توضیحات کریستوفر نولان درباره عدم نمایش بمباران ژاپن در Oppenheimer

بمباران ژاپن در Oppenheimer

کریستوفر نولان به این موضوع پرداخته است که چرا بمباران ژاپن در Oppenheimer را به تصویر نکشیده است. این فیلم بر روی شخصیت معروف جی رابرت اوپنهایمر، پدر بمب اتمی تمرکز دارد. مجموع تلفات بمباران هیروشیما و ناکازاکی در سال 1945 بین 129000 تا 226000 نفر که اکثراً غیرنظامی بودند، ذکر شده است.

نولان در اکران فیلم در نیویورک درباره دلیل نمایش ندادن بمباران ژاپن در Oppenheimer گفت: «ما خیلی بیشتر از او در آن زمان می‌دانیم. او در مورد بمباران هیروشیما و ناکازاکی مانند سایر افراد در نقاط مختلف جهان از رادیو مطلع شد.»

با این حال آنچه در فیلم نشان داده شده است تست ترینیتی است. اولین باری که بمب آزمایش شد. نولان از جلوه های عملی برای بازسازی لحظه استفاده کرد. فیلم اصلاً حاوی CGI نیست.

اخبار مرتبط: تریلری فیلم Oppenheimer

بمباران ژاپن در Oppenheimer

توضیح نولان درباره صحنه های سیاه و سفید فیلم

نولان همچنین درباره سوییچ بین تصاویر سیاه و سفید در فیلم گفت که بازتابی از دیدگاه های عینی در مقابل ذهنی است. او فاش کرد: «فیلمنامه را به صورت اول شخص نوشتم. کاری که قبلاً انجام نداده بودم. من نمی دانم که آیا کسی تا به حال این کار را کرده است یا نه. فیلم عینی و ذهنی است. صحنه های رنگی ذهنی هستند. صحنه های سیاه و سفید عینی هستند. من رنگی را نوشتم. صحنه‌هایی از شخص اول. بنابراین برای بازیگری که آن را می‌خواند. از برخی جهات فکر می‌کنم بسیار دلهره‌آور خواهد بود.»

اوپنهایمر 21 جولای امسال در سینماها اکران شد. حتی با وجود اعتصاب بازیگران توانست فروش خوبی را تجربه نماید .

منبع Gamesradar

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هجده =