توقف مذاکرات اتحادیه بازیگران با استودیوها به دلیل استفاده از تاکتیک‌‌های زورگویانه

مذاکرات اتحادیه بازیگران با استودیوها

مذاکرات اتحادیه بازیگران با استودیوها در هالیوود اواخر چهارشنبه متوقف شد و هر گونه امیدی مبنی بر پایان اعتصاب سه ماهه به از بین رفت. استودیوها اعلام کردند که مذاکرات قرارداد را به حالت تعلیق درآورده‌اند و گفتند که شکاف بین دو طرف آنقدر زیاد است که ارزش ادامه کار را ندارد. علی‌رغم پیشنهادی که به گفته آنها پیشنهاد خوبی بود که اخیراً به اعتصاب نویسندگان پایان داد. مذاکرات اتحادیه بازیگران با استودیوها به دلیل به کار بردن “تاکتیک های قلدری و زورگویانه” متوقف شد.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 دانکن کرابتری-ایرلند مدیر اجرایی ملی و مذاکره‌کننده ارشد انجمن بازیگران سینما-فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا، مذاکرات را از سر گرفته بود. آسوشیتدپرس درباره اعتراض در لس آنجلس در روز پنجشنبه اعلام کرد: ” ما راه حلی برای این موضوع پیدا نخواهیم کرد، اگر آنها به همین روش خود ادامه دهند.”

مذاکرات اتحادیه بازیگران با استودیوها

شروع اعتصاب

در 2 اکتبر برای اولین بار از زمان شروع اعتصاب در 14 ژوئیه، SAG-AFTRA مذاکرات را با اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون که نماینده استودیوها، خدمات پخش و شرکت های تولید در مذاکرات اعتصاب است، از سر گرفت.

هنگامی که مذاکرات با نویسندگان ماه گذشته از سر گرفته شد. اعتصاب آنها پنج روز بعد پایان یافت. اما پیشرفت مشابهی با اتحادیه بازیگران حاصل نشد.

استودیوها پس از دیدن جدیدترین پیشنهاد بازیگران در روز چهارشنبه از مذاکره کنار رفتند. و مذاکرات اتحادیه بازیگران با استودیوها باز هم بی نتیجه ماند.

AMPTP در بیانیه ای اعلام کرد: واضح است که شکاف بین AMPTP و SAG-AFTRA بسیار زیاد است و مکالمات دیگر ما را به سمتی سازنده سوق نمی دهد.

در بیانیه آمده است که پیشنهاد SAG-AFTRA  حدود 800 میلیون دلار اضافی در سال برای شرکت ها هزینه خواهد داشت و “یک بار اقتصادی غیرقابل تحمل” ایجاد می کند.

مذاکرات اتحادیه بازیگران با استودیوها

نامه به استودیوها

SAG-AFTRA در نامه ای به اعضا که اوایل پنجشنبه ارسال شد، گفت که این رقم تا 60 درصد بیش از حد برآورد شده است.

بازیگران و نویسندگان روز پنجشنبه در خارج از دفاتر نتفلیکس حاضر شدند. Crabtree-Ireland و دیگر اعضای کمیته مذاکره کننده SAG-AFTRA به آنها ملحق شدند که کلمات تشویق کننده ای را با سایر اعضای اتحادیه به اشتراک گذاشتند.

افراد حاضر در خطوط پیکت همچنان امیدوار بودند که برنده شوند و مذاکرات اتحادیه بازیگران با استودیوها به نتیجه برسد.

از همان ابتدا، صحبت‌های بازیگران چندان جدی نبود. چیزی که باید شبیه به جلسات آخر هفته در اعتصاب نویسندگان باشد تا در نهیات بتواند عتصاب را به اتمام برساند. بازیگران و استودیوها پس از شروع مجدد چند روز مرخصی گرفته بودند و علیرغم دخالت مستقیم روسای استودیوها از جمله دیزنی و نتفلیکس که در اعتصاب نویسندگان وجود داشت، هیچ گزارشی مبنی بر پیشرفت معنادار وجود نداشت.

با این حال نویسندگان شروع نادرست خود را در مذاکرات داشتند. یک ماه قبل از مذاکرات موفقیت آمیز، تلاش اولیه برای شروع مجدد تنها پس از چند روز پایان یافت.

اعضای انجمن نویسندگان آمریکا روز دوشنبه تقریباً به اتفاق آرا به تصویب قرارداد جدید خود رای دادند. رهبران WGA معامله خود را به عنوان دستیابی به حقوقی که مد نظر داشتند، تبلیغ کردند. آنها اعتصاب خود را پایان یافته اعلام کردند و نویسندگان را در 26 سپتامبر به کار بازگرداندند.

برخی از اعضای WGA برای همبستگی با بازیگران، از جمله تامی پیکو عضوی از سال 2020 بود که زمانی که نویسندگان برای اولین بار اعتصاب کردند، حمایت بازیگران را خواستار شد. اما روز پنجشنبه آنها به صف های اعتراض بازگشتند. پیکو گفت که AMPTP می تواند “در حال حاضر” به اعتصاب پایان دهد.

برنامه های گفتگوی آخر شب به روی آنتن بازگشته اند و برنامه های دیگری از جمله “شنبه شب زنده” به زودی پخش می شود. اما بدون بازیگر، تولید نمایش‌ها و فیلم‌های فیلمنامه‌ای برای مدت نامعلومی متوقف می‌شود.

منبع Apnews

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 2 =