رتبه‌بندی بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری

بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری

جیمز باند یکی از نمادین‌ترین شخصیت‌های سینماست. که در طول هفت دهه در ۲۷ فیلم ظاهر شد‌ه و دائماً توسط بازیگران جدید و ایده‌های خلاقانه‌ی جدید دوباره ایفا می‌شود. با وجود تمام نوآوری‌هایی که صنعت سینما تا به حال به خود دید‌ه است، جیمز باندِ شان کانری یکی از بهترین هاست. با معرفی بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری همراهمان باشید.

7. Diamonds Are Forever (1971)

Diamonds Are Forever از بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری

الماس‌ها همیشگی‌اند به عنوان اولین بازگشت کانری به این مجموعه پس از «در سرویس مخفی اعلیحضرت جورج لازنبی» به‌عنوان بدترین فیلم جیمز باند شان کانری شنا‌خته می‌شود. 007 از جایی که فیلم لازنبی به پایان رسید، انتقام همسر مقتول خود را می‌گیرد. و سپس برای تحقیق در مورد یک عملیات قاچاق در بازار بین‌المللی الماس فرستا‌ده می‌شود. و از نقشه بلوفلد (چارلز گری) برای به کار اند‌اختن جواهرات در یک ماهواره لیزری مطلع می‌شود. این اثر یکی از بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری است، اما از آخر!

6. Never Say Never Again (1983)

Never Say Never Again از  بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری

اگر به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان «الماس‌ها همیشگی‌اند» به‌عنوان ضعیف‌ترین فیلم جیمز باند شان کانری در نظر گر‌فته می‌شود، پس منصفانه است که بگوییم «دیگر نگو هرگز» قطبی‌ترین فیلم اوست. بازگشت کانری 53 ساله به این شخصیت (البته غیررسمی)، باعث شد که او 12 سال پس از ایفای نقش قبلی خود در نقش 007 و حدود 21 سال از اولین ایفای نقش جیمز باند، دوباره این نقش را بازی کند.

مطلب مرتبط: تهیه‌کننده جیمز باند می‌گوید بازیگر بعدی ۰۰۷ جوان نخواهد بود

این اثر، داستان باند سالخورده‌ای را دنبال می‌کند که وظیفه دارد در بازی‌های جاسوسی با SPECTER شرکت کند. در حالی که سازمان جنایی یک حمله اتمی ویرانگر را طراحی می‌کند.

5. You Only Live Twice (1967)

You Only Live Twice از بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری

در حالی که اکثر صاحب نظران You Only Live Twice را به عنوان پنجمین فیلم برتر جیمز باند شان کانری می‌دانند، نگاهی که آن‌ها به فیلم دارند به‌طور چشمگیری تغییر می‌کند. این فیلم در شکاف وسیع بین بدترین و بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری، با حس ماجراجویی ناشی از فیلم‌نامه تخیلی رولد دال که شامل دژهای آتشفشانی و لباس مبدل آسیایی است، می‌گذرد.

4. Thunderball (1965)

Thunderball از بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری

چهارمین فیلم باند، Thunderball ممکن است کاملاً به سطح تعیین شده در سه قسمت اول نرسیده باشد. اما همچنان برای دوستداران حماسه در رتبه بالایی قرار دارد. با افزایش چشمگیر بودجه‌ای که منجر به افزایش سکانس‌های اکشن شد. این اثر به عنوان یک فیلم هیجان انگیز که دارای هیجانات ماجراجویی در مقیاس بزرگ است، برای مخاطبان و منتقدان جذابیت داشت.

با توطئه SPECTER برای استفاده از بمب های هسته ای ناتو برای تسلط بر جهان، باند مسئولیت خنثی کردن طرح سازمان ها را قبل از اینکه خیلی دیر شود به عهده می گیرد.

3. Dr. No (1962)

Dr. No از بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری

یک دستاورد تجاری پیشگام، موفقیت چشمگیر در بین منتقدان، و آغازگر یک سلسله سینمایی، تاثیر دکتر نو قابل اغراق نیست. این فیلم به دنبال تحقیقات باند در مورد مرگ ماموران MI6 در جامائیکا و رویارویی او با یک دانشمند عجیب و غریب است که می خواهد برنامه فضایی آمریکا را نابود کند.

این فیلم یکی از بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری محسوب می شود.

2. From Russia with Love (1963)

From Russia with Love از بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری

از روسیه با عشق با سرعتی سرسام آور، ماموریت باند برای یافتن یک دستگاه رمزگشا به منظور کاهش تنش های جنگ سرد و در عین حال مبارزه با SPECTER در هر مرحله را دنبال می کند.

این فیلم نه تنها یکی از بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری است، بلکه در میان بهترین فیلم‌های جیمز باند تاریخ می باشد و اوج اکشن دهه 1960 را رقم زد‌ه است.

1. Goldfinger (1964)

Goldfinger از بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری

گلدفینگر که به‌عنوان فیلم قطعی جیمز باند مورد ستایش جهانی قرار گرفت. از شوخ طبعی و تک دیالوگ‌های عالی آن گر‌فته تا شگفتی های پیرامون ابزارهای آن و تمایل آن به پذیرش طنز آشکارتر، فرمول باند را با سبک و سرگرمی بیشتری تقویت کرد.

این فیلم داستان باند را دنبال می‌کند که در حال بررسی یک پیست قاچاق طلا است. و اوریک گلدفینگر (گرت فروبه) سرمایه‌دار قدرتمند را کشف می‌کند که قصد دارد به فورت ناکس حمله کند و اقتصاد جهانی را نابود کند. این اثر همان تصویری است که فرانچایز را تعریف می‌کند و فیلم‌های باند را به عنوان اکشن‌های مفرح و پر زرق و برق تثبیت می‌کند. گلدفینگر بدون شک بهترین فیلم جیمز باند تاریخ است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =