تریلر فیلم The Fabelmans 2022 به کارگردانی استیون اسپیلبرگ

The Fabelmans 2022

فبلمنز یا خانوادۀ فبلمن (The Fabelmans 2022) فیلمی آمریکایی در ژانر درام دورهٔ بلوغ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است که در ۲۰۲۲ منتشر شد. این فیلم بر اساس فیلم‌نامه‌ای به نویسندگی اسپیلبرگ و تونی کوشنر ساخته شده‌است. این فیلم نیمه‌زندگی‌نامه‌ای دربارۀ سمی فبلمن، فیلم‌ساز جوان مشتاق، است که بر اساس خود اسپیلبرگ ساخته شده‌است. بازیگران آن گابریل لابل، میشل ویلیامز، پل دینو، ست روگن و جاد هیرش هستند. این فیلم به خاطرات والدین اسپیلبرگ، لی آدلر و آرنولد اسپیلبرگ اختصاص داده شده‌است.

فبلمنز در ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ در جشنوارهٔ فیلم تورنتو به نمایش درآمد و قرار است پس از اکران محدودی در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲، در ۲۳ نوامبر از طریق یونیورسال پیکچرز اکران شود. این فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و در زمینهٔ بازیگری، کارگردانی و فیلم‌نامه ستایش شد.

 

بازیگران

میشل ویلیامز در نقش مادر سامی و آن
ست روگن در نقش سامی و عموی آن
پل دینو در نقش برت فبلمن، پدر سامی و آن
گابریل لابل در نقش سامی فبلمنمتئو زورینا فرانسیس دفورد در ۷ سالگی سمی را به تصویر می‌کشد
جولیا باترز باترز در نقش آن فبلمن، خواهر سامی

 

داستان فیلم

این فیلم بر اساس دوران کودکی اسپیلبرگ در پساجنگ آریزونا، از سن هفت تا هجده سالگی، ساخته شده است.

در سال ۱۹۹۹، استیون اسپیلبرگ گفت که مدتی در فکر کارگردانی فیلمی دربارهٔ دوران کودکی خود بوده‌است. این پروژه در اصل توسط خواهرش آن اسپیلبرگ نوشته شد. او توضیح داد: «ترس بزرگ من این است که مادر و پدرم آن را دوست نداشته باشند و فکر کنند که این یک توهین است و دیدگاه محبت آمیز و در عین حال انتقادی من را در مورد نحوه بزرگ شدن با آنها به اشتراک نگذارند.» 

 

اکران

این فیلم قرار است در ۲۳ نوامبر ۲۰۲۲ از طریق یونیورسال پیکچرز اکران شود. این اولین فیلم اسپیلبرگ پس از مونیخ (۲۰۰۵) است که توسط این استودیو توزیع شد.

تریلر فیلم The Fabelmans 2022:

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =