دنیس ویلنوو قصد دارد فیلم 3 Dune را بر اساس Dune Messiah بسازد

فیلم 3 Dune

کارگردان دنیس ویلنوو در مورد برنامه‌های آینده دنیای Dune پس از اکران Dune: Part Two صحبت کرده است. او تصمیم دارد فیلم 3 Dune را بر اساس Dune Messiah بسازد.

پس از پیروزی Dune در سال 2021 و پیش از ورود Dune: Part Two مورد انتظار، کارگردان تحسین شده آرزوهای خود را برای ارائه داستان های بیشتری از دنیای فرانک هربرت بر روی پرده سینما بازگو می کند. در مصاحبه ای این فیلمساز اشاره کرد که امکان ساخت فیلم 3 Dune در حماسه اقتباسی Dune دور از ذهن نیست. اگر تحولات بیشتری رخ دهد، پروژه بر اساس Dune Messiah دنباله مستقیم هربرت بر اساس رمان اصلی خواهد بود.

اخبار مرتبط: تریلر فیلم Dune: Part Two

فیلم 3 Dune

خط داستانی قسمت سوم

ویلنوو در بحث درباره خط داستانی قسمت سوم خاطرنشان کرد: «Dune Messiah در واکنش به این واقعیت نوشته شد که مردم پل آتریدس را یک قهرمان می‌دانستند. چیزی که او نمی‌خواست باور کند و مطابق با آن پیش برود. در واقع اقتباس من به ایده هربرت نزدیکتر است که می تواند پایانی خوب برای سه گانه باشد.» او با استناد به کاهش کیفیت رمان‌های بعدی، تصریح کرد که اگر Dune: Part Three اتفاق بیفتد. قطعاً پایان سه‌گانه مورد نظر او را رقم خواهد زد. او گفت: «بعد از آن داستان کتاب‌ها سطحی تر می‌شوند. در واقع می توانم بگویم کلمات تنها روی کاغذ نوشته شده اند و هیچ عمقی ندارند.»

جان اسپایتز نویسنده همکار در فیلم Dune: Part Two در مارس 2022 نیز اشاره کرده بود که ویلنوو برنامه‌هایی برای فیلم سوم و همچنین یک سریال اسپین‌آف تلویزیونی دارد. در حالی که چشم انداز فیلمساز هیجان انگیز است. تحقق آن بسته به استقبال باکس آفیس Dune: Part Two و همچنین شرکت سازند، Warner Bros. Pictures است. فراتر از دنیای سینما و قسمت سوم فیلم، برنامه‌های شبکه HBO Max و سریال Dune: The Sisterhood نیز نامشخص است.

فیلم 3 Dune

ساخت قسمت سوم واقعا اتفاق می افتد؟

در حالی که اعلام یک سریال پیش درآمد با محوریت Bene Gesserit، در ابتدا باعث ایجاد هیجان بود. اما این سریال با موانع تولید مواجه شده است. با تغییرات مکرر در لیست بازیگران و عوامل تولید. علیرغم اطمینان مداوم ویلنوو و اسپایتز مبنی بر اینکه تولید سریال همچنان ادامه دارد. اما با دخالت کارگردان یوهان رنک پروژه با شکست‌هایی موجه شد که رنک پروژه را ترک کرد و باعث توقف تولید شد.

مسیر ساخت فیلم 3 Dune تفاوت چندانی با خود Dune: Part 2 ندارد. که علیرغم تقسیم داستان در دو فیلم جداگانه، از قبل توسط استودیو تایید نشده بود. با توجه به تاثیر همه گیری ویروس COVID-19 بر سینما، گیشه ناامید کننده Dune می توانست منجر به لغو دنباله شود. با این حال، برادران وارنر به ویلنوو اطمینان داده بود که حتی اگر فیلم اول شاهد عملکرد خوبی در گیشه نباشیم، دنباله آن مجوز ساخت خواهد داشت. اما در نهایت، این فیلم موفق شد و بیش از 402 میلیون دلار در برابر بودجه 165 میلیون دلاری خود فروخت که یک فروش و موفقیت عالی در آن شرایط ناامید کننده برای گیشه و سینما بود.

در حالی که حماسه Dune’s Villeneuve ادامه دارد. طرفداران مشتاق هستند تا روایت متفکرانه Dune Messiah را ببینند و کارگردان یک سه گانه شایسته را دریافت کند. تعهد کارگردان به دیدگاه هربرت و تفسیر خودش از منبع ، بیشتر به تجربه سینمایی می‌افزاید که هم از نظر بصری خیره‌کننده و هم از نظر روایی قابل توجه است. با این حال، طرفداران باید کمی بیشتر منتظر بمانند زیرا اعتصابات SAG-AFTRA باعث تاخیر در انتشار قسمت دوم این فیلم شده است. زیرا بازیگران آن نمی توانند برای افتتاحیه فیلم و یا تبلیغات فیلم حاضر شوند.

فیلم Dune: Part Two در تاریخ 15 مارس 2024 در سینماها اکران می شود.

منبع CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هفت =