پیشرفت بیماری سلین دیون باعث شده او دیگر در ملاعام ظاهر نشود

بیماری سلین دیون

سلین دیون خواننده 55 ساله که با سندرم غیرقابل درمان Stiff person (SPS) دست و پنجه نرم می کند. ممکن است به دنبال اعلام لغو تور جهانی شجاعت خود در ماه مه، مجبور شود برای همیشه خانه نشین شود. بیماری سلن دیون به حدی پیشرفت کرده که او نمی تواند در ملاعام ظاهر شود.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 خواهر سلین دیون در یک به‌روزرسانی احساسی در مورد سلامتی این خواننده محبوب می‌گوید: «ما نمی‌توانیم دارویی پیدا کنیم که مؤثر باشد».

بیماری سلین دیون

سندرم Stiff person (SPS) چیست؟

یک منبع نزدیک درباره بیماری سیلن دیون صحبت کرده است،. این مصاحبه نشان می دهد که سلین از اسپاسم های غیرقابل تحمل رنج می برد و احتمال اینکه هر لحظه به روی زمین بیفتد وجود دارد.

این منبع گفت: “تقریباً 600 روز است که سلین در ملاء عام ظاهر نشده و عکس نگرفته است. البته برای این کارش دلیل خوبی هم دارد. او در راه رفتن مشکل دارد و اگر در معرض صداهای بلندی باشد که باعث اسپاسم می شود و او را مستعد ابتلا به اسپاسم بسیار دردناک می کند.”

این منبع در ادامه به ارائه به‌روزرسانی در مورد این بیماری که گفته می‌شود بیماران مبتلا شده را به «مجسمه‌های انسانی» تبدیل می‌کند، افزود: «کمر سلین قوز کرده و اسپاسم‌های عضلانی‌اش گاهی غیرقابل تحمل و بسیار دردناک است».

دیون به سختی می‌تواند حرکت کند و خانه‌اش را در بحبوحه نبرد سندروم Stiff Person می‌فروشد. او در آخرین مصاحبه قبل از علائم سندرم آواز خواند و اشک مصاحبه کننده را در آورد. سلین دیون تور جهانی خود را به دلیل بدتر شدن وضعیت سندرم Stiff Person لغو کرد.

این خبر پس از تایید شد که سلین دیون توسط خواهرشان لیندا نگهداری می شود که به همراه سه پسرش رنه-چارلز، ادی و نلسون به خانه سلین نقل مکان کرده اند. خواهرش کلودت ماه گذشته گفت که لیندا و سایر اعضای خانواده سلین از نزدیک با محققان و پزشکان همکاری می کنند تا به یافتن درمان این بیماری نادر کمک کنند.

بیماری سلین دیون

مصاحبه خواهر سلین دیون

کلودت در جدیدترین مصاحبه خود از زندگی سلین پشت درهای بسته صحبت کرد. او گفت «وقتی به سلین زنگ می‌زنم و او مشغول است. با خواهرم لیندا که با او زندگی می‌کند صحبت می‌کنم و به من می‌گوید که سلین در حال تمرین برای بهبود حالش است. کلودت گفت: «او تا حد امکان به سخنان محققان برتر در زمینه این بیماری نادر گوش می دهد. وقتی صحبت از تصمیم خواهرش برای لغو تور جهانی شجاعت به میان امد او توضیح داد که سلین انتخاب کمی داشته و در واقع با توجه به وضعیتی که دارد مجبور شد این تصمیم را بگیرد.

کلودت گفت: “راستش فکر می کنم که او بیشتر به استراحت نیاز دارد. او همیشه فراتر از همه چیز است. سلین همیشه سعی می کند بهترین و برترین ویژگی ها و کارهای خود را ارائه دهد. بازی خود باشد.

این خواننده در دسامبر 2022 فاش کرد که با یک اختلال عصبی نادر به نام سندرم Stiff Person مبارزه می کند. این عارضه یک نفر از هر یک میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود عضلات به طور غیرقابل کنترلی منقبض شوند و افراد را مانند مجسمه های انسانی رها می کند. زیرا بدن را در موقعیت های سفت قفل می کند. و توانایی راه رفتن یا صحبت کردن را از فرد می گیرد. در عین حال فرد نیز درد شدیدی را تحمل می کند.

هیچ درمانی برای SPS وجود ندارد. اما درمان هایی وجود دارد که پیشرفت بیماری را کمی کند می کند. و سلین گفته است که تمام تلاش خود را برای کاهش علائم انجام می دهد تا بتواند دوباره برای اجرا بر روی صحنه آماده شود.

منبع Smoothradio

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =