کوئنتین تارانتینو دیگر فیلم نخواهد ساخت!

خداحافظی کوئنتین تارانتینو از دنیای هالیوود پس از اتمام دهمین فیلمش در دنیای هنر هفتم...

کوئنتین تارانتینو:” در حال ساخت آخرین فیلم دوران کاری ام هستم”
کوئنتین تارانتینو، نویسنده و کارگردان موفق هالیوود میگوید دهمین فیلم او، آخرین فیلمی است که میسازد.
آخرین اخبار سینما را در مووی 21 بخوانید:


برای مدت طولانی تارانتینو میگفت که فیلم دهم او آخرین فیلم اوست، و به نظر میرسد او قصد دارد به قولش عمل کند. ادامه ی Kill Bill Vol. One و Two که به عنوان یک فیلم شناخته میشوند (دو فیلم با هم به اسم Kill Blii: The Whole Bloody Affair شناخته میشوند) تارانتینو با حساب این فیلم ها میگوید تاکنون نه فیلم ساخته است.

کوئنتین تا امروز دو اسکار برای نویسندگی برنده شده است.در یک گفتگو با YMH Studios تارانتینو گفت که چرا فیلم پیش رویش دهمین و آخرین فیلم او خواهد بود. دلیل این اتفاق مستقیما به اینکه تارانتیتو چگونه میخواد دفتر طلایی و پر افتخار دوران کاری اش که از آن لذت برده است را ببندد.

فیلمبرداری فیلم Kill Bill

صحبت های کارگردان پالپ فیکشن در مورد دوران طلایی اش در سینما


“من هر کاری میخواستم بکنم را انجام داده ام. من دوران شغلی بی نظیری داشتم. مقدار شگفت انگیزی شانس داشتم، بخت و اقبال بلندی داشتم. اصلا نمیدونستم که مخاطبین…در حقیقت اگه بخوام حدس بزنم میگم که اصلا فکرش رو نمیکردم که مخاطب هیچکدوم از فیلم های من رو بپذیره.”

“و معلوم شد قضیه این نبوده. و من تونستم تو این صنعت تو بالاترین جایگاهی که یک کارگردان میتونه کار کنه، کار کنم. میخوام توی همون اوج خداحافظی کنم. میخوام وقتی برم که هنوز فیلم جدید کوئنتین تارانتینو یه اتفاق مهم محسوب میشه.”

“نمیخوام اینجوری باشه که: یادمه که چقد دنبالش میکردم، یادمه چقد شوق و ذوق داشتم براش، یادمه وقتی پوستر لعنتی شو به دیوار زده بودم. اون خیلی باحاله و اینها، ولی دیگه پیر شده، اون دیگه همون کوئنتین نیست، اون دیگه به درد نمیخوره.”

تارانتینو ستاره ی مشاهیر خود را در بلوار هالیوود دریافت کرد


آیا کوئنتین تارانتیتو خط بی نقص فیلم هایش را حفظ خواهد کرد؟


تارانیتنو سهم خود را در فیلم های خوب داشته است. در حقیقت، از فیلم Death Proof، تمام فیلم هایی که کارگردانی کرده حداقل یک اسکار برده اند. علاوه بر این، تقریبا تمام فیلم های او نشان Fresh Designation در مجموع نقد های سایت Rotten Tomatoes دریافت کرده اند.


درحالیکه هنوز اطلاعاتی دقیقی از آخرین فیلم کوئنتین تارانتینو در دست نیست، خالق آن میگوید فیلم هنوز در مراحل اولیه ی تولید است، احتمال بالایی وجود دارد که تارانتینو جنب و جوش جدیدترین پروژه اش را به دلیل آخرین بودن آن تشدید کند.


آخرین فیلم او قبل از دهمین فیلم او، Once Upon a Time in Hollywood، به طور جهانی یکی از بهترین کارهای او شناخته شد. تارانتیتو خودش آن را بهترین چیزی که ساخته بود نامید.


یکی از عناصری که به نظر میرسد باعث موفقیت فیلم های تارانتیتو را تضمین میکند فلسفه ی شخصی او در بحث کلی فیلمسازی است. شوق و ذوق او در فیلم ساختن به ما تضمین میدهد که او هیچوقت سمت تهیه کنندگی نخواهد رفت. همانطوری که خود او هم گفته است دوست دارد او کسی باشد که روی صندلی کارگردانی مینشیند.


تارانتینو همیشه ذوق و حرارت زیادی به فیلم هایش می آورد، و به خاطر همین دلیل، احتمالا از فیلم آخر او هم به اندازه ی فیلم های قبلی اش استقبال خواهد شد. چیزهایی مثل علاقه ی او به این پروژه، توجه او به جزئیات، و اراده ی جزم او برای درست انجام دادن این پروژه ترکیب خوبی برای ساخت این فیلم پر رمز و راز هستند.

مطالب مرتبط: کوئنتین تارانیتنو به دنیای مارول می آید

تارانتینو، برد پیت، مارگو رابی و دی کاپریو بر روی فرش قرمز فیلم “Once Upon a Time in Hollywood”


وقتی تارانتینو فیلم Once Upon a Time in Hollywood را ساخت، مطمئن شد که سر صحنه ی فیلمبرداری جزئیات دائما چک شوند، تا جایی که بروشور هایی که حتی واضح در قاب دیده نمیشدند را به صحنه اضافه کرد. این مقدار از توجه و دقت به جزئیات فیلم های او را به سطح بالاتری برای غرق شدن مخاطب در آن میبرد.

به همین خاطر بود که Once Upon a Time in Hollywood دو جایزه ی اسکار برد: یکی جایزه ی بهترین دستاورد طراحی تولید و جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد. تارانتینو فقط فیلم های خوبی نمینویسد، او مطمئن میشود که تمام جنبه های فیلم با استاندارد های بالای او برابری کند.

اگر تارانتینو به ساخت قاب های بی نظیر و اصیل در کارهایش برای همکارانش ادامه دهد، نه تنها احتمال دارد او به ادامه دادن رشته ی فیلم های بی نظیرش ادامه دهد، بلکه ممکن است بتواند بالاخره ی جایزه ی بهترین کارگردان را هم با خود به خانه ببرد.
منبع: Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =