۱۰ زوج هری پاتر که در فیلم ها هیچ احساسی نداشتند

فیلم‌های هری پاتر روابط مثبت زیادی دارند، اما برخی از آنها کاملاً فاقد هر شور و شوقی هستند.

فیلم‌های هری پاتر روابط مثبت زیادی دارند، اما برخی از آنها کاملاً فاقد هر شور و شوقی هستند.

کتاب‌های هری پاتر زوج‌های خوبی را با روابط استثنایی وارد داستان کرده بود، و قلب طرفداران را به خود جذب کرده بود. با این حال، بیشتر از این زوج‌ها در صفحه نقره‌ای رنگ سینما به خوبی اقتباس نشدند و شور و شوقی که عشق و عاشقی باید داشته باشد را نداشتند.

بسیاری از بازیگران جوان در کنار هم بزرگ شده بودند که ایجاد روابط عاشقانه را برایشان دشوار می‌کرد، چرا که به یکدیگر به چشم خواهر/برادری نگاه می‌کردند. برخی دیگر به قدری اسکرین‌تایم کوتاهی داشتند که نمی‌توانستد پیوندی طبیعی را ایجاد کنند تا بینندگان از آن لذت ببرند و برخی دیگر نیز به کلی غیرقابل‌باور بودند.

۱۰/۱۰

رون و لاوندر افتضاح بودند

لاوندر روی رون کراش داشت و بعد از اینکه تیم کوییدیچ گریفیندور بازی را پیروز شد، او را در ضیافت بوسید. از آن به بعد آنها تقریبا تمام اوقات فراغت خود را با هم می‌گذراندند. این در حالی بود که رون پنهانی هرماینی را دوست می‌داشت.

لاوندر اولین دوست‌دختر رون بود، بنابراین طبیعی بود که در ارتباط با او دست‌وپاچلفتی باشد. با این حال، رابطه بین این دو، یکی از بدترین روابطی بود که می‌توانست وجود داشته باشد. کاراکترها به سختی پیش از اولین بوسه‌شان، نزدیک هم می‌شدندو این رابطه فقط برای این شکل گرفت تا حسادت هرماینی را برانگیزد.

۹/۱۰

هری و چو به سختی با هم ارتباط می‌گرفتند

در کتاب‌ها، هری از مدت‌ها قبل از قرار گذاشتن با چو، روی او کراش داشت. پس از مرگ سدریک، چو به هری به چشم یک تکیه‌گاه برای بدست آوردن آرامش نگاه می‌کرد. آنها در هاگزمید با هم قرار گذشتند و رابطه سالمی نیز داشتند.

با این حال، در فیلم‌ها، آنها به ندرت با هم وقت می‌گذراندند. هری و چو هر از گاهی چند مکالمه کوتاه داشتند، همدیگر را می‌بوسیدند و بعد تا مدت‌ها همدیگر را نمی‌دیدند. کمبود حس واقعی عشق بین این دو شخصیت منجر به ایجاد رابطه‌ای شده بود که برای طرفداران جالب نبود.

۸/۱۰

ولدمورت متقابلا عاشق بلاتریکس نبود

بلاتریکس به طرز ناامیدکننده‌ای به ولدمورت وفادار بود و حاضر بود جان هر کسی را برای او بگیرد. در کتاب‌ها صراحتا به رابطه آنها اشاره نشده بود؛ اما بعدها این رابطه رسمی شد. در نمایشنامه فرزند نفرین‌شده فاش شد که در زمان مابین بازگشت ولدمورت و نبرد هاگوارتز، بلاتریکس باردار شد و فرزندش را به دنیا آورد.

در حالی که برای ولدمورت، این امر احتمالا چیزی جز یک حرکت استراتژیک برای بقای میراثش نبوده، اما برای بلاتریکس، این رابطه بیشتر از اینها ارزش داشته. در فیلم‌ها، رابطه بین این دو شخصیت به اندازه کتاب‌ها عمیق نبود و عدم تعادل در رابطه آنها بسیار واضح بود.

۷/۱۰

رابطه تانکس و لوپین ناگهانی بود

ریموس لوپین و نیمفادورا تانکس شروع به قرار گذاشتن کردند، سرانجام با یک جشن کوچک ازدواج کردند و بچه‌دار شدند. قبل از نبرد هاگوارتز، تانکس پسرشان تدی را به دنیا آورد، و آنها هری را به عنوان پدرخوانده تدی منصوب کردند.

در حالی که رابطه آنها در کتاب‌ها حقیقی و منطقی بود، اما در فیلم‌ها ناگهانی شکل گرفت. به نظر می‌آمد که هنرپیشه‌ها خشک و بی‌احساس بودند و به عشق بین خود باور نداشتند. اگر در فیلم‌ها به آنها بیشتر پرداخته می‌شد، شاید رابطه بهتری شکل می‌گرفت، اما متاسفانه این چنین نبود.

۶/۱۰

اختلاف سنی ویکتور و هرماینی زیاد بود

ویکتور کرام، یکی از بازیکنان معروف کوییدیچ به هاگوارتز آمد تا در مسابقه سه جادوگر شرکت کند. او از هرماینی خواست که در جشن کریسمس به او بپیوندد و آن دو تا آخر سال با هم دوست بودند. ویکتور هجده ساله بود در حالی که هرماینی تنها چهارده سال داشت.

علاوه بر اختلاف سنی بالا، رابطه آن دو عمق و شوری نداشت. واضح بود که هرماینی می‌خواهد با رون باشد. به نظر می‌آمد ویکتور از صمیم قلب هرماینی را دوست دارد در حالی که او به این رابطه نگاهی معمولی داشت و این باعث شد تا در پرده نقره‌ای سینما، چیز خوبی از آب در نیاید.

۵/۱۰

رابطه بیل و فلور از ناکجا پیدایش شد

وقتی مالی برای دیدن هری به هاگوارتز آمد، فلور با بیل ویزلی شروع به قرار گذاشتن کرده بود. رابطه آنها پررنگ‌تر شد و به عنوان زوج در پناهگاه با هم می‌ماندند و در آخر با هم ازدواج کردند.

اما در فیلم‌ها به نظر می‌رسید که فلور بعد از مسابقه ناپدید شده. بنابراین وقتی هری، رون و هرماینی در جشن عروسی آن دو حضور یافتند برای بینندگانی که فقط فیلم‌ها را دنبال می‌کردند گیج‌کننده بود. در فیلم به این رابطه به درستی بها داده نشد و تبدیل به رابطه‌ای عجیب و عجولانه شد.

۴/۱۰

جینی و دین هیچ اسکرین‌تایمی نداشتند

در سال‌های چهارم و پنجم جینی، او با دین، دوست و هم‌اتاقی هری و رون قرار می‌گذاشت. آنها وقت زیادی را با هم در کتاب‌ها می‌گذراندند که باعث می‌شد رون احساس بدی پیدا کند. اما در فیلم‌ها تقریبا هیچ لحطه‌ای نداشتیم که این دو با هم باشند. فقط برای چند لحطه، که از جمله آن صحنه‌ای بود که در رستوران سه‌ دسته‌جارو همدیگر را می‌بوسند.

چون جینی و دین زمان کمی را با هم داشتند، رابطه آنها رندوم به نظر می‌رسید. و عشق بین آن دو باورپذیر نبود. این رابطه دقیقا مثل رابطه لاوندر و رون بود که باعث حسادت هری می‌شد.

۳/۱۰

نارسیسا و لوسیوس به ندرت با هم دیده می‌شدند

لوسیوس و نارسیسا مالفوی وقت زیادی را با هم بر روی پرده سینما نمی‌گذراندند، وقتی هم که کنار هم بودند، احساس یک زوج دوست‌داشتنی را نداشتند. لوسیوس یک مرگخوار مرگبار و خطرناک بود، اما نارسیسا نبود. ولی با این حال باز به عنوان خدمه ولدمورت شناخته می‌شد.

این دو به ندرت با هم در تعامل بودند و وقتی هم که بودند، به قدری گرفتار فعالیت‌های شیطانی ولدمورت شده بودند که گویی پاک یادشان رفته بود یک زوج متاهل هستند. نارسیسا فقط به پسرش علاقه نشان می‌داد و بیش از هر کسی به دراکو اهمیت می‌داد.

۲/۱۰

ورنون و پتونیا فقط بخاطر دادلی دور هم جمع می‌شدند

ورنون و پتونیا دورسلی، هری را از زمانی که بچه کوچکی بود به سرپرستی گرفته بودند. ولی تمام دوران کودکی‌اش را برایش به عذاب تبدیل کرده بودند. او را دچار سوءتغذیه کرده و تمام کودکی‌اش را در گنجه‌ای زیر پله‌ها زندانی کرده بودند. آنها پسر خود را هم لوس کرده و او را تبدیل به یک بچه‌ننه و غرغرو تبدیل کرده بودند.

آن دو زوج عجیبی به نظر می‌رسیدند، چون تنها چیزی که آن دو را کنار هم نگه داشته بود، عشقشان به دادلی و نفرتشان به هر چیز دیگری بود. عشق آن دو به هم عمق مورد نیاز را نداشت.

۱/۱۰

رابطه هری و جینی حوصله‌سربر بود

هری پاتر و جینی

هری و جینی بعد از مدت‌ها در کتاب‌ها با هم دوست شدند. ابتدا، جینی به هری و چو حسودی می‌کرد و بعد هری بود که به جینی و دین حسادت می‌ورزید. اما در آخر، آن دو یک رابطه سلام ایجاد کرده و با هم ازدواج کردند و صاحب فرزند شدند.

با این همه، در فیلم‌ها، فاقد هرگونه احساسانی بودند. به طور کلی، جینی در کتاب‌ها شخصیت بهتری داشت و ارتباط او با هری پاتر نیز از این قضیه مستثنا نیست. در فیلم‌ها انگار رابطه این دو از ناکجا سروکله‌اش پیدا شده. هر دو بازیگر نسبت به هم خشک بودند که احتمالا بخاطر بزرگ شدن با هم بوده. اما به هر حال طرفداران این رابطه را دوست نداشتند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا زوج‌های دیگری هم از دنیای جادویی هری پاتر باید در این لیست قرار بگیرند؟ بهترین زوج این مجموعه از نظر شما کدام است؟ منتظر نظرات شما هستیم!

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + دو =