تشویق 5 دقیقه انیمیشن Elemental در جشنواره کن

انیمیشن Elemental در جشنواره کن

تشویق 5 دقیقه انیمیشن Elemental در جشنواره کن همه را شگفت زده کرد.انیمیشن ماجراجویی پیکسار “Elemental” جشنواره فیلم کن امسال را به پایان رساند و باعث شد بسیاری از تماشاچیان احساساتی شوند.

داستان عاشقانه شیرین و جذاب متضاد این انیمیشن برای شرکت کنندگان جذاب بود و جشنواره را با تشویق ایستاده پنج دقیقه ای به پایان رساند. حداقل یک مرد بالغ در گروه ارکستر در حال پاک کردن اشک های خود بود که تیتراژ شروع شد. و می توان تصور کرد که او در واکنش احساسی خود به فیلم تنها نبوده است.

پیتر سون کارگردان «Elemental» در حالی که تشویق ها رو به پایان بود گفت: «قلب من در شرف انفجار است. «این فیلم درباره تجربه های تنوع بود. زندگی ما بسیار بهتر می شود زمانی که بپذیریم دیدگاه های متفاوتی وجود دارد.»

انیمیشن Elemental در جشنواره کن

پیش از نمایش فیلم، جین فوندا، کوئنتین تارانتینو، جان سی رایلی، بازیگر سریال «بازی تاج و تخت»، نیکولای کاستر والدائو، اورلاندو بلوم، و همچنین رئیس هیئت داوران روبن اوستلوند و اعضای هیئت داوران بری لارسون، پل دانو و جولیا دوکورنو در این مراسم شرکت کردند.

قبل از فیلم شب اختتامیه، مراسم اهدای جوایز یک ساعته برگزار شد که در آن جایزه نخل طلا به فیلم « Anatomy of a Fall» به کارگردانی ژوستین تریه و جایزه بزرگ به « The Zone of Interest» جاناتان گلیزر اهدا شد.

پس از پایان مراسم اختتامیه برخی از افراد به دلیل طولانی بودن مراسم خسته شدند و از سالن نمایش خارج شدند. در همین حال یک نمایش آتش بازی برای پایان جشنواره برگزار شد تا مهمانان با خاطره ای زیبا این جشنواره را ترک نمایند.

انیمیشن Elemental در جشنواره کن

اکران فیلم

اما قبل از اینکه تمام تجهیزات آتش بازی جشنواره 2023 را به پایان برساند. برخی تماشاگران در سالن تئاتر نشسته بودند. در طول 20 دقیقه بین مراسم و نمایش ” Elemental ” که نزدیک به ساعت 10 شب شروع شد تعدادی از مخاطبان پس از پایان مراسم اختتامیه محل را ترک کردند. بنابراین پس از پایان فیلم، آنهایی که هنوز روی صندلی‌های خود بودند. سریع به سمت راهروهای مرکزی دویدند تا دید بهتری از صداپیشگان و فیلمساز داشته باشند.

پیتز سون گفت :”آوردن انیمیشن Elemental در جشنواره کن باعث افتخار است.”

داستان انیمیشن « Elemental » در دنیایی اتفاق می‌افتد که در آن عناصرهای طبیعی زندگی می‌کنند. که برخی از آنها به خوبی با هم ترکیب می‌شوند و برخی دیگر چندان میانه خوبی با یکدیگر ندارند. داستان حول دوستی بین عنصر آتش یعنی امبر زن جوان نترس و زودباور با شخصیتی قوی، و عنصر آب وید، پسری احساساتی، سرگرم کننده، دوستدار تجربیات جدید است. اگرچه ویژگی های متفاوت آنها به این معنی است که آنها نمی توانند یکدیگر را لمس کنند. اما آنها متوجه می شوند که در واقع چقدر با یکدیگر نظرات مشترک دارند.

انیمیشن Elemental در جشنواره کن

سایر فیلم های پیکسار در کن

سون می‌گوید «Elemental» از فیلم‌های رمانتیکی مانند « Guess Who’s Coming to Dinner»، « Moonstruck» و « Amélie» الهام گرفته است. این چهارمین فیلم پیکسار است که پس از «Up» در سال 2009، « Inside Out» در سال 2015 و «Soul» در سال 2020 در جشنواره کن به نمایش درآمد. این فیلم قرار است در تاریخ 16 ژوئن به نمایش درآید.

صداپیشگان که اکثر آنها برای اولین بار در روز شنبه روی فرش رفتند، شامل لی لوئیس، مامودو آتی، رونی دل کارمن، شیلا اومی، وندی مک‌لندون کووی و کاترین اوهارا هستند.

به غیر از اکران انیمیشن Elemental در جشنواره کن چندین فیلم مطرح هالیوودی در جشنواره کن امسال به نمایش درآمدند. از جمله « Killers of the Flower Moon» ساخته مارتین اسکورسیزی و «ایندیانا جونز 5» ساخته جیمز منگولد. هفتاد و ششمین جشنواره کن  با فیلم «ژان دو بری» مایون با بازی جانی دپ در 16 می آغاز شد.

منبع variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =