رتبه‌بندی بهترین فیلم ها با موضوع انتقام

بهترین فیلم ها با موضوع انتقام

از حماسه پیچیده‌ی کوئنتین تارانتینو در جنگ جهانی دوم، حرامزاده های لعنتی، تا شاهکار قانون شکن کریستوفر نولان، یادگاری. با معرفی بهترین فیلم ها با موضوع انتقام همراه مووی 21 باشید.

10. Gladiator (2000)

Gladiator از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام

بخش بزرگی از کاربران فضای مجازی از گلادیاتور،. اثر برنده بهترین فیلم اسکارِ ریدلی اسکات به عنوان یکی از فیلم ها با موضوع انتقام مورد علاقه خود یاد کرده‌اند. این فیلم داستان ماکسیموس دسیموس مریدیوس (راسل کرو) را روایت می‌کند. این اثر شیوه‌ای را به تصویر می‌کشد که سرباز بلندپایه رومی مجبور به بردگی می‌شود و به دنبال انتقام از کومودوس خائن (واکین فینیکس) است.

داستان شناخته‌شده، تکان دهنده و تراژیک است، اما همچنین پر از احساسات، اکشن های وحشیانه، و ماجراهای هیجان انگیز است. این فیلم به زیبایی سا‌خته شد‌ه است.

9. The Revenant (2015)

The Revenant از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام

ممکن است The Revenant را بیشتر به عنوان فیلمی به یاد بیاوریم که در نهایت اسکار شایسته لئوناردو دی کاپریو را به دست آورد، اما در عین حال بسیار بیشتر از اینها است. این اثر داستان دلخراش یک مرزنشین است که به دنبال انتقام از کسانی است که او را در انتظار مرگ رها کرده‌اند.

شاید یکی از تاریک ترین و بهترین فیلم ها با موضوع انتقام از دهه 2010، The Revenant حیرت انگیز باشد. در حالی که فیلم‌های کمتری از این دست تمایل دارند مفهوم انتقام را تجلیل یا حتی رمانتیک کنند، کارگردان آلخاندرو جی ایناریتو آن را به همان شکلی که واقعاً هست به تصویر می‌کشد: وحشیانه و خردکننده.

8. Once Upon a Time in the West (1968)

Once Upon a Time in the West از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام

به سختی می توان گفت که بهترین فیلم سرجیو لئونه کدام است، زیرا او فیلم های فوق العاده زیادی دارد. اما اگر بخواهیم موردی را برای یک نفر مطرح کنیم، خیلی ها فکر می کنند روزی روزگاری در غرب، یکی از بهترین وسترن های تمام دوران، انتخاب آسانی است.

این فیلم در مورد دو مرد است که از زمین یک زن در برابر تصرف توسط راه آهن محافظت می کنند. لئون ساختارشکنی نابغه‌ای از پیشرفت، انتقام و ژانر وسترن می سازد. این اثر یک روایت بسیار پیچید‌ه است که ارزش وقت گذا‌شتن برای مدت‌زمان سه ساعته‌اش را دارد

7. Gone Girl (2014)

Gone Girl از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام

بسیاری از فیلمسازان نمی توانند به اندازه دیوید فینچر ژانر هیجان انگیز را به یک تجربه هیجان انگیز تبدیل کنند. Gone Girl، یکی از بهترین آثار او، مردی را تحت نظر رسانه ها نشان می دهد که مظنون اصلی ناپدید شدن همسرش می شود.

این فیلم بی عیب و نقص سا‌خته شد‌ه و با بازی Rosamund Pike در نقش امی دانی اثری است که یکی از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام را روایت می کند.

6. Memento (2000)

Memento از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام

وقتی می‌پرسیم بهترین فیلم کریستوفر نولان چیست، مطمئناً پاسخ‌ها متفاوت است. اما Memento، یکی از اولین کارهای او، بدون شک خلاقانه‌ترین و تحسین برانگیزترین فیلمی است که او سا‌خته است. این داستان به ترتیب زمانی معکوس گفته‌ می شود، داستان مردی است که دچار فراموشی پیشرو‌نده است و مردی را که همسرش را به قتل ر‌سانده است، ردیابی می کند.

ساختار چالش برانگیز مطلقاً تنها چیزی نیست که فیلم ارائه می دهد. از طریق یک داستان انتقام جویی هوشمندانه، نشان می‌دهد که انسان‌ها برای بخشید‌ن معنایی به زندگی‌شان تلاش می‌کنند.

5. Inglourious Basterds (2009)

Inglourious Basterds از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام

حرامزاده‌های لعنتی، یک درام تاریخی درباره گروهی از سربازان آمریکایی در جنگ جهانی دوم است که با یک نوجوان فرانسوی-یهودی با گذشته‌ای اسرارآمیز روبرو می‌شوند این اثر معمولاً در صدر فهرست‌هایی قرار دارد که بهترین فیلم‌های تارانتینو را رتبه‌بندی می‌کنند.

جدا از داشتن چندین صحنه از پرتعلیق ترین صحنه های سینمای دهه 2000، و همچنین یکی از ترسناک ترین و به یاد ماندنی ترین آنتاگونیست های داستانی در قالب هانس لاندا اثر کریستوف والتز، حرامزاده های لعنتی تاریخ را به شیوه‌ای بسیار جالب می چرخاند و در بطن داستانش انتقامی جذاب را داراست. این اثر یکی از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام است.

4. Django Unchained (2012)

Django Unchained از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام

یکی دیگر از کلاسیک های مدرن تارانتینو، جنگوی رها شد‌ه است. فیلمی که داستان یک برده‌ی آمریکایی آزاد شد‌ه را روایت می کند که با کمک یک شکارچی آلمانی، قصد دارد همسرش را از دست یک صاحب مزرعه بی رحم نجات دهد.

چه خوب و چه بد، سبک تارانتینو قوی‌تر از همیشه است و از خشونت بی‌امان کارتونی به مضامین اجتماعی دراماتیک در حال گذار است. با در نظر گر‌فتن همه چیز، چیزی که به فیلم انتقامجویانه‌ی جنگو قدرت می بخشد، داستان بازپرداخت قدرتمندی است که آن را روایت می کند.

3. John Wick (2014)

John Wick از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام

در سال 2014، چاد استاهلسکیِ کارگردان با جان ویک، یک فیلم اکشن شیک در مورد یک قاتل سابق (با بازی استادانه کیانو ریوز) که از دوران بازنشستگی خارج می شود تا گانگسترهایی را که او را تحقیر کردند و توله سگش را کشتند، ردیابی کند، طوفان کرد.

در جایی که اکثر فیلم‌های اکشن مدرن آمریکایی به دلیل کسل‌کننده، غیرهیجان‌انگیز بودن و جذاب نبودن مورد انتقاد قرار می‌گیرند، جان ویک موفق می‌شود داستانی ساده اما قانع‌کننده را روایت کند و از آن به‌عنوان پایه‌ای برای مجموعه‌های اکشن با طراحی‌های ظریف و ویرایش‌شده شگفت‌انگیز استفاده کند. جای تعجب نیست که این فیلم اثر سال 2014 یک فرنچایز بسیار موفق با طرفداران جهانی ایجاد کرده است. جان ویک از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام است.

2. Oldboy (2003)

Oldboy از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام

نباید با بازسازی بسیار ضعیف اسپایک لی به همین نام اشتباه گر‌فته شود. پارک چان ووک در سه گانه انتقام‌گونه‌اش یک تاجر را دنبال می کند که به طور مرموزی زندانی شد‌ه است و پس از بیرون آمد‌ن به دنبال انتقام از اسیرکنندگانش است.

در طول کل زمان Oldboy، همیشه این احساس وحشتناک وجود دارد که هیچ چیز برای کسی خوب پیش نخواهد رفت. اینکه بگوییم این احساس موجه است، اسپویلر نیست. فیلم وحشتناک و کاملاً ویرانگر است، عمدتاً به دلیل یک پیچش داستانی نمادین که همه چیز را در مورد داستان اثر تغییر می دهد. کمتر داستانی انتقام را به عنوان چیزی کاملاً وحشتناک به تصویر می کشد.

1. Kill Bill: Vol. 1 (2003) & Kill Bill: Vol. 2 (2004)

Kill Bill از بهترین فیلم ها با موضوع انتقام

سایت Letterboxd در واقع این را دو فیلم مجزا می‌داند، اما از آنجایی که تارانتینو آنها را به عنوان یک موجودیت پیچیده‌ی دو شریک تصور می‌کند، عادلانه است که آنها را با هم یکی کنیم. آنها داستان عروس (اوما تورمن) را تعریف می کنند، یک شخصیت مرموز که توسط کارفرما و همکارش به او خیانت شده است. داستان می پردازد به اینکه چگونه او زندگی می کند تا انتقام خود را بگیرد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =