بازپرداخت مالیاتی گلادیاتور 2 با مبلغ 160 میلیون دلار رکورد مالی را در اروپا شکست

بازپرداخت مالیاتی گلادیاتور 2

گلادیاتور 2 برای تولید خود در کشور مالت بازپرداخت هنگفتی 160 میلیون دلاری دریافت خواهد کرد و یک رکورد سینمایی در اروپا را می شکند. بازپرداخت مالیاتی گلادیاتور 2 بخشی از تلاش بزرگ‌تر کمیسیون اتحادیه اروپا برای تشویق تولیدات هالیوودی با بودجه بالا در اروپا است.

گلادیاتور 2 تخفیف مالیاتی بزرگی را از تولید این فیلم در کشور مالت دریافت خواهد کرد. از طریق کمیسیون فیلم مالت اعلام شده که به شرکت‌های سازنده در صورت فیلم‌برداری در مالت تا 40 درصد بازپرداخت نقدی ارائه می‌کند. گلادیاتور 2 46.7 میلیون یورو یا 160 میلیون دلار آمریکا پس از تولید خود دریافت خواهد کرد. این نشان دهنده رکورد بزرگترین کمک مالیاتی دولت برای یک فیلم در اتحادیه اروپا است.

بازپرداخت مالیاتی گلادیاتور 2

بازپرداخت تولید گلادیاتور 2 بی سابقه است

تخفیف مالیاتی هنگفت و یا همان بازپرداخت مالیاتی گلادیاتور 2  یک بازپرداخت به عنوان بخشی از تلاش بزرگ‌تر کمیسیون اتحادیه اروپا برای تشویق فیلم‌سازی در این منطقه است. که این برنامه های مشوق مالیاتی به بسیاری از کشورهای اروپایی تعلق می گیرد. زیرا اروپا امیدوار است تولیدات هالیوودی در مقیاس بزرگ و با بودجه بالا را به منطقه هدایت کند. با توجه به اینکه اسکات کارگردان بزرگی است و گلادیاتور 2 پس از دو دهه باز می گردد و طرفداران زیادی دارد. کمیسیون فیلم مالت مطمئناً در این تلاش موفق بوده است.

حتی با این طرح بازپرداخت 160 میلیون دلاری گلادیاتور 2 برای معافیت‌های مالیاتی سینمای اتحادیه اروپا بی‌سابقه است. ایتالیا دومین امتیاز مالیاتی بزرگ را ارائه کرد و حتی کمتر از نصف مبلغی بود که مالت برای گلادیاتور 2 پرداخت کرد. با توجه به اعتصابات بازیگران و نویسندگان در حال حاضر در ایالات متحده و احتمالاً تاخیر در اکران گلادیاتور 2، این پول تسکین بزرگی برای تولید است.

برنامه بازپرداخت مالیات برای مالت آنقدرها که تصور می شود خوب به نظر نمی رسد. اگرچه گلادیاتور 2 در مالت فیلمبرداری شد. اما تولید مانند مورد اکثر تولیدات هالیوودی که در اروپا فیلمبرداری می‌شوند اکثراً خدمه خارجی را به همراه داشتند. بنابراین، در حالی که بازپرداخت برای گلادیاتور 2 مفید است. ارزش آن در نظر گرفته نمی‌شود که چقدر از بودجه تولید گلادیاتور 2 از منابع مالتی صرف شده است. حتی اگر فیلمبرداری در این کشور انجام شده است. بنابراین، در حالی که رکورد بازپرداخت گلادیاتور 2 قابل توجه است، ممکن است گامی در جهت تحریک اقتصاد به روشی که کمیسیون فیلم در ابتدا در نظر گرفته بود نباشد.

منبع Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =