فیلم حماسی اوپنهایمر؛ داستان 45 سال از زندگی سازنده بمب اتم

اوپنهایمر

کریستوفر نولان 45 سال در روایت داستان بمب اتمی خواهد بود.

کریستوفر نولان کارگردانی است که پنج بار نامزد جایزه اسکار شده است. به خاطر حماسه‌های علمی تخیلی شگفت‌انگیز مانند Inception، Interstellar و Tenet شناخته می‌شود. در مرحله بعد او کارگردانی درام بیوگرافی اوپنهایمر را بر اساس زندگی دانشمند آمریکایی جی رابرت اوپنهایمر و نقش او در ساخت بمب اتمی بر عهده دارد.

بنابر خبرهای سینمایی مووی 21 در این فیلم کیلین مورفی در نقش جی رابرت اوپنهایمر، دانشمندی که پروژه منهتن را که منجر به ساخت بمب اتمی در طول جنگ جهانی دوم شد، اجرا کرد. این فیلم به‌عنوان یک «حماسه هیجان‌انگیز » توصیف شده است که تماشاگران را وارد پارادوکس مرموز می‌کند که برای نجات دنیا باید یکسری از مسائل به خطر بیفتد.

اوپنهایمر رئیس آزمایشگاه لوس آلاموس در نیومکزیکو بود و بمب اتمی را با تیمی توسعه داد که با چند صد نفر در سال 1943 شروع شد و در سال 1945 به بیش از 6000 رسید. اولین بمب در 16 ژوئیه همان سال منفجر شد. اوپنهایمر در سال 1904 در نیویورک متولد شد و در سال 1967 در سن 62 سالگی بر اثر سرطان گلو درگذشت. بنابراین اکنون تأیید شده است که هدف نولان فراتر از داستان شکل گیری بمب اتمی است. در واقع نولان می خواهد تمام زوایای و مدت زمان زندگی 45 ساله اوپنهایمر را بررسی نماید.

اوپنهایمر

پادکست درباره نولان

در پادکست اخیر الن میروژنیک طراح صحنه و لباس فیلم برنده جایزه امی به بحث درباره فیلم نشست و فاش کرد: اوپنهایمر از ابتدا تا انتها 45 سال از زندگی اوپنهایمر را پوشش می دهد.

او درباره نولان ادامه داد:

«[کریس] از شما می‌خواهد که بالاترین سطح کاری را که احتمالاً می‌توانید انجام دهید، را به اجرا بگذارید. شما باید دید او را درک کنید، بتوانید تک تک لباس آن لباس هایی که در نظر دارد را به مرحله اجرا ردایورید. او تک تک لباس ها را قبل از رفتن به صحنه فیلمبرداری، قبل از حرکت بازیگر می شناسد.

او افزود: «همه باید آماده باشند تا بلافاصله صبح زود کار را شروع کنند و [نولان] هر کاری که بخواهد با آنها انجام خواهد داد. چیزهای بسیار بسیار خاصی در مورد کریس وجود دارد. در این بخش‌های خاص، باید راهی را بیابید که بتوانید همه چیز را با هم ادغام کنید و به این ترتیب آنچه را که در اتاق برش نیاز دارد بر روی پارچه ها اجرا کنید تا بتوانید به نتیجه نهایی و دلخواه کریس دست پیدا کنید.

جای تعجب نیست که نولان در دیدگاه خود بسیار خاص است. فیلم‌های او فوق‌العاده دقیق و از نظر بصری پیچیده هستند. من طرفدار او هستم و بی صبرانه منتظر دیدن این فیلم هستم.

اوپنهایمر در تاریخ 21 ژوئیه 2023 در سینماها اکران می شود.

منبع Geektyrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 5 =