رتبه‌بندی بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000

بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000

دهه 2000 تا 2010 به طور گسترده ای زمان تاریکی برای ژانر وحشت در نظر گر‌فته شد. با معرفی بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000 همراه باشید.

10. The Host (2006)

The Host از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000

در این کار که از آثار اولیه بونگ جون هو است، موجودی جهش‌یافته توسط زباله های سمی به سئول حمله می کند و پدری را وادار می کند که برای نجات دخترش با آن مبارزه کند.

این فیلم که به همان اندازه ریشه در ژانر کایجو و نگرانی های کره جنوبی در مورد تجاوز آمریکایی ها دارد، می تواند بین حماقت و تلخی به طور کامل تعادل برقرار کند. همانطور که از کارگردانی که برنده بهترین فیلم می شود انتظار می رود، میزبان فیلمی باورنکردنی و یکی از شاهکارهای سینمای کره است.

9. The Others (2001)

The Others از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000

در این فیلم ترسناک گوتیک، یک زن مذهبی به شک و شبهه می افتد که نکند خانه اش پس از جنگ جهانی دوم خالی از سکنه نبو‌ده باشد.

خوشبختانه بازی نیکول کیدمن در این فیلم یکی از بهترین ها در تاریخ ژانر وحشت است. این فیلم به عنوان یکی از بهترین های بی چون و چرای دهه 2000 شنا‌خته می شود.

8. 28 Days Later (2002)

28 Days Later از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000

در این فیلم کلاسیک، یک مرد بریتانیایی که از کما بیدار می شود، خود را در میان یک آخرالزمان «خشمناک» ویروسی می بیند. این اثر یکی از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000 است.

7. The Happiness of the Katakuris (2001)

The Happiness of the Katakuris از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000

هر ثانیه از این فیلم وحشیانه و شگفت انگیز است. کاتاکوریس تقریباً هر ژانری را که می‌توان تصور کرد در یک مقطع زمانی در خود دارد، کمدی پوچ، جوک‌های سیاه در مورد مرگ و خودکشی، و ژانر موسیقایی را با استعدادی شگفت‌آور متعادل می‌کند. این فیلم یکی از موفقیت های اولیه میکه در بازار خارجی بود و به راحتی می‌توان فهمید که چرا.

6. Little Otik (2000)

Little Otik از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000

در این فیلم عجیب و غریب به کارگردانی یان شوانک ماجر، زوجی که با ناباروری سروکار دارند، تلاش می‌کنند تا یک شبه‌نوزاد را از کنده درخت بسازند. و این آغازگر ایجاد اتفاقات عجیب و غریب است.

با اینکه این فیلم دارای مضامین و مفاهیم عجیب و غریبی است و از چیزهای غیرمعمولی بهره می برد، اما بی شک یکی از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000 می باشد.

5. The Devil’s Backbone (2001)

The Devil's Backbone از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000

در این فیلم به کارگردانی گیرمو دل تورو، یک یتیم ارواحی را کشف می کند و در پس زمینه ای از جنگ داخلی اسپانیا درگیر دسیسه های آنها می شود.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های کریستوف والتز

یکی از کاربران سایت Letterboxd، این فیلم را «فریبنده‌تر و ناراحت‌کننده‌تر از هر ترسناک دیگری» توصیف می‌کند و دلیل خوبی هم دارد. این فیلم به طرز باورنکردنی‌ای تحسین شد‌ه است و همه طرفداران این کارگردان باید این اثر را تماشا کنند.

4. Inland Empire (2006)

Inland Empire از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000

یک چیز در مورد Inland Empire غیرقابل انکار است و آن این است که فیلم در سطحی عمیق و اولیه کاملاً وحشتناک است که اکثر فیلم ها حتی قادر به لمس آن سطح از ترسناکی نیستند. شما هرگز فیلمی به مانند این اثر که یکی از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000 است پیدا نخواهید کرد.

3. Vampire Hunter D: Bloodlust (2000)

Vampire Hunter D: Bloodlust از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000

در این اقتباس از یک سری طولانی از رمان های ترسناک ژاپنی، یک نیمه خون آشام که در دنیایی پساآخرالزمانی زندگی می کند، باید تلاش کند زن جوانی را از دست خون آشامی به نام کنت مایر لینک نجات دهد.

این فیلم یکی از جالب ترین فیلم های انیمیشنی است که تا به حال دیده اید. هر ثانیه، هر فریم، هر دیالوگ در این فیلم به سبکی جذاب سا‌خته شد‌ه. این اثر از کاندیدهای بهترین انیمیشن های ترسناک تاریخ است.

2. Shaun of the Dead (2004)

Shaun of the Dead از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000

در اولین کارگردانی ادگار رایت، دو دوست بریتانیایی باید با آخرالزمان زامبی‌ها مبارزه کنند و تلاش کنند تا اختلافات شخصی خود را در این میان حل کنند.

Shaun of the Dead در میان تمام کمدی‌های ترسناک به دلیل ترکیب خوب لحن‌هایش متمایز است. این فیلم یکی از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000 است.

1. Let the Right One In (2008)

Let the Right One In از بهترین فیلم های ترسناک دهه 2000

در این فیلم خون آشامیِ سوئدی، یک پسر جوان زورگو به نام اسکار، با دختری به نام الی دوست می شود. خیلی زود چیزهایی مشخص می شود که داستان را از این رو به آن رو می سازد.

بزرگترین اشتباهی که هنگام تماشای این فیلم می توانید مرتکب شوید، نزدیک شدن به آن به عنوان یک فیلم ترسناک است. در حالی که این فیلم از نظر فنی به دلیل موضوع خونخوارانه‌اش در ژانر ترسناک قرار دارد، اما بیشتر یک عاشقانه هنری غم انگیز است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =