فهرست کامل برندگان جوایز گرمی 2023

برندگان جوایز گرمی 2023

برندگان جوایز گرمی 2023 اعلام شدند. جایزهٔ گرمی یک جایزهٔ موسیقی است که توسط آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط برای شناسایی دستاوردهای صنعت موسیقی ارائه می‌شود. نشان این مراسم یک گرامافون طلاکاری‌شده است. مراسم سالانه اهدای جوایز با اجرای هنرمندان برجسته و اهدای جوایزی که محبوبیت بیشتری دارند، همراه است. از بین سه مراسم بزرگ موسیقی جهان، گرمی بزرگ‌ترین آن‌ها است.

بنابر اخبار هالیوود مووی 21 بیانسه برترین نامزد شصت و پنجمین دوره جوایز گرمی است که در 9 دسته بندی گرمی نامزده جوایز شده است. تا تعداد کل نامزدی‌ او در دوران فعالیت هنری‌اش به ۸۸ برسد. امسال پنج بخش جدید نیز به این جوایز اضافه شده است، شامل بهترین ترانه‌سرای سال (غیرکلاسیک)، بهترین اجرای موسیقی آلترناتیو، و بهترین اجرای موسیقی آمریکانا به علاوه جایزه ویژه بهترین قطعه موسیقی برای تغییرات اجتماعی. این مراسم از ساعت 3 و نیم تا 7 صبح روز دوشنبه 17 بهمن به وقت ایران برگزار شد.

برندگان جوایز گرمی 2023

فهرست کامل برندگان جوایز گرمی 2023:

بهترین اجرای تک نفره پاپ

“Easy on Me,” Adele

بهترین اجرای دو نفره یا گروهی پاپ

“Unholy,” Sam Smith and Kim Petras

بهترین آلبوم کلاسیک پاپ

“Higher,” Michael Bublé

بهترین آلبوم پاپ

“Harry’s House,” Harry Styles

بهترین آهنگ Dance/Electronic

“Break My Soul,” Beyoncé

بهترین آلبوم موسیقی Dance/Electronic

“Renaissance,” Beyoncé

بهترین آلبوم سازهای معاصر

“Empire Central,” Snarky Puppy

بهترین اجرای راک

“Broken Horses,” Brandi Carlile

بهترین اجرای متال

“Degradation Rules,” Ozzy Osbourne featuring Tony Iommi

بهترین آهنگ راک

“Broken Horses,” Brandi Carlile, Phil Hanseroth and Tim Hanseroth, songwriters (Brandi Carlile)

بهترین آلبوم راک

“Patient Number 9,” Ozzy Osbourne

بهترین اجرای آهنگ Alternative 

“Chaise Longue,” Wet Leg

بهترین آلبوم Alternative 

“Wet Leg,” Wet Leg

بهترین اجرای R&B

“Hrs & Hrs,” Muni Long

بهترین اجرای R&B کلاسیک

“Plastic Off the Sofa,” Beyoncé

بهترین آهنگ R&B

“Cuff It,” Denisia “Blu June” Andrews, Beyoncé, Mary Christine Brockert, Brittany “Chi” Coney, Terius “The-Dream” Gesteelde-Diamant, Morten Ristorp, Nile Rodgers and Raphael Saadiq, songwriters (Beyoncé)

بهترین پیشرفت موسیقی آلبوم R&B

“Gemini Rights,” Steve Lacy

بهترین آلبوم R&B

“Black Radio III,” Robert Glasper

بهترین اجرای رپ

“The Heart Part 5,” Kendrick Lamar

بهترین اجرای دارای ملودی رپ

“Wait for U,” Future featuring Drake and Tems

بهترین آهنگ رپ

“The Heart Part 5,” Jake Kosich, Johnny Kosich, Kendrick Lamar and Matt Schaeffer, songwriters (Kendrick Lamar)

بهترین آلبوم رپ

“Mr. Morale & the Big Steppers,” Kendrick Lamar

بهترین اجرای تک نفره کانتری

“Live Forever,” Willie Nelson

بهترین اجرای دو نفره یا گروهی کانتری

“Never Wanted to Be That Girl,” Carly Pearce and Ashley McBryde

بهترین آهنگ کانتری

“’Til You Can’t,” Matt Rogers and Ben Stennis, songwriters (Cody Johnson)

بهترین آلبوم کانتری

“A Beautiful Time,” Willie Nelson

بهترین آلبوم Ambient 

“Mystic Mirror,” White Sun

بهترین تک نوازی جاز بداهه

“Endangered Species,” Wayne Shorter and Leo Genovese, soloist

بهترین آلبوم آواز جاز

“Linger Awhile,” Samara Joy

بهترین آلبوم نوازندگی جاز

“New Standards Vol. 1,” Terri Lyne Carrington, Kris Davis, Linda May Han Oh, Nicholas Payton and Matthew Stevens

بهترین آلبوم گروه جاز

“Generation Gap Jazz Orchestra,” Steven Feifke, Bijon Watson, Generation Gap Jazz Orchestra

بهترین آلبوم لاتین جاز

“Fandango at the Wall in New York,” Arturo O’Farrill and the Afro Latin Jazz Orchestra featuring the Congra Patria Son Jarocho Collective

بهترین اجرا/آهنگ انجیل

“Kingdom,” Maverick City Music and Kirk Franklin; Kirk Franklin, Jonathan Jay, Chandler Moore & Jacob Poole, songwriters

بهترین اجرا/آهنگ موسیقی معاصر مسیحی

“Fear Is Not My Future,” Maverick City Music and Kirk Franklin; Kirk Franklin, Nicole Hannel, Jonathan Jay, Brandon Lake and Hannah Shackelford, songwriters

بهترین آلبوم انجیل

“Kingdom Book One Deluxe,” Maverick City Music and Kirk Franklin

بهترین آلبوم موسیقی معاصر مسیحی

“Breathe,” Maverick City Music

بهترین آلبوم با ریشه انجیل

“The Urban Hymnal,” Tennessee State University Marching Band

بهترین آلبوم لاتین پاپ

“Pasieros,” Rubén Blades and Boca Livre

بهترین آلبوم موسیقی Urbana

“Un Verano Sin Ti,” Bad Bunny

بهترین آلبوک راک لاتین یا آلبوم Alternative 

“Motomami,” Rosalía

بهترین آلبوم موسیقی منطقه ای مکزیکی

“Un Canto por México — El Musical,” Natalia Lafourcade

بهترین آلبوم لاتین استوایی

“Pa’lla Voy,” Marc Anthony

بهترین اجرای American Roots

“Stompin’ Ground,” Aaron Neville with the Dirty Dozen Brass Band

بهترین اجرای آمریکانا

“Made Up Mind,” Bonnie Raitt

بهترین آهنگ American Roots

“Just Like That,” Bonnie Raitt, songwriter (Bonnie Raitt)

بهترین آلبوم آمریکانا

“In These Silent Days,” Brandi Carlile

بهترین آلبوم Bluegrass 

“Crooked Tree,” Molly Tuttle and Golden Highway

بهترین آلبوم کلاسیک بلوز

“Get On Board,” Taj Mahal and Ry Cooder

بهترین آلبوم بلوز معاصر

“Brother Johnny,” Edgar Winter

بهترین آلبوم فولکولور

“Revealer,” Madison Cunningham

بهترین آلبوم موسیقی منطقه ای

“Live at the 2022 New Orleans Jazz & Heritage Festival,” Ranky Tanky

بهترین آلبوم Reggae 

“The Kalling,” Kabaka Pyramid

بهترین اجرای موسیقی جهانی

“Bayethe,” Wouter Kellerman, Zakes Bantwini and Nomcebo Zikode

بهترین آلبوم موسیقی جهانی

“Sakura,” Masa Takumi

بهترین آلبوم موسیقی کودکان

“The Movement,” Alphabet Rockers

بهترین کتاب صوتی، روایت و ضبط داستان

“Finding Me,” Viola Davis

بهترین آلبوم شعر 

“The Poet Who Sat by the Door,” J. Ivy

بهترین آلبوم کمدی

“The Closer,” Dave Chappelle

بهترین آلبوم موزیکال تئاتر

“Into the Woods (2022 Broadway Cast Recording),” Sara Bareilles, Brian d’Arcy James, Patina Miller and Phillipa Soo, principal vocalists; Rob Berman and Sean Patrick Flahaven, producers (Stephen Sondheim, composer and lyricist) (2022 Broadway Cast)

بهترین موسیقی متن تلفیقی برای رسانه های تصویری

“Encanto,” Various Artists

بهترین موسیقی متن برای رسانه های تصویری

“Encanto,” Germaine Franco, composer

بهترین موسیقی متن برای بازی های ویدیویی و سایر رسانه ها

“Assassin’s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarok,” Stephanie Economou, composer

بهترین آهنگ نوشته شده برای رسانه های تصویری

“We Don’t Talk About Bruno” from “Encanto”; Lin-Manuel Miranda, songwriter (Carolina Gaitán — La Gaita, Mauro Castillo, Adassa, Rhenzy Feliz, Diane Guerrero, Stephanie Beatriz and “Encanto” — Cast)

بهترین آهنگسازی با ساز یا دستگاه

“Refuge,” Geoffrey Keezer, composer (Geoffrey Keezer)

بهترین تنظیم یا نوازندگی

“Scrapple From the Apple,” John Beasley, arranger (Magnus Lindgren, John Beasley and the SWR Big Band featuring Martin Aeur)

بهترین تنظیم، ساز و آواز

“Songbird (Orchestral Version),” Vince Mendoza, arranger (Christine McVie)

بهترین ضبط

“Beginningless Beginning,” Chun-Tien Hsia and Qing-Yang Xiao, art directors (Tamsui-Kavalan Chinese Orchestra)

بهترین آلبوم Notes

“Yankee Hotel Foxtrot (20th Anniversary Super Deluxe Edition),” Bob Mehr, album notes writer (Wilco)

بهترین آلبوم تاریخی

“Yankee Hotel Foxtrot (20th Anniversary Super Deluxe Edition),” Cheryl Pawelski and Jeff Tweedy, compilation producers; Bob Ludwig, mastering engineer (Wilco)

ترانه سرای سال، غیر کلاسیک

Tobias Jesso Jr.

بهترین آلبوم غیر کلاسیک

“Harry’s House,” Jeremy Hatcher, Oli Jacobs, Nick Lobel, Mark “Spike” Stent and Sammy Witte, engineers; Randy Merrill, mastering engineer (Harry Styles)

تهیه کننده سال، غیر کلاسیک

Jack Antonoff

بهترین ضبط ریمیکس

“About Damn Time (Purple Disco Machine Remix),” Purple Disco Machine, remixer (Lizzo)

بهترین آلبوم صوتی فراگیر

“Divine Tides,” Eric Schilling, immersive mix engineer; Stewart Copeland, Ricky Kej and Herbert Waltl, immersive producers (Stewart Copeland and Ricky Kej)

تولید کننده سال، کلاسیک

Judith Sherman

بهترین اجرای ارکسترال

“Works by Florence Price, Jessie Montgomery, Valerie Coleman,” Michael Repper, conductor (New York Youth Symphony)

بهترین اجرای اپرا

“Blanchard: Fire Shut Up in My Bones,” Yannick Nézet-Séguin, conductor; Angel Blue, Will Liverman, Latonia Moore and Walter Russell III; David Frost, producer (The Metropolitan Opera Orchestra; The Metropolitan Opera Chorus)

 بهترین اجرای کرال

“Born,” Donald Nally, conductor (Dominic German, Maren Montalbano, Rebecca Myers and James Reese; The Crossing)

بهترین اجرای موسیقی گروه کوچک

“Shaw: Evergreen,” Attacca Quartet

بهترین تکنوازی ساز کلاسیک

“Letters for the Future,” Time for Three; Xian Zhang, conductor (The Philadelphia Orchestra)

بهترین آلبوم کلاسیک انفرادی آواز

“Voice of Nature: The Anthropocene,” Renée Fleming, soloist; Yannick Nézet-Séguin, pianist

بهترین آهنگ کوتاه کلاسیک

“An Adoption Story,” Starr Parodi and Kitt Wakeley; Jeff Fair, Starr Parodi and Kitt Wakeley, producers

بهترین آهنگسازی کلاسیک معاصر

“Puts: Contact,” Kevin Puts, composer (Xian Zhang, Time for Three and the Philadelphia Orchestra)

بهترین موزیک ویدیو

“All Too Well: The Short Film,” Taylor Swift; Taylor Swift, video director; Saul Germaine, video producer

بهترین موزیک فیلم

“Jazz Fest: A New Orleans Story,” Various Artists; Frank Marshall and Ryan Suffern, video directors; Frank Marshall, Sean Stuart and Ryan Suffern, video producers

بهترین آهنگ برای تغییرات اجتماعی

“Shervin Hajipour “Baraye

منبع Nytimes

آخرین مطالب

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 5 =