۱۰ بازسازی ناامیدکننده از فیلم های اکشن

در این روزگار، باید انتظار ساخت بازسازی‌ها را داشت، اما آن‌ها به ندرت حق مطلب را ادا می‌کنند. درست است که باید انتظار ساخت بازسازی ها را داشت، اما این همیشه به این معنی نیست که اصل موضوع را به درستی انجام می دهند. اغلب اوقات، وقتی استودیوهای فیلمسازی تصمیم می گیرند برخی از فیلم های مورد علاقه خود و مخاطبین را بازسازی کنند، طرفداران ناامید می شوند. در این مقاله می خواهیم به معرفی بازسازی های ناامیدکننده از فیلم های اکشن بپردازیم. با مووی 21 همراه باشید.

فیلم‌های اورجینال گاهی از کیفیتی جادویی برخوردارند که تکرار آن سخت است. این تا حدی توضیح می‌دهد که چرا بسیاری از طرفداران از بازسازی فیلم های اکشن ناامید می‌شوند. طرفداران با انتظار تجربه‌ای مشابه با نسخه‌ی اصلی، بازسازی‌ها را تماشا می‌کنند، اما به ندرت فیلمی در خور نام آن اثر به آن‌ها نمایش د‌اده می‌شود.

10. Fantastic Four

Fantastic Four

نسخه اصلی Fantastic Four در سال 2005 منتشر شد و بازسازی آن در سال 2015 سا‌خته شد. نسخه اصلی در گیشه موفق ظاهر شد، اما بازسازی آن چندان سودآور نبود. بازسازی Fantastic Four نه تنها پس از اکران با شکست مواجه شد، بلکه بلافاصله به عنوان یکی از بدترین فیلم های ابرقهرمانی تمام دوران شناخته شد. با این حال، برخی معتقدند که این فیلم ناعادلانه قضاوت می شود و اتفاقات خوبی برای این فرنچایز به همراه دا‌شته است.

این فیلم همه چیزهایی را که برای موفقیت نیاز داشت، دارا بود: داستان قوی، بازیگران جوانِ سرشناس و با استعداد و کارگردانی شایسته. با این حال، این موارد، تولید محصول نهایی را خراب کرد: اختلافات بی‌شمار، کاهش بودجه زیاد، و خصومت مداوم بین کارگردان و استودیو فاکس، همگی به فیلمی که می‌توانست عالی باشد آسیب زد. این فیلم یک بازسازی ناامیدکننده از فیلم های اکشن به حساب می آید.

9. The Mummy

The Mummy

مومیایی ابتدا در سال 1999 اکران شد و بازسازی آن در سال 2017 منتشر شد. فیلم اصلی علیرغم دا‌شتن نظرات متفاوت از سوی منتقدان، یک موفقیت تجاری در نظر گر‌فته شد. بازسازی 2017 پس از اکران با شکست مواجه شد و آن را به یک افتضاح در باکس آفیس تبدیل کرد.

برندان فریزر، یکی از ستارگان اصلی مجموعه مومیایی، ادعا کرد که بازسازی تام کروز شکست خورد، و به سادگی می توان گفت که دلیل آن هم این بود که به اندازه نسخه اصلی سرگرم کننده نبود. مومیایی در سال 1999 به عنوان یک فیلم اکشن-ماجراجویی سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز عمل کرد، اما لحن جدی‌تر آخرین نسخه، بسیاری از طرفداران را از این بازسازی ناامید کرد.

8. Clash Of The Titans

Clash Of The Titans

Clash of the Titans در ابتدا در سال 1981 منتشر شد و در سال 2010 بازسازی شد. بینندگان از نسخه اصلیِ سال 1981 لذت بردند زیرا جلوه های ویژه دست ساز آن توسط Ray Harryhausen انجام شد. با این حال، بازسازی کاملاً بر CGI پر از ایراد تکیه داشت. علاوه بر این، طرحِ داستان حفره‌های متعددی داشت که بینندگان به سرعت متوجه آن‌ها شدند. و این‌ها ترکیبی از چیزهایی هستند که در یک فیلم نباید وجود داشته باشند.

طرفداران از استفاده ضعیفِ بازسازی از جلوه‌های CGI و سه بعدی ابراز تاسف کردند و بسیاری ادعا کردند که این رویکرد ظاهر فیلم را بی‌ارزش‌تر کرده و در نتیجه کل تجربه‌ی تماشای فیلم را بی‌ارزش می‌کند. این اثر یک بازسازی ناامیدکننده از فیلم های اکشن است.

7. Hellboy

Hellboy

پسر جهنمی پس از انتشار در سال 2004 بازخورد بسیار مثبتی دریافت کرد. با این حال، بازسازیِ این اثر با همان استقبال گرم مواجه نشد. بازسازی، روی کاغذ، باید به ماجراجویی های ماورایی یک شخصیت محبوب ادامه می داد، اما بیش از آن که بتواند این کار را بکند، انسجامش را به نفعِ مزخرفاتِ بی وقفه قربانی کرد.

فیلمِ بازسازی تصمیم گرفت سال‌های متوالی داستان‌های کمیک، شخصیت‌های متعدد و چندین داستان فرعی را در یک فیلم کوتاه جمع کند. نتیجه نهایی، یک فیلم بیش از حد شلوغ بود که برای طرفداران آنقدر سریع و باعجله بود که نمی توانستند واقعاً از آن لذت ببرند.

6. Conan The Barbarian

Conan The Barbarian

Conan the Barbarian در سال 2011 بازسازی شد و بلافاصله با واکنش شدید طرفداران فیلم های اصلی مواجه شد. در حالی که فیلم‌های اصلی از جذابیت خاصی برخوردارند، آخرین نسخه فاقد حقه‌ی جادویی سابق بود که باعث می‌شد قسمت‌های قبلی موفق عمل کنند. تقریباً همه موافق بودند که اتکای بیش از حد به CGI چیزی را که می‌توانست فیلم بهتری باشد، خراب می‌کند. از این رو، این فیلم یک بازسازی ناامیدکننده از فیلم های اکشن محسوب می شود.

5. The Red Dawn

The Red Dawn

طلوع سرخ در سال 1984 عملکرد خوبی داشت. فیلم اصلی با موفقیت روبرو شد. با این حال، بازسازیِ سال 2012 تا حد زیادی به هیچ روند مدرنی ربط نداشت. این باعث شد که فیلم یک اثر ناامیدکنند‌ه در نظر گر‌فته شود.

با اینکه فیلم اکشن خوبی داشت، اما دراماهای تینیجری داستان را به بیراهه کشید‌ه بودند. به همین دلیل این فیلم یک بازسازی ناامیدکننده از فیلم های اکشن محسوب می شود.

4. The Total Recall

The Total Recall

هنگامی که سخن از Total Recall به میان می آید، بیشتر طرفداران به نسخه اصلی فکر می کنند، علیرغم اینکه نسخه بازسازی‌شده در سال 2012 منتشر شد. این بازسازی بسیاری از طرفداران را ناامید کرد زیرا نتوانست توجه آنها را جلب کند. بازسازی Total Recall دارای حفره‌های داستانی و صحنه‌های مضحکِ متعددی بود که آن را در مقایسه با فیلم کلاسیک پل ورهوفن، بسیار فراموش‌شدنی و مسخره می‌کرد.

بازسازی 2012 نتوانست مانند نسخه اصلی، جایگاه خود را در میان طرفداران حفظ کند، زیرا تصمیم گرفت از مسیری پر از مزخرفات گذر کند. این بازسازی در گیشه شکست خورد و مدت کوتاهی پس از اکران آن، به باد فراموشی سپرد‌ه شد.

3. Charlie’s Angels

Charlie's Angels

فرشتگان چارلی در سال 2019 برای دومین بار بازسازی شد و به سرعت به عنوان یک فاجعه در گیشه شناخته شد. کارگردان، الیزابت بنکس، به سرعت با واکنش طرفداران که بازسازی را ناامیدکننده می‌خواندند، موافقت کرد. برای بسیاری، اقتباس McG از این مجموعه، یک کلاسیک شاهکار است، با جلوه‌های بصری فوق‌العاده‌ای، و سه بازیگر کاملاً خبره.

متأسفانه آخرین نسخه با وجود حضور ستاره‌ی شنا‌خته‌شده، یعنی کریستن استوارت، جالب ظاهر نشد. فرشتگان چارلی قرار بود یک فیلم اکشن مفرح و طنز باشد، اما بازسازی هیچ کدام از اینها را نداشت. طرفداران احساس می کردند که بازسازی دارای بازیگران ضعیف و طنزی غیرملموس است که بارها و بارها در خنداندن مخاطب بی نتیجه می ماند.

2. Point Break

Point Break

شاید اولین فیلمِ Point Break مضحک اشد، اما کارگردان شایسته آن، کاترین بیگلو، و بازیگران خبره‌ی آن، کیانو ریوز و پاتریک سویزی، محتوای اثر را به یک کلاسیک محبوب ارتقا دادند. نسخه 2015 نتوانست تجربه مشابهی از سینمایی قبلی را ارائه دهد. بازسازی در بین طرفداران بیهوده و ناامیدکننده تلقی شد؛ و همین باعث شد تا به یک بازسازی ناامیدکننده از فیلم های اکشن تبدیل شود.

به راستی، فیلم اصلی یکی از بهترین فیلم‌های دوران خود به حساب می‌آید و پس از بارها تماشای مجدد هرگز تکراری نمی شود. ولی متاسفانه بازسازیِ اثر اینگونه نبود.

1. Death Race

Death Race

Death Race اثر سال 2000 یک فیلم هیجان انگیزِ پوچ است. بازسازی بهتر است که به باد فراموشی سپرد‌ه شود. مسابقه مرگ در سال 2008 همان داستان اصلی را دنبال کرد، اما هیچ جذابیتی نداشت. در عوض، سازندگان روی انفجارها و مجموعه‌های اکشن در تلاش برای مدرن کردن فیلمی بسیار قدیمی تمرکز کردند.

با این حال، بازسازی Death Race فاقد جنبه سیاسی نسخه اصلی و همچنین طنز بسیار جذاب آن بود. همه اینها دست در دست هم داده و فیلم را به یک بازسازی ناامیدکننده از فیلم های اکشن بدل کرد.

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 12 =