۱۰ سریال فانتزی که اگر ارباب حلقه‌ها را دوست دارید، باید ببینید

طرفداران ارباب حلقه‌ها این روزها سرشان با سریالی که سروصدا به پا کرده، یعنی «The Rings of Power» سرگرم هستند. اما اگر به دنبال چیزهای بیشتری هستید، این مقاله برای شماست.

طرفداران ارباب حلقه‌ها این روزها سرشان با سریالی که سروصدا به پا کرده، یعنی «The Rings of Power» سرگرم هستند. اما اگر به دنبال چیزهای بیشتری هستید، این مقاله برای شماست.

راستی اگر به دنبال اطلاعات بیشتری از بازیگران و دنیای سریال حلقه‌های قدرت هستید، می‌توانید مصاحبه با بازیگران این سریال را با ترجمه اختصاصی Movie21 بخوانید.

ارباب حلقه‌ها بی‌شک یکی از نمادین‌ترین سه‌گانه‌های سینمایی تمامی دوران است که تنها به ژانر فانتزی محدود نمی‌شود. وقتی به دنبال فیلم‌ها و سریال‌هایی از این قبیل باشید، اکشن‌های نفس‌گیر و نبردهای بزرگ بر سر قلمروهای قرون وسطایی نیز شما را به یاد دنیای ارباب حلقه‌ها خواهد انداخت.

انتظارات زمانی بالا خواهد بود که به دنبال چیزی برابر با فیلم‌های ارباب حلقه‌ها باشیم، خوشبختانه، چندین سریال وجود دارد که می‌توانند با این سه‌گانه بی‌نظیر و کلاسیک رقابت کنند و حتی از آن پیشی بگیرند.

The Shannara Chronicles

۲ فصل، ۲۰ قسمت

همانند ارباب حلقه‌ها، رویدادنامه شانکارا هم از لوکیشن‌ها و صحنه‌های نفس‌گیر بسیاری بهره می‌برد و آنها را به میدان نبردی سخت میان آدم‌های فانتزی مختلف می‌کشاند. در رویدادنامه شانکارا، نژادهای مختلف انسان و الف‌ها مجبور می‌شوند با هم متحد شده و علیه تهدید جدیدی از شیاطینی که قبلا تبعید شده بودند، مبارزه کنند.

این مجموعه بر اساس پرفروش‌ترین سری کتاب‌های فانتزی نوشته تری بروکس، با همین نام ساخته شده. رویدادنامه شانکارا پر از اکشن، ماجراجویی و هرج و مرج است و به خوبی خلا به جا مانده از ارباب حلقه‌ها و بازی تاج و تحت و امثالهم را پر می‌کند. شاید از نظر نقد و بررسی و رتبه‌بندی در سطح بالایی نباشد، اما باز هم برای طرفداران ژانر فانتزی ارزش تماشا دارد.

See

۳ فصل، ۱۷ قسمت

دیدن، فرضیه منحصربه‌فرد خود را دارد که حول ارزش دیدن و جهانی که در آن مفهومی نادر است، متمرکز شده. در این داستان شخصیت‌هایی چون بابا وس (با بازی جیسون موموآ) قرار دارند که هر کاری برای محافظت از کسانی که دوست دارند انجام می‌دهند و طبیعتا در این بین درگیری نیز وجود دارد.

دیدن ترکیبی از فانتزی، علمی‌تخیلی و اکشن-ماجراجویی در یک پکیج است و قطعا ارزش تماشا را دارد. داستانی جذاب و سطح خاصی از خشونت را به تصویر می‌کشد که ممکن است برای طرفداران ارباب حلقه‌ها جذاب باشد.

Britannia

۳ فصل، ۲۷ قسمت

بریتانیا یک درام اسطوره‌ای-تاریخی است که عناصر فانتزی را در خود جای داده. در سال ۴۳ میلادی، زمانی که رومی‌ها به بریتانیا حمله کردند، بریتانیا در بی‌رحمی و خشونت خود رشد کرد. همچنین به عناصر آیینی و عرفانی می‌پردازد که این مجموعه را تاحدودی غیرقابل‌پیشبینی می‌کند.

بریتانیا یک سریال تاریک با یک محیط و فرض است که رفته رفته جذاب‌تر و عمیق‌تر از قبل می‌شود و جای خود را بیشتر در دل بینندگان پر می‌کند. کسانی که عاشق فانتزی‌هایی که پر از صحنه‌های جنگی و داستان‌های مرموز باشد، قطعا بریتانیا را دوست خواهند داشت.

The Witcher

۲ فصل، ۱۶ قسمت

ارباب حلقه‌ها هم در داستان خود و هم در مبارزات بزرگش در مقیاس عظیم و حماسی‌ای بر ویچر برتری دارد. در عین حال که ویچر نتفلیکس هنوز به عظمت حماسه تالکین نرسیده، اما به اندازه کافی جذاب است تا نامش در کنار ارباب حلقه‌ها قرار بگیرد.

درست زمانی که تعاملات انسانی ویچر باعث می‌شود بینندگان فراموش کنند که این یک سریال فانتزی در مورد کشتن هیولاهاست، گونه‌ای عجیب و غزیب از هیولا با ظاهر وحشتناک خود به میان می‌آید تا یادآور شود که در حال مشاهده چه چیزی هستید. شمشیرزنی و سینماتوگرافی در ویچر مثال‌زدنی است و باعث می‌شود هر کسی که تشنه اکشن‌های فانتزی است، گوشه چشمی به این اثر داشته باشد.

لینک‌های مفید: ۱۰ فیلم کمیک بوکی با سینماتوگرافی شگفت‌انگیز

Vikings

۶ فصل، ۸۹ قسمت

هر چیزی که از زندگی وایکینک‌ها ببینیم، مطمئنا مبارزات خشن و بی‌رحمانه‌ای را به نمایش می‌گذارد. سریال وایکینگ‌ها این خشونت را نشان می‌دهد و به همه شخصیت‌های اصلی اجازه درخشش در صحنه نبرد را می‌دهد.

اگرچه تم کلی وایکینگ‌ها در آغاز فتح است، اما یک درام شخصیتی راضی‌کننده و هیجان‌انگیز نیز هست. هر کسی که به دنبال تجربه چیزی شبیه به ارباب حلقه‌ها با جادوی بسیار کمتر است، حتما به سراغ وایکینگ‌ها بیاید.

Marco Polo

۲ فصل، ۲۰ قسمت

در این سریال مارکو پولو کاشف مشهور ونیزی را در حال پیوستن به دربار کوبلای خان، حاکم افسانه‌ای مغول می‌بینیم/ این سریال اگرچه از نظر ژانر به جنبه‌های دراماتیک و ماجراجویانه تکیه دارد، اما قطعا از بسیاری از جهات با ارباب حلقه‌ها مقایسه می‌شود.

این سریال درام وتنش زیادی دارد و صحنه‌های مبارزه هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده و تعاملات کلی بین شخصیت‌ها دارد. این سریال به بررسی یک فرهنگ جدید می‌پردازد، اینکه مارکو پولو چگونه می‌تواند با فرهنگ مذکور هماهنگ شود، و اینکه آیا حق انجام این کار را دارد یا نه.

Legend Of The Seeker

۲ فصل، ۴۴ قسمت

افسانه جستجوگر اثر سم ریمی، بر اساس مجموعه رمان فانتزی با نام «شمشیر حقیقت» نوشته تری گودکایند ساخته شده. این سریال در سال ۲۰۰۸ شروع به پخش کرد و پیش از لغو شدن در سال ۲۰۱۰، تا فصل دوم منتشر شد.

اگرچه طراحی و صداگذاری افسانه جستجوگر را نمی‌توان لزوما با آثاری چون ارباب حلقه‌ها، ویچر و بازی تاج و تخت مقایسه کرد، اما اجرای کلی آن باز هم جذاب است. این سریال ترکیبی از فانتزی، سوپرنچرال و ماجراجویی با تمی تاریک است.

Black Sails

۴ فصل، ۳۸ قسمت

تا جایی که دنیاهای پر از هرج و مرج و پر از اکشن وجود دارند، بلک سیلز قطعا در آن لیست وجود خواهد داشت. این سریال پر از پیچش‌های داستانی تکان‌دهنده است و به ندرت می‌توانید در طی این سریال به راحتی نفس بکشید.

بلک سیلز به راحتی برای هر کسی که جنبه ماجراجویی ارباب حلقه‌ها را دوست دارد جذاب خواهد بود.

The Last Kingdom

۵ فصل، ۴۶ قسمت

آخرین پادشاهی یکی دیگر از اکتشاف‌های زندگی وایکینگی است. ولی در این سریال رابطه بین وایکینگ‌ها و آنگلوساکسون‌ها را با پیچ‌وخم‌های فراوان بررسی می‌کند.

آخرین پادشاهی سهم عادلانه‌ای در دسیسه‌های سیاسی دارد ولی همچنان در نمایش خود از درگیری‌های وحشیانه طرفین برتری دارد. دیالوگ‌هایی که در حین قدم زدن به زبان می‌آورند بسیار عمیق و تاثیرگذار بوده و سکانس‌های مبارزه شدیدا دلچسب و موثری دارد.

Game Of Thrones

۸ فصل، ۷۳ قسمت

بازی تاج و تخت از پیشرفت چشمگیری برخوردار بود تا به یکی از مشهورترین و مورد احترام‌ترین سریال‌های تمام ادوار تبدیل شد. پایان‌بندی سریال بسیار بجث‌برانگیز بود، اما داستان‌سرایی و اجرای کلی بسیار عالی انجام شده بود.

طرفداران ارباب حلقه‌ها قدردان این ساختار کند خواهند بود، چرا که به بیننده که ذهنش مشغول اتفاقات پیرامون سریال است، هیجان می‌دهد و او را سر ذوق می‌آورد. این سریال هشت فصل دارد که می‌تواند تجربه بسیار خوبی برای طرفداران فانتزی باشد.

به نظر شما طرفداران ارباب حلقه‌ها، کدام سریال می‌تواند بهتر عمل کند؟ چیز دیگری می‌شناسید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 17 =