پاسخ مثبت کاربران به کناره گیری ایلان ماسک از توییتر

کناره گیری ایلان ماسک از توییتر

رای دهندگان توییتر می گویند نتایج نظرسنجی ایلان ماسک نشان می دهد که او باید کناره گیری کند.

یک نظرسنجی توسط ایلان ماسک در توییتر ایجاد شده در مورد اینکه آیا او باید “از سمت ریاست توییتر کناره گیری کند یا خیر”. صبح دوشنبه با اکثر پاسخ دهندگان رای مثبت را به این نظرسنجی دارند. افراد بسیاری مایل به کناره گیری ایلان ماسک از توییتر هستند.

ماسک گفته بود که به نتایج نظرسنجی پایبند خواهد بود. نظرسنجی عصر یکشنبه آغاز شد و با رأی مثبت 57 درصد و رأی منفی 43 درصد به پایان رسید.

بیش از 17 میلیون رای در همه پرسی غیررسمی در مورد رهبری پر هرج و مرج ماسک در توییتر ثبت شد. ماسک با اخراج گسترده کارکنان، تغییر وضعیت حساب های تعلیق شده که قوانین توییتر را نقض کرده بودند، تعلیق روزنامه نگاران و تغییر در سیاست های توییتر هرج و مرج بسیاری را ایجاد کرد.

کناره گیری ایلان ماسک از توییتر

تبلیغات در توییتر

نتایج این نظرسنجی درست در زمانی ثبت شد که کسب و کار توییتر با چالش های جدید مواجه شده است. از زمانی که ماسک در ماه اکتبر توییتر را خرید. تعدادی از برندها تبلیغات خود را در این پلتفرم متوقف کردند. ماسک بارها اعلام کرده است که وضعیت مالی توییتر وخیم است. دان آیوز تحلیلگر Wedbush Securities تخمین می‌زند که توییتر پس از خروج تبلیغ‌کنندگان، سالانه ۴ میلیارد دلار از دست می‌دهد.

ماسک در پاسخ به یک توییت در روزیکشنبه که در آن محقق هوش مصنوعی MIT لکس فریدمن گفت که پست مدیرعاملی را بر عهده خواهد گرفت، اعتراف کرد که عملکرد خوبی نداشته است. ماسک در توییتی نوشت: « این شرکت از ماه می در مسیر ورشکستگی قرار گرفته است». با این حال ماسک گفت که به دنیال مدیرعامل جدید نیست.

ماسک در توییتر خود نوشت: “هیچکس شغلی را نمی خواهد که برای زنده نگه داشتن توییتر باشد. هیچ جانشینی وجود ندارد.” “مسئله پیدا کردن یک مدیر عامل نیست. مسئله پیدا کردن مدیر عاملی است که بتواند توییتر را زنده نگه دارد.”

کناره گیری ایلان ماسک از توییتر
نتیجه نظرسنجی توییتر

ورشکستگی توییتر

طبق اخبار هالیوود مووی 21 ماسک میلیاردها دلار از سهام تسلا را فروخته است تا بتواند هزینه خرید توییتر را پرداخت می کند. این موضوع باعث شد سهام تسلا در ماه گذشته 11 درصد سقوط کند. اما پس از فاش شدن نتایج نظرسنجی کناره گیری ایلان ماسک از تویتر، سهام تسلا در معاملات پیش از بازار 5 درصد افزایش یافت.

ایوز در یادداشتی به مشتریان گفت: «این یک لحظه سیاه برای ماسک بود. که از زمن شروع فعالیت ماسک در توییتر باعث بد شدن نام های تجاری مرتبط با ماسک شد.»

با این حال با یا بدون عنوان مدیر عامل، ماسک تقریباً به طور قطع به کنترل مسیر شرکت ادامه خواهد داد.

پس از تصاحب توییتر، ماسک هیئت مدیره شرکت را منحل کرد. ماسک به‌عنوان تنها مدیر هیئت‌مدیره و مالک شرکت می‌تواند مدیرعامل بعدی را منصوب کند. همچنین به آن شخص بگوید که در جایگاه مدیرعاملی چه کاری انجام دهد.

کناره گیری ایلان ماسک از توییتر

مدیر عامل جدید توییتر

ماسک به جای رهبری توییتر، از سرمایه گذاران و دوستانش استفاده کرد تا با او کار کنند. زیرا او تغییرات مهمی را در شرکت توییتر انجام داد. این فهرست شامل جیسون کالاکانیس سرمایه‌گذار، دیوید ساکس شریک کرافت ونچرز و شریرام کریشنان شریک عمومی آندرسن هوروویتز است.

در صورتی کناره گیری ایلان ماسک از توییتر ، برخی از این افرادی که نام بردیم اکنون می توانند در فهرست نهایی قرار گیرند تا به عنوان مدیرعامل شرکت انتخاب شوند.

اندکی پس از اینکه ماسک آخرین نظرسنجی خود را منتشر کرد. کالاکانیس نظرسنجی خود را در مورد اینکه چه کسی باید مدیر عامل بعدی توییتر شود ارسال کرد: خودش، ساکس، یا کالاکانیس و ساکس با هم به عنوان مدیرعامل.

در حال حاضر گزینه چهارم با اختلاف زیادی برنده بود: یعنی گزینه «سایر».

منبع CNN

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =