فیلم های Evil Dead؛ از بدترین تا بهترین

فیلم های Evil Dead

چیزی که به عنوان یک فیلم کوتاه کم‌هزینه در سال 1978 به نام درون جنگل شروع شد، تبدیل به چیزی شد‌ه است که طرفداران ژانر ترسناک اکنون آن را به عنوان فرنچایز Evil Dead می شناسند. و آن را گرامی می دارند. اولین فیلم رسمی که این نام را یدک می کشد در سال 1981 سا‌خته شد و از آن زمان در مجموع چهار فیلم سا‌خته شد‌ه است. جدیدترین آنها، Evil Dead Rise در سال 2023 است که هیاهوی پیرامون این فیلم احتمالاً آن را به یکی از بزرگترین فیلم های سال در ژانر ترسناک تبدیل می کند. علاوه بر این، انتشار آن فرصت خوبی را برای نگاه کردن به کل مجموعه فیلم ایجاد می کند. با معرفی فیلم های Evil Dead همراه مووی 21 باشید.

5. Evil Dead (2013)

Evil Dead از فیلم های Evil Dead

راستش را بخواهید، برای طرفداران ترسناک، هیچ فیلمی در فرنچایز Evil Dead را نمی توان فیلم بد نامید. به هر حال، حتی بازسازی/به‌روزرسانیِ محصول سال 2013 هم قطعاً طرفداران خود را دارد و دارای لحظاتی پرتنش، فضای کلی شوم و برخی از موارد واقعاً وحشتناک است. این فیلم از سری فیلم های Evil Dead در رتبه آخر بهترین فیلم های این فرنچایز قرار دارد.

4. Evil Dead Rise (2023)

Evil Dead Rise از فیلم های Evil Dead

جدیدترین اثر این مجموعه، Evil Dead Rise، بی نقص نیست، اما مطمئناً گامی در مسیر درست برای Evil Dead در قرن 21 است. بلافاصله، به لطف محیطش، خود را متفاوت از فیلم های قبلی نشان می دهد. زیرا بیشتر آن در یک مجتمع آپارتمانی کلاستروفوبیک، تاریک و فرسوده اتفاق می افتد. همچنین به دلیل اینکه چه کسی این بار توسط نیروهای شیطانی هدف قرار می گیرد متمایز می شود، زیرا روی یک مادر مجرد، خواهر کوچکترش و سه فرزندش تمرکز دارد.

فراتر از آن، بسیاری از لحظات Evil Dead Rise طبق انتظار ایفا می شوند. خونریزی زیاد و خشونت وحشیانه در این اثر وجود دارد. صحنه‌های فراوانی با مردمی که توسط Deadites عذاب می‌کشند، و چند لحظه که حاوی کمدی بسیار تاریک است.

3. Evil Dead 2 (1987

Evil Dead 2 از فیلم های Evil Dead

راستش را بخواهید، رتبه بندی سه فیلم برتر Evil Dead فوق العاده سخت است. دلایل محکمی وجود دارد که هر سه فیلم سم ریمی + بروس کمپبل بهترین هستند. ممکن است Evil Dead 2 پایین تر از بقیه ای باشد که ریمی و کمپبل با هم ساخته اند، اما این به این معنی نیست که Evil Dead 2 به شدت بدتر است. این اثر یک فیلم فوق العاده است. برای یک طرفدار فیلم های ترسناک قدیمی، جدا کردن این سه فیلم ممکن است مانند انتخاب یک کودک مورد علاقه باشد.

مطلب مرتبط: بهترین فیلم های ترسناک ۲۰۲۲ به ترتیب

هر فیلم در سه گانه اصلی Evil Dead از نظر سبکی، موضوعی و – تا حدی – از لحاظ روایی به هم مرتبط است، اما هر کدام لحن متفاوتی دارند. Evil Dead 2 تقریباً یک تقسیم بین ترسناک و کمدی دارد و بنابراین هر دو طرف این فرانچایز وحشی را به خوبی نشان می دهد. این قسمت از بهترین فیلم های Evil Dead است.

2. The Evil Dead (1981)

The Evil Dead از فیلم های Evil Dead

بروس کمپبل حتی با یک ایفای نقش ملایم تر، همچنان در مردگان شیطانی در سال 1981 درخشید. و این فیلم بود که او را به یک ستاره تبدیل کرد. The Evil Dead با بودجه بسیار کم سا‌خته شد‌ه است.

این سری با این فیلم شروع به کار کرد و به طرز باورنکردنی‌ای هم خوب شروع کرد. و تا به امروز به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک کم‌هزینه در تمام دوران شناخته می‌شود.

1. Army of Darkness (1992)

Army of Darkness از فیلم های Evil Dead

با وجود تفاوت های این فیلم با دیگر آثار این فرنچایز، این قسمت انرژی و سرگرمی Evil Dead را در بهترین حالت خود حفظ می کند. این قسمت واقعاً یکی از خنده دارترین فیلم های دهه 1990 است و مسلماً به عنوان یکی از به‌یادماندنی‌ترین فیلم های تمام دوران شناخته می شود. این فیلم بهترین قسمت از سری فیلم های Evil Dead است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + نه =