ایلان ماسک در شبکه اجتماعی ایکس جیمز وودز را بلاک کرد

ایلان ماسک در شبکه اجتماعی ایکس

ایلان ماسک در شبکه اجتماعی ایکس جیمز وودز را بلاک کرد. روز جمعه (18 آگوست) ماسک 52 ساله اعلام کرد که سایت رسانه اجتماعی که او تلاش کرده است نام تجاری آن را به X را تغییر دهد، به طور چشمگیری توانایی کاربران را برای مسدود کردن حساب های دیگر محدود می کند. بسیاری بر این باورند که این تصمیم باعث می شود که آزار و اذیت در سکوت رشد کند.

ماسک در توییتی نوشت: «بلاک به عنوان یک «ویژگی» حذف می‌شود. به جز DM [پیام‌های مستقیم].

روز بعد وودز که به عنوان یکی از سرسخت ترین محافظه کاران هالیوود شناخته می شود، از تصمیم میلیاردر انتقاد کرد. این بازیگر 76 ساله استدلال کرد که اگر ماسک «توانایی جلوگیری از آزار و اذیت ترول ها یا نهادهای سیاسی سازمان یافته را ندارد، «X» چه تفاوتی با توییتر وحشتناک جک دورسی خواهد داشت؟

دورسی یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق توییتر قبل از فروخته شدن آن به ماسک به قیمت 44 میلیارد دلار در اکتبر 2022 بود. وودز صداپیشه هرکول ادامه داد: ماسک، که زمانی از او دفاع می‌کردم مشخص شد که این کار را فقط برای محافظت از تبلیغ‌کنندگانش انجام می داد. کاربران X تنها پیاده‌هایی هستند که سایت را به یک مرکز خرید الکترونیکی تبدیل می‌کنند.

«مردی که فکر می‌کردم مدافع آزادی بیان است. فقط یک سرمایه‌دار حریص دیگر است. ناامید کننده، اما تعجب آور نیست.» ماسک در پاسخ گفت: «پس حساب خود را حذف کنید. »

ایلان ماسک در شبکه اجتماعی ایکس

بلاک شدن جیمز وودز

طبق اخبار هالیوود مووی 21 مدت کوتاهی پس از این صحبت، وودز اسکرین شاتی را به اشتراک گذاشت که تایید می کرد که ایلان ماسک در شبکه اجتماعی ایکس او را بلاک کرده است.

از زمان تصاحب توییتر ماسک، این سایت رسانه اجتماعی دستخوش چندین تغییر بحث برانگیز شده است. از جمله حذف علامت آبی تأیید شده، که در ابتدا به افراد مشهور، سیاستمداران، روزنامه‌نگاران و سایر کاربران مهم اعطا می‌شد. اکنون هر کاربر می تواند در صورت پرداخت هزینه اشتراک ماهانه 8 دلار، علامت چک را دریافت کند.

در ماه مه دورسی به تغییر نام توییتر توسط ماسک واکنش نشان داد. او گفت که ماسک باید از این خرید کنار می‌رفت.

منبع Independent

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =