ایلان ماسک و اتمام معامله 44 میلیارد دلاری خرید توییتر

ایلان ماسک

ثروتمندترین مرد جهان روز چهارشنبه وارد دفاتر توییتر در سانفرانسیسکو شد تا خرید این سرویس رسانه های اجتماعی را تکمیل کند. به نظر می رسد ایلان ماسک در مسیر بستن قرارداد پرفروش ۴۴ میلیارد دلاری خود برای توییتر قرار دارد.

آقای ماسک که تسلا و اسپیس ایکس را اداره می‌کند. روز چهارشنبه از دفتر مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو بازدید کرد و یک ویدیوی 9 ثانیه‌ای از خود در حالی که لبخند می‌زند و سینک چینی را به داخل ساختمان حمل می‌کند، توییت کرد. ایلان یک توییت زد و خبر از ورودش به دفتر توئیتر را عمومی کرد.

بر اساس حکم قضایی، ایلان ماسک ثروتمندترین مرد جهان با یک مهلت روز جمعه برای تکمیل خرید توییتر مواجه است. سه کارمند توییتر که نخواستند نامشان فاش شود، گفتند که انتظار می‌رود او این هفته در جلسات مختلفی در شرکت رسانه‌های اجتماعی شرکت کند. طبق گفته کارمندان و یادداشت داخلی لزلی برلند، مدیر ارشد بازاریابی شرکت، او همچنین قرار است روز جمعه برای کارکنان توییتر سخنرانی کند.

آقای ماسک 51 ساله نیز پروفایل خود را در توییتر با توصیف خود به عنوان “سرپرست توییت” و علامت گذاری مکان خود به عنوان “Twitter HQ” تغییر داد.

ایلان ماسک

حضور ایلان در دفتر توییتر

حضور آقای ماسک در دفتر توییتر حاکی از آن است که او قصد دارد پس از چند ماه طولانی و پر فراز و نشیب، قرارداد را ببندد. این میلیاردر در ماه آوریل با خرید این شرکت موافقت کرد. اما در عرض چند هفته، به نظر می رسد که او از تصمیم خود پشیمان شده و سعی کرد از این تصمیم عقب نشینی کند.

پس از آن توییتر از آقای ماسک شکایت کرد تا او را وادار به پایبندی به قرارداد معامله کند و این پرونده قرار است در ماه جاری به محاکمه برود. این ماه میلیاردر دوباره نظرش را تغییر داد و دوباره متعهد به خرید شد. قاضی دادگاه در این پرونده، دادگاه را به تعویق انداخت و مهلتی را تا 28 اکتبر برای تکمیل معامله تعیین کرد.

طبق اخبار سلبریتی مووی 21 ایلان ماسک قول داده است که توییتر را با خصوصی کردن، اخراج و پرورش مشاغل اشتراکی متحول کند. او گفته است که خواهان آزادی بیان مطلق است و می خواهد قوانین مربوط به تعدیل محتوا در این سرویس را کاهش دهد. از جمله لغو ممنوعیت دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از پلتفرم. او اضافه کرده است که توییتر باید به یک «برنامه همه چیز» با الگوبرداری از WeChat، یک پلتفرم چینی که رسانه‌های اجتماعی، پیام‌های فوری و پرداخت‌های تلفن همراه را ارائه می‌دهد، تبدیل شود.

ایلان ماسک

نگرانی کارمندان توییتر

با وجود ابهامات زیاد در مورد این قرارداد. برخی از 7500 کارمند توییتر دچار اضطراب شده اند. هفته گذشته پس از گزارش هایی مبنی بر اینکه آقای ماسک قصد دارد تا 75 درصد از آنها را اخراج کند. این شرکت به دنبال رفع نگرانی کارکنان بود. توییتر به کارمندان خود گفت که مدیریت فعلی هیچ برنامه ای برای اخراج ندارد. اما نمی تواند هیچ قولی در مورد کاری که آقای ماسک ممکن است انجام دهد، بدهد.

کارمندانی که امیدوارند در شرکت بمانند نیز نگران هستند که غرامت آنها تغییر کند. بر اساس شرایط توافق خود برای خرید توییتر، آقای ماسک موافقت کرد که گزینه های سهام اعطا شده به کارمندان را با پاداش های نقدی برنامه ریزی شده جایگزین کند. اما برخی از کارمندان نگران این هستند که او ممکن است به تعهدات خود در پرداخت غرامت عمل نکند.

روز چهارشنبه، خانم برلند کارمندان توییتر را تشویق کرد که اگر آقای ماسک را در دفتر دیدند به او سلام کنند. “اگر در SF هستید و او را در اطراف می بینید، سلام کنید!”  آقای ماسک آخرین بار در ماه ژوئن در یک جلسه پرسش و پاسخ با کارکنان توییتر صحبت کرد. او در آن جلسه گفت: «من می‌خواهم توییتر به تمدنی بهتر و طولانی‌مدت کمک کند که در آن ماهیت واقعیت را بهتر درک کنیم.»

منبع Nytimes

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 2 =