رکوردشکنی فیلم Godzilla Minus One در سینماهای IMAX ژاپن

رکوردشکنی فیلم Godzilla Minus One

یکی از جالب ترین اتفاقات در سینمای ژاپن رکوردشکنی فیلم Godzilla Minus One بود. که به مهم ترین افتتاحیه IMAX برای یک فیلم لایو اکشن ژاپنی تبدیل شده است.

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 این فیلم به منشأ داستان گودزیلا ادای احترام می‌کند. زمان را به ژاپن پس از جنگ جهانی دوم برمی‌گرداند و پیامدهای ویرانی اتمی را بررسی می‌کند.Godzilla Minus One  روایتی تازه ارائه می‌کند و لایه جدیدی را به مجموعه گسترده گودزیلا اضافه می‌کند و نوید یک منظره الهام‌بخش را برای مخاطبان در سراسر جهان می‌دهد.

ژاپن در یک غوغای عظیم در دنیای سینمایی با رکوردشکنی فیلم Godzilla Minus One در ژانر مشهور کایجو شاهد موفقیتی عظیم بوده است. رکوردشکنی فیلم Godzilla Minus One تحت رهبری رویایی تاکاشی یامازاکی عنوان مهم‌ترین افتتاحیه IMAX را برای یک فیلم لایو اکشن ژاپنی به خود اختصاص داده است.

ارقام آخر هفته گواهی بر قدرت این فیلم نمادین است. با 1.2 میلیون دلار که از تعداد متوسط 49 سالن نمایش IMAX به دست آمده است. چنین اعدادی نه تنها آن را به عنوان موفق‌ترین نمایش لایو اکشن ژاپنی IMAX معرفی می‌کنند. بلکه آن را در میان بالاترین رده‌های افتتاحیه لایو اکشن و عناوین محلی در تاریخ سینمای ژاپن قرار می‌دهد.

رکوردشکنی فیلم Godzilla Minus One

اکران فیلم

استودیو توهو و ربات با دقت این فیلم را تولید کرده اند که پس از اکران داخلی در 3 نوامبر امتیاز قابل احترام 7.7 را در سایت IMDB کسب کرد. این فیلم با توجه به تحسین بین‌المللی خود برای اولین بار در لس آنجلس آماده اکران است. این فیلم در سرتاسر آمریکای شمالی نمایش داده می‌شود و در 1 دسامبر در بیش از هزار سینما به نمایش در می‌آید.

Godzilla Minus One در بیش از 500 سینما در سراسر ژاپن اکران شده است و یکی از گسترده ترین توزیع ها را برای یک فیلم در این کشور به دست آورده است. این تجربه با گنجاندن فرمت‌های نمایش همه جانبه مانند IMAX، 4DX، ScreenX و Dolby Cinema تقویت می‌شود.

میراث گودزیلا بیش از 37 فیلم را در بر می گیرد. که از آغاز رعد و برق خود در سال 1954 شروع می شود. این غول سینمای مسیر خود را در دوره های مختلف حک کرده است و فیلم ها لزوماً یک رشته روایی متصل به هم نیستند. هر دوره از شووا تا ریوا تداوم های متمایزی را به وجود آورده است. برخی به هم مرتبط و برخی مستقل هستند. گودزیلا که زاییده فکر تومویوکی تاناکا تهیه کننده فیلم توهو است. از عواقب عصر اتمی به عنوان یک غول استعاری ظهور کرد که بر پرده سینما ظاهر می شود و از طریق تفاسیر مختلف تکامل می یافت.

رکوردشکنی فیلم Godzilla Minus One

میراث گودزیلا

در حالی که ممکن است مخاطبان بین‌المللی بیشتر با کارهای نمایشی MonsterVerse Legendary هماهنگ باشند. فیلم هایی مانند Kong: Skull Island و Godzilla vs Kong – Godzilla Minus One جایگاه خود را با برگرداندن ساعت به ژاپن پس از جنگ جهانی دوم نشان می‌دهد و طنین انداز می‌شود. این روایت پیامدهای تلخ ویرانی اتمی را بازبینی می کند. پس زمینه ای که داستان به وجود آمدن گودزیلا را به تصویر می کشد.

فیلم جدید با داستان اصلی تطابق دارد. با این حال روایت منحصر به فرد خود را می سازد و نوید افزودن لایه ای تازه به فرنچایز گستره گودزیلا را می دهد. Godzilla Minus One مخاطبان را به سفری به ریشه‌های این نماد عظیم دعوت می‌کند. در میان ملتی که با زخم‌های جنگ و تولد نوع جدیدی از وحشت دست و پنجه نرم می‌کند.

انتظار برای اکران این غول سینمایی در آمریکا محسوس است. در اول دسامبر Godzilla Minus One نه تنها باعث هجوم به سالن‌ها می شود. بلکه بر صفحه بزرگ IMAX نیز زیبا می‌شود و به تماشاگران اجازه می‌دهد تا شاهد هیبت این داستان با تمام شکوه آن باشند.

منبع Movieweb

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =