پرفروشترین فیلم های تاریخ بر اساس IMDb

در میان پرفروشترین فیلم ها، دنیاهایی هستند که بینندگان را در خود غرق می‌کنند و امتیازات IMDb آن‌ها نشان‌دهنده احساس مخاطبان درباره این تجربه است. در طول سال‌ها، چشم‌انداز سینما پر از فروش‌های بالا بوده. فرنچایزهایی مانند MCU و Jurassic World در بین مردم بسیار محبوب شده‌اند. با پیو‌ستن Avatar: The Way of Water به فهرست پرفروشترین فیلم های تاریخ، مخاطبان درباره فیلم‌هایی که رکوردهای باکس آفیس را شکسته‌اند بحث می‌کنند. با مووی 21 همراه لیست معرفی فیلم های پرفروش تاریخ باشید.

10/10

The Lion King (2019)

$1,656,943,394 – 6.8

The Lion King

اگرچه برخی از آن به دلیل اصالت نداشتن انتقاد کرده اند، اما شیر شاه (2019) یکی از موفق ترین بازسازی های لایواکشنی دیزنی است. این فیلم داستان آشنای توله شیر جوان، سیمبا را روایت می‌کند که پس از مرگ پدرش، موفاسا، پادشاه جدید سرزمین‌های افتخار می‌شود. کارِ کارگردانیِ زیبای جان فاورو این داستان شیرینِ راجع‌به بلوغ را به روی مخاطبان جدید باز می کند.

با اینکه از CGI برای بازسازی شخصیت‌ها و تنظیمات نمادین فیلم اصلی استفاده شد‌ه، شیر شاه (2019) فیلم‌برداری واقعاً الهام‌بخشی دارد. فوتورئالیسم چشمگیر آن به مخاطبان این امکان را می‌دهد تا احساس کنند که در حال تماشای فیلم‌های واقعی از طبیعت هستند و صحنه‌هایی مانند برخورد سیمبا با جسد موفاسا احساسی‌تر از نسخه اصلی 1994 است. این اثر از پرفروشترین فیلم های تاریخ به شمار می رود.

9/10

Jurassic World

$1,671,537,444 – 6.9

Jurassic World

دنیای ژوراسیک که در سال 2014 منتشر شد، یک ماجراجویی دایناسوری هیجان انگیز را برای مخاطبان به ارمغان می آورد. علیرغم اینکه از نزدیک همان ضرباتِ روایی اولین فیلمِ پارک ژوراسیک را دنبال می‌کند، ولی این اثر هنوز هم می‌تواند کاری جدید با این فرنچایز انجام دهد و تماشاگران سینما را برای اولین بار به یک پارک تم‌دار کاملاً کاربردیِ دنیای ژوراسیک دعوت کند.

این فیلم به طرز هوشمندانه‌ای حاوی برخی متا تفسیرهای سرگرم‌کننده درباره سرمایه‌داری است، و سناریویی را ارائه می‌کند که در آن بازدیدکنندگان پارک از دایناسورهای معمولی خسته شده‌اند و آرزوی چیز جدیدی دارند. Indominus Rex تهدیدی ترسناک است. فیلمنامه همچنین شامل پیچش های داستانیِ خارق العاده‌ی زیادی است که مخاطب را سرگرم نگه می دارد.

8/10

Star Wars: The Force Awakens

$2,068,223,624 – 7.8

Star Wars

سری جنگ ستارگان که اولین بار در سال 1977 شروع شد، هیچ نشانه ای از کاهش سرعت در ساخت را به این زودی‌ها نشان نمی دهد، این مورد را با پخش فیلم ها و سریال های تلویزیونی متعدد در سینماها و شبکه های تلویزیونی می شود فهمید. Star Wars: The Force Awakens با داستان حماسیِ مناسب خود در مورد جستجوی ری برای لوک اسکای واکر که بینندگان را به وجد می آورد، موفقیت ویژه ای در بین طرفداران داشت.

این سفرِ بین کهکشانیِ عظیم، تماشاگران را به یک سواری وحشیانه در جهان جنگ ستارگان می برد. این سفر همراه با افراد قدیمی مانند هان سولو و چوباکا در کنار گروه جدیدی از شخصیت ها می باشد. این فیلم همچنین شامل یکی از بهترین مرگ های قهرمانانه است، زیرا هان توسط پسرش به طرز غم انگیزی به قتل می رسد. این اثر نیز یکی از پرفروشترین فیلم های تاریخ است.

7/10

Avatar: The Way Of Water

$1,523,358,728 (در هنگام نوشتن مقاله) – 7.9

Avatar: The Way Of Water

13 سال پس از اکران اولین فیلم، Avatar: The Way of Water قبل از اکران با بررسی های زیادی روبرو شد، چرا که برخی شک داشتند که می تواند به اوج فیلم اصلی برسد یا خیر. خوشبختانه، پیگیری‌های جیمز کامرون ثابت کرده است که شک‌ها اشتباه می‌کنند، و نبرد جیک علیه RDA شرور را به شکلی واقعاً تماشایی ادامه می‌دهد.

Avatar: The Way of Water نظر طرفداران و منتقدان را به خود جلب کرده است و بسیاری معتقدند که بهتر از نسخه اصلی است. آخرین اثر جیمز کامرون شامل برخی از مناظر خیره کننده‌ای که توسط CGI سا‌خته شد‌ه، است، در حالی که فیلمبرداری زیر آب آن واقعا شگفت‌انگیز است و از برخی فناوری‌های پیشگامانه برای نزدیک‌تر کر‌‌دن تماشاگران فیلم به سطح اقیانوس بیش از همیشه استفاده شد‌ه. تا به این لحظه که این مقاله نوشته می شود، این فیلم یکی از پرفروشترین فیلم های تاریخ شنا‌خته می شود.

6/10

Titanic

$2,187,535,296 – 7.9

Titanic

تایتانیک به کارگردانی جیمز کامرون، تصویری دلخراش از این تراژدی بدنام را در اختیار مخاطبان قرار می دهد. کامرون این داستان آشنا را به خوبی تعریف می کند، و آن را به عنوان یک داستان عاشقانه‌ی پرشور بین جک و رز بازنگری می کند.

این عاشقانه‌ی زیبا، بخش زیبایی از تاریخ سینماست، زیرا این زوج با غرق شدن کشتی معروف شیفته‌ی یکدیگر می شوند. تایتانیک تصویری دلچسب از یک رابطه پرشور است که به تراژدی ختم می‌شود و یکی از نمادین‌ترین آهنگ‌های سینمایی، یعنی «My Heart Will Go On» اثرِ سلین دیون را در خود دارد.

5/10

Avatar

$2,922,917,914 – 7.9

Avatar

آواتار با بازی سم ورتینگتون در نقش جیک سالیِ قهرمان، بزرگترین موفقیت جیمز کامرون است و به پرفروشترین فیلم تمام تاریخ تبدیل شده است. این اثر، داستان جیک را دنبال می‌کند که به اداره توسعه منابع می‌پیوند. با این حال، جیک پس از عاشقِ جنگجوی سرسخت ناوی، نیتیری، شدن، طرفش را عوض می کند و به نژاد ناوی کمک می کند تا از خانه خود در برابر سربازان مزاحم RDA دفاع کنند.

آواتار با جلوه‌های سه‌بعدی خیره‌کننده و CGI مسحورکننده‌اش، یک تجربه تماشایی و هیجان‌انگیز را ایجاد می‌کند. این فیلم باورنکردنی همچنین پیامی قدرتمند را ارائه می‌دهد که بر اهمیت حفاظت از محیط زیست تمرکز دارد. آواتار ممکن است بیش از یک دهه پیش منتشر شد‌ه باشد، اما با توجه به اینکه جهان با بحران آب و هوا دست و پنجه نرم می کند، امروزه اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

4/10

The Avengers

$1,518,812,988 – 8.0

The Avengers

انتقام جویان به ​​کارگردانی جاس ودون مهمترین فیلم در MCU است. این اثرِ ابرقهرمانی، دنیای MCU را کاملاً تغییر داد و اولین باری بود که انتقام‌جویان به هم پیوستند و تلاش کردند خدای بدخواه و شر، لوکی و ارتش چیتاوری او را متوقف کنند.

انتقام‌جویان یک فیلم کمیک‌بوکی بسیار سرگرم‌کننده است، زیرا تیم ابرقهرمانان قبل از اینکه با نارضایتی دور هم جمع شوند تا لوکی را شکست دهند، باهم می‌جنگند. همچنین در فیلمنامه پر جنب و جوش آن، فیل کولسون، مامور مورد علاقه طرفداران SHIELD نیز گنجا‌نده شد‌ه است که مرگ ناگوار او یکی از ویرانگرترین صحنه های تاریخ سینما را ایجاد می کند. اونجرز یکی از پرفروشترین فیلم های تاریخ سینماست.

3/10

Spider-Man: No Way Home

$1,916,306,995 – 8.2

Spider-Man: No Way Home

اگرچه برخی با فیلمنامه آن مشکل دارند، اما با این وجود، Spider-Man: No Way Home به طرفداران کمیک‌بوک نگاهی شاد و پرانرژی نسبت به مرد عنکبوتی عنوان می کند. این فیلم به یاد ماندنی، سه کرکتر فیلم های لایواکشنیِ مرد عنکبوتی را برای اولین بار در حالی که آنها با یک خانواده شرور روبرو می شوند، گرد هم می آورد.

این اثرِ عنکبوتیِ خیره کننده از جان واتس، حاوی شگفتی های بسیاری است و بازیگران مختلفی را از دنیاهای عنکبوتی پیشین بازمی‌گرداند تا نقش های نمادین خود را مجددا تکرار می کنند. شاید تاثیرگذارترین صحنه، قتل وحشیانه عمه می توسط گرین گابلین باشد که به بهترین ایفای نقشِ تام هالند در نقش اصلی منجر می شود، زیرا پیتر پارکر خشمگین در فکر کشتن نورمن به خاطر عمل شنیعش است.

2/10

Avengers: Infinity War

$2,048,359,754 – 8.4

Avengers: Infinity War

فیلم Avengers: Infinity War به کارگردانی برادران روسو یکی از جاه‌طلبانه ترین فیلم های مارول است. گروه بازیگران آن با حضور شخصیت‌هایی از بزرگترین فرنچایزهای استودیو مارول، یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های بازیگری است که در یک اکران هالیوودی دید‌ه شد‌ه است. دامنه‌ی داستانیِ بزرگ Infinity War در روایت فوق‌العاده آن منعکس می‌شود، که شامل انتقام‌جویان و نگهبانان کهکشان می‌شود که با هم متحد شوند تا تانوس را از رسید‌ن به هر شش سنگ بی‌نهایت بازدارند.

داستان انتقام جویان: جنگ بی نهایت یک احساس دائمی از ترس را منتقل می کند، به طوری که تانوس به طرز وحشیانه ای آزگاردی ها را می کشد و هالک را در نبرد تن به تن شکست می دهد. فیلم با لحظه‌ای واقعاً شگفت‌انگیز به پایان می‌رسد، زیرا تایتان دیوانه در مأموریت خود موفق می‌شود و نیمی از بشریت را با دستکش بی‌نهایت قدرتمند خود از بین می‌برد. اونجرز اینفینیتی وار یکی از پرفروشترین فیلم های تاریخ شمرد‌ه می شود.

1/10

Avengers: Endgame

$2,797,501,328 – 8.4

Avengers: Endgame

با مجموع باورنکردنیِ 21 فیلم اکران شد‌ه قبل از Endgame، برادران روسو در هنگام پایان دا‌دن به “حماسه بی نهایتِ” MCU کار بزرگ و سختی داشتند. خوشبختانه کارگردانان ما موفق شدند. انتقام جویان: پایان بازی اولین حماسه‌ی فرنچایز را به خوبی به پایان می رساند. انتقام جویان در طول زمان سفر می کنند تا سنگ های بی نهایت را به دست آورند و اقدامات شیطانی تانوس را خنثی کنند.

پایان بازی در نشان دا‌دن پیامدهای احساسی عکسِ تانوس بسیار عالی عمل می کند. به‌علاوه، پایان آن احتمالاً بزرگترین لحظه خوش‌پایان‌دهنده‌ی سری را به طرفداران پاداش می‌دهد، زیرا دکتر استرنج تمام قهرمانان قسمت‌های قبلی فرنچایز را برای آخرین دیدار با تانوس گرد هم می‌آورد. این اثر از پرفروشترین فیلم های تاریخ است و در میان تمامی فیلم های پرفروش تاریخ، بالاترین نمره را در سایت IMDb دارد.

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 18 =