باکس آفیس: افتتاحیه Cocaine Bear ؛ افت شدید فروش Ant-Man 3

افتتاحیه Cocaine Bear

افتتاحیه Cocaine Bear یونیورسال پیش‌بینی‌های باکس آفیس را پشت سر گذاشت و در آخر هفته افتتاحیه خود از ۳۵۳۴ سینمای آمریکای شمالی ۲۳ میلیون دلار فروش کرد. این فیلم ماجراجویانه همراه با صحنه های اکشن توانست در صدر جدول قرار گیرد و « Ant-Man and the Wasp: Quantumania » را پشت سر بگذارد. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

Ant-Man 3 با توجه به افتتاحیه 106 میلیون دلاری خود توانست در جایگاه اول باقی بماند. اما همیشه فیلم های کمیک از تبلیغات دهان به دهان منفی رنج می برد و همین موضوع باعث کاهش فروش آنها می شود. این فیلم در دومین آخر هفته اکران خود 32.2 میلیون دلار از 4345 سالن اضافه کرد که شاهد کاهش فروش بی رحمانه 69 درصدی نسبت به اولین نمایش خود بود.

اکنون «کوانتومانیا» به عنوان بزرگترین افت هفته به هفته در دنیای سینمایی مارول پیش از «ثور: عشق و رعد» (با افت 67 درصدی)، «بیوه سیاه» (که در اولین اکران 67.8 درصد افت کرد) ایستاده و امتیاز ناپسند را به خود اختصاص داده است. به طور همزمان در دیزنی پلاس) و “Eternals” (که پس از نقدهای به همان اندازه بد، 62٪ کاهش یافت). این فیلم در سطح جهانی 364 میلیون دلار از جمله 167 میلیون دلار داخلی و 196 میلیون دلار در سطح بین‌المللی فروش داشته است.

افتتاحیه Cocaine Bear

Cocaine Bear

الیزابت بنکس فیلم « Cocaine Bear» را کارگردانی کرد که با فروش جهانی 28.4 میلیون دلار 5.3 میلیون دلار دیگر در باکس آفیس بین المللی به دست آورد. بودجه این فیلم در حدود 35 میلیون دلار بود. برای یونیورسال « Cocaine Bear» پس از فیلم عروسک قاتل «M3GAN» که به یک موفقیت غافلگیرکننده به ارزش 170 میلیون دلار در سطح جهانی تبدیل شد، یک پیروزی دیگر برای ایده های اصلی بود که در افتتاحیه Cocaine Bear اتفاق افتاد.

تماشاگران در افتتاحیه Cocaine Bear به فیلم امتیاز B- دادند. این با الهام از داستان واقعی سقوط هواپیمای حامل مواد مخدرساخته شده است. “خرس کوکائین” دارای درجه R است. داستان فیلم حمله وحشیانه یک خرس به ساکنان یک شهر کوچک را دنبال می کند. اسکنان شهر سعی می کنند از یک خرس سیاه 500 پوندی فرار کنند زیرا خرس یک بسته کوکائین را بلعیده و قدرت زیادی پیدا کرده است.

در مقام سوم باکس آفیس این هفته درام مذهبی لاینزگیت با نام « Jesus Revolution» با فروش 15.5 میلیون دلاری از 2475 سینما، پیش بینی ها را خنثی کرد. انتظار می رفت که این فیلم در آخر هفته به فروش 6 تا 7 میلیون دلاری دست پیدا کند.

افتتاحیه Cocaine Bear

جایگاه چهار و پنج

«آواتار: راه آب» و «گربه چکمه‌پوش: آخرین آرزو» جدول باکس آفیس را تکمیل کردند. در رتبه 4 دنباله «آواتار» جیمز کامرون در یازدهمین آخر هفته اکران خود، 4.7 میلیون دلار از 2495 سالن به دست آورد. این فیلم اکنون با 665.4 میلیون دلار نهمین فیلم پرفروش آمریکای شمالی است. در خارج از کشور این فیلم موفق علمی تخیلی 1.6 میلیارد دلار درآمد داشته است و مجموع فروش جهانی خود را به 2.267 میلیارد دلار رسانده است.

یکی دیگر از فیلم های اصلی باکس آفیس «گربه چکمه پوش: آخرین آرزو» با 4.1 میلیون دلار از 2840 لوکیشن در دهمین آخر هفته اکران خود در سینماها از نزدیک پشت سر گذاشت. دنباله این انیمیشن که در دنیای «شرک» اتفاق می‌افتد. 173 میلیون دلار فروش داخلی و 442 میلیون دلار در سرتاسر جهان فروش داشته است.

به طور کلی طبق گفته Comscore باکس آفیس آخر هفته به طور دلگرم کننده ای 47٪ جلوتر از آمار سال گذشته است. درام ورزشی مایکل بی جردن «کرید III»، تریلر پارامونت «جیغ ششم»، دنباله ابرقهرمانی برادران وارنر «شزم: خشم خدایان» و لاینزگیت «جان ویک: فصل 4» تلاش خواهند کرد تا شتاب فروش فیلم ها را در آینده حفظ کنند.

Franchise Entertainment Research می‌گوید: «اوضاع فروش فیلم ها از اول سال 2023 تا به امروز بسیار بهتر از سال 2022 بوده است. اما سال 2022 بدون شک یک حفره در دنیای سینما ایجاد کرد. که ممکن است در برنامه ریزی های سال های بعد نیز تاثیر داشته باشد.»

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 16 =