باکس آفیس: اکران Blue Beetle با فروش ۲۵ میلیون دلاری به سلطنت باربی پایان داد

اکران Blue Beetle

اکران Blue Beetle در باکس آفیس داخلی، «باربی» را از سلطنت خلع کرد. آخرین ماجراجویی ابرقهرمانی دی سی با وجود فروش کمتر از حد انتظار با 25.4 میلیون دلار، جایگاه اول را به خود اختصاص داد. در باکس آفیس بین المللی، اکران Blue Beetle با بازی زولو ماریدوئنا در نقش سیمبیوت بیگانه، ۱۸ میلیون دلار از ۶۳ بازار به دست آورد.  برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

« Blue Beetle» بیش از 100 میلیون دلار برای تولید و میلیون ها دلار هزینه برای تبلیغ هزینه داشت. این فیلم دارای امتیاز CinemaScore “B+” و 77٪ در Rotten Tomatoes است.

این سومین فیلم دی سی در سال 2023 است که پس از «شزم: خشم خدایان» (30.1 میلیون دلار در ماه مارس) و «فلش» (55 میلیون دلار در ژوئن) اکران شد. حتی «جوخه انتحار» محصول 2021 که به طور همزمان در سینماها و در HBO Max اکران شد، با 26.2 میلیون دلار شروع بیشتری داشت.

این فیلم به کارگردانی آنجل مانوئل سوتو، بر روی Jaime Reyes فارغ التحصیل کالج تمرکز دارد. که برای تبدیل شدن به میزبان همزیستی برای یک یادگار بیوتکنولوژی بیگانه باستانی انتخاب می شود که او را به ابرقهرمانی معروف به Blue Beetle تبدیل می کند.

اخبار مرتبط: تریلر فیلم Blue Beetle

اکران Blue Beetle

جایگاه دوم

پس از چهار آخر هفته متوالی که فیلم باربی در رتبه اول بود حال پس از اکران Blue Beetle ، با 21.5 میلیون دلار از 4003 سالن در جایگاه دوم قرار گرفت. که می توان گفت یک فروش عالی را پشت سر گذاشته است. پس از پنج هفته اکران، کمدی فانتزی گرتا گرویگ 567 میلیون دلار فروش داخلی داشت و به زودی از انیمیشن یونیورسال “The Super Mario Bros. Movie” (574 میلیون دلار) به عنوان بزرگترین اکران داخلی سال پیشی خواهد گرفت. و فروش جهانی آن به 1 میلیارد و 280 میلیون دلار رسید.

اکران Blue Beetle

جایگاه سوم

«اوپنهایمر» با 11 میلیون دلار در پنجمین آخر هفته اکران خود در جایگاه سوم قرار گرفت و فروش بلیت آن را به 286 میلیون دلار رساند. این درام تاریخی با رتبه R در آخر هفته از 700 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی عبور کرد و از «بین ستاره‌ای» (714 میلیون دلار) 2014 پیشی گرفت و چهارمین فیلم پرفروش نولان شد. این چهارمین اکران بزرگ سال بعد از «فیلم برادران سوپر ماریو» (1.35 میلیارد دلار)، «باربی» (1.27 میلیارد دلار) و «نگهبانان کهکشان 3» (845 میلیون دلار) است.

اکران Blue Beetle

جایگاه چهارم

« Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem» پارامونت با ۸.۴ میلیون دلار از ۳۴۷۷ سالن در جایگاه چهارم قرار گرفت. پس از سه هفته این انیمیشن کمدی خانوادگی 88.1 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 30 میلیون دلار در سطح بین المللی فروخته است. 70 میلیون دلار هزینه داشت و با فروش جهانی 118 میلیون دلار به رتبه چهارم رسیده است.

اکران Blue Beetle

جایگاه پنجم

کمدی سگ های ناطق یونیورسال به نام « Strays» نیز در اولین نمایش خود با شکست مواجه شد و از ۳۲۲۳ سالن سینما ۸.۳ میلیون دلار ناچیز به دست آورد و در جایگاه پنجم قرار گرفت. این فیلم با رتبه R  حدود 46 میلیون دلار هزینه داشت و ممکن است در خارج از کشور با مشکل مواجه شود. جایی که فیلم‌های خنده‌دار جذابیت محدودی دارند. این فیلم با 1.9 میلیون دلار از 21 منطقه در باکس آفیس بین المللی شکست خورد و مجموع فروش جهانی 10 میلیون دلار را به دست آورد.

اکران Blue Beetle

جایگاه ششم

در جای دیگر «Meg 2: The Trench» از مرز 300 میلیون دلار عبور کرد و فروش جهانی بلیت آن به 316.6 میلیون دلار رسید. «مگ» ۲۰۱۸ حدود ۱۴۵ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۵۲۹ میلیون دلار در سطح جهان کسب کرد. اما در حال حاضر فیلم هع ادر باکس آفیس نمی توانند در جایگاه درستی قرار گیرند زیرا حضور اوپنهایمر و باربی همه چیز را دگرگون کرده است.

اکران Blue Beetle

باکس آفیس تخصص

در باکس آفیس تخصص یفیلم مهیج انتقام جویانه پارک چان ووک یعنی “Oldboy” که در سال 2003 اکران شد، به افتخار بیستمین سالگردش به 250 سینما بازگشت و دوباره اکران شد. این فیلم در پنج روز 880 هزار دلار فروخت و در هفته اول اکران مجدد از 1 میلیون دلار عبور خواهد کرد. که نتیجه ای چشمگیر برای اکران مجدد است. بر اساس گزارش نئون، شهرهایی که بالاترین عملکرد را داشتند سانفرانسیسکو، نیویورک سیتی و لس آنجلس در سینماهای Alamo Drafthouse Cinemas بودند.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =