموعه کمیک بلو بیتل حضور یافت.

Blue Beetle

سومین بلو بیتل

طبق اخبار فیلم مووی 21 با گذشت زمان تاریخچه اسکرب بیشتر گسترش می‌یابد و نشان داده می‌شود که تکه‌ای از فناوری بیگانه برای نژادی است که به عنوان ریچ شناخته می‌شود. که همراه با نگهبانان کیهان، شروع به ارائه فناوری خود به تمدن‌های سراسر کهکشان کردند. اسکرب در واقع برای کنترل میزبان به منظور اجازه دادن به Reach برای بلند شدن و تسخیر در نظر گرفته شده اند.

بلو بیتل به جای کنترل کردن شخصیت ها، با میزبانش رابطه همزیستی برقرار می کند. اگرچه جیمی و تد کرد از این موضوع برای فعالیت‌های ابرقهرمانی خود استفاده کردند. اما پس‌زمینه آن با DC Universe: Rebirth در سال 2016 همراه با Doctor Fate به “کرد” نشان داد که اسکرب یک بیگانه نیست. بلکه یک ماده آغشته به جادو است. کرد و جیمی باقیمانده مدت زمان را صرف تعیین راهی برای استخراج اسکرب از ستون فقرات برای بررسی بیشتر منشا آن کردند.

Blue Beetle

چگونه Blue Beetle در DCU گسترده تر قرار می گیرد؟

اگرچه بیشتر گزارش‌ها اسکرب جیمی را در این فیلم به‌عنوان تکه‌ای از فناوری بیگانه توصیف کرده‌ان.، با توجه به اینکه Doctor Fate اخیراً با بلک آدام به DCU معرفی شد، جالب است که ببینیم آیا Blue Beetle صفحه‌ای از پس‌زمینه DC Rebirth را حذف خواهد کرد. با توجه به شایعات و گمانه زنی ها در مورد دخالت تد کرد در داستان، انتظار می رود که آنتاگونیست اصلی یکی از آنتاگونیست های تکرار شونده تد باشد در نتیجه فیلم می تواند با یک فلش بک به DCU گره بخورد. قهرمان انجمن عدالت آمریکا پیرس برازنان در حال تعامل با تد می تواند داستان جذابی داشته باشد.

منبع Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 17 =