سخنرانی برایان کرانستون در اعتصاب بازیگران و نویسندگان

سخنرانی برایان کرانستون

برایان کرانستون در حالی که در شهر راک برای تجمع دستمزد منصفانه در میدان تایمز حضور داشت. موضع شدیدی در حمایت از اعتصاب اتحادیه بازیگران سینما اتخاذ کرد. در همین حال سخنرانی برایان کرانستون بسیار پرشور و هیجان برگزار شد. برایان گفت: “بازیگران شغل خود را به خاطر ربات ها از دست نمی دهند.”

جمعیت عظیمی از بازیگران، نویسندگان، تهیه کنندگان و متحدان صنعت در میدان تایمز شهر نیویورک با پوشیدن لباس های سیاه و زرد به سخنرانی برایان کرانستون گوش دادند و برای نشان دادن حمایت خود از دوازدهمین روز اعتصاب SAG-AFTRA تجمع کردند.

مایکل شانون، بی‌دی وونگ، برندن فریزر، جسیکا چستین، مت بومر، کلویی گریس مورتز، کوری استول نیز در این تجمع حضور داشتند. با این حال سخنرانی برایان کرانستون بسیار تکان دهنده بود و واکنش شدید اعتصاب کنندگان را برانگیخت. دیزنی در اتحاد تولیدکنندگان فیلم و تلویزیون حضور دارد که نماینده بیش از 350 شرکت تولید تلویزیون و فیلم آمریکایی است.

سخنرانی برایان کرانستون

شرکت های فعال در اتحادیه بازیگران

طبق اخبار هالیوود مووی 21 سایر شرکت‌های فعال در AMPTP SAG-AFTRA و کارگران WGA که علیه آنها اعتصاب شده است شامل استودیوهای بزرگ تصویر پارامونت، سونی، یونیورسال، و برادران وارنر و همچنین شبکه‌های پخش اصلی از جمله ABC، CBS، FOX، و NBC هستند.

این اعتصاب ها همچنین علیه سرویس های پخش از جمله نتفلیکس، اپل تی وی پلاس و آمازون که بخشی از AMPTP هستند، نیز انجام شده است. برایان با فراخواندن دیزنی ادامه داد: “ما یک پیام برای شما داریم آقای ایگر. می‌دانم قربان شما به مسائل از دریچه‌ای متفاوت نگاه می‌کنید. ما از شما انتظار نداریم که بفهمید ما چه کسی هستیم.”

باب ایگر 72 ساله مدیرعامل دیزنی است و دارایی خالص تخمینی 350 میلیون دلار دارد. در حالی که دستمزد سالانه یک بازیگر روزمزد اتحادیه سالی 46 هزار دلار است.

ستاره برنده جایزه امی خطاب به ایگر گفت: “[ما] از شما می‌خواهیم حرف‌های ما را بشنوید. و فراتر از آن، وقتی به شما می‌گوییم شغل‌هایمان را به ربات‌ها نمی‌دهیم، به حرف‌هایمان گوش کنید.” جمعیت در پاسخ به دعوت برایان تشویق کردند. وی ادامه داد: نمی‌خواهیم حق کار و کسب درآمد مناسب را از ما بگیرید. ما به شما اجازه نخواهیم داد که آبروی ما را از بین ببرید. ما تا انتها با هم متحد هستیم.»

برایان از جمعیت خواست و گفت که: “با هم بمانید و ما برنده خواهیم شد!”

در ادامه Natasja Naarendorp که در سال 2022 به عنوان بازیگر به SAG ملحق شد. به دوئین جانسون یا همان «راک» اشاره کرد که برای حمایت از بازیگران اعتصابی اتحادیه کمک های بسیاری را انجام داده است.

سخنرانی برایان کرانستون

ادامه اعتراضات و اعتصابات

اعتصاب SAG-AFTRA در 14 ژوئیه 2023 آغاز شد و افراد خواستار افزایش دستمزد، حفاظت از هوش مصنوعی با استفاده از شباهت یک فرد برای تولید نسخه‌ها و موارد دیگر بود. این خبر پس از شکست SAG-AFTRA و AMPTP در بستن مذاکرات قرارداد منتشر شد.

دانکن کرابتری-ایرلند مدیر اجرایی ملی و مذاکره‌کننده ارشد SAG-AFTRA، گفت که استودیوها “هیچ راهی جز اعتصاب برای ما باقی نگذاشتند”. فران درشر رئیس SAG گفت: “کل مدل کسب و کار با جریان دیجیتال و هوش مصنوعی تغییر کرده است.” وی افزود: این یک معامله بسیار بزرگ است و برای ما عواقب بسیاری را به همراه دارد.”

درشر در ادامه گفت: “در یک نقطه شما باید بگویید نه، ما دیگر آن را تحمل نمی کنیم “از جای خود بلند شوید. ما خواهان احترام هستیم. ما در ثروت رئیس ها شریک هستیم. زیرا بدون ما وجود نداشتند.”

پیش از تصمیم به اعتصاب، درشر بیانیه ای را در 5 ژوئن 2023 منتشر کرد و قول داد از اتحادیه و مزایای آن محافظت کند. در همین حال، WGA اعتصاب کارگری خود را در 2 می 2023 آغاز کرد و نویسندگان هالیوود خواستار بهبود جنبه های مشابه شرایط کاری خود شدند.

منبع The-sun

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =